MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podsumowanie jesieni w wykonaniu GKS U-13

Udostępnij:

Czas na pierwsze podsumowania kończącej się powoli rundy jesiennej w wykonaniu młodzieżowych drużyn Akademii GKS. Rozpoczynamy od rocznika 2011, który w rozgrywkach Ligi Okręgowej Młodzików D1 okazał się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie swoje mecze.

– Sam fakt, że zdobywaliśmy komplety punktów na przestrzeni całej rundy mówi sam za siebie. W każdym meczu widać było ogromne zaangażowanie oraz chęć zwycięstwa całej drużyny. Myślę, że właśnie dlatego na tle przeciwników, których napotykaliśmy w rundzie, osiągnęliśmy taki wynik. – ocenił trener Damian Michalak.

Jesienne rozgrywki GKS U-13 rozpoczął od wygranej 4:0 w Piotrkowie Tryb. z miejscową Concordią. W kolejnych trzech spotkaniach młodzi giekaesiacy gromili kolejno Ceramikę II Opoczno 13:0 (cztery trafienia Marcela Nowaka, oraz hat-tricki Błażeja Szczęsnego i Wojciecha Pawłowskiego), Szczerbca Wolbórz 9:2 oraz Pilicę Tomaszów Maz. 7:1. Serię gier rewanżowych „Brunatni” zaczęli od zwycięstwa z piotrkowianami 4:2. W kolejnych tygodniach w pokonanym polu ponownie zostawili Ceramikę (9:1), Szczerbca (13:0) i Pilicę (3:0).

– Dwa mecze były naprawdę trudne. Pierwszym z nich był wyjazdowy ze Szczerbcem Wolbórz, bo choć wygraliśmy go ostatecznie 9:2, do 30. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy chyba nikt by nie obstawił końcowego rezultatu. Trudno nam było stworzyć jakąkolwiek sytuację, na co wpływ miało „ciężkie” boisko. Jednak po strzelonej bramce na 1:0 – mówiąc potocznie – wszystko „puściło”. Chłopaki poszli za ciosem, stąd końcowy rezultat był tak efektowny. wspominał szkoleniowiec. – Drugim meczem, w który mieliśmy spore problemy było domowe spotkanie z Concordią II Piotrków Tryb. Pierwszy zespół rywala występuje w I lidze wojewódzkiej i na do Bełchatowa przyjechał w zdecydowanie mocniejszym składzie niż ten, który wystawił w pierwszym pojedynku. Spotkanie zaczęliśmy od szybko straconej bramki, ale do końca pierwszej połowy udało nam się wyrównać stan rywalizacji. W przerwie dokonaliśmy kilku korekt w naszej grze i chwilę po wznowieniu strzeliliśmy gola na 2:1. Przeciwnik chwilę później wyrównał i mecz zaczynał się jakby od nowa. Pod koniec spotkania udowodniliśmy jednak naszą wyższość, zdobywając dwie bramki i w końcowym rozrachunku wygrywając zawody 4:2. Ten mecz stał na bardzo wysokim poziomie i cieszę się, że zdołaliśmy go wygrać. – powiedział trener Michalak.

Najskuteczniejszym strzelcem drużyny okazał się Błażej Szczęsny – autor 16 goli (średnio dwa trafienia na mecz!). Najlepszymi asystentami przy bramkach byli z kolei Oskar Matyśkiewicz i Marcel Nowak, którzy siedmiokrotnie „obsługiwali” kolegów ostatnim podaniem. Najczęściej w wyjściowym składzie na boisko wybiegali Jakub Krawczyk, Tymon Olejnik oraz Błażej Szczęsny.

– Uważam, że każdy z zawodników dołożył mniejszą bądź większą „cegiełkę” do tego wyniku, co osobiście bardzo mnie cieszy. Najważniejszą postacią tej rundy była… drużyna! – mówił trener, doceniając starania swoich zawodników.

Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki wszystkich zawodników, którzy jesienią grali i strzelali dla GKS U-13 w rozgrywkach Ligi Okręgowej Młodzików D1 (gr. 5):

Bramkarze: Marcel Paprocki, Franciszek Tkaczyński, Hubert Watała
Obrońcy: Igor Balcerzak, Bruno Janowski, Wojciech Łaz, Tymon Olejnik, Iwo Szymczyk, Karol Uchroński, Dawid Urbaniak, Jakub Wróblewski
Pomocnicy: Kacper Borowiecki, Dawid Gaworski, Kacper Kazimierczak, Mikołaj Kozieł, Jakub Krawczyk, Oskar Matyśkiewicz, Marcel Nowak, Błażej Światłowski, Wiktor Wędzonka
Napastnicy: Klaudiusz Bartoszewski, Wojciech Pawłowski, Adam Płuciennik, Konrad Sałaciński, Błażej Szczęsny, Szymon Wilczopolski

Liczba meczów (w nawiasie w wyjściowym składzie):

8 – Błażej Szczęsny (8), Tymon Olejnik (8), Jakub Krawczyk (8), Kacper Kazimierczak (5), Wiktor Wędzonka (4), Oskar Matyśkiewicz (4)
7 – Wojciech Łaz (3), Dawid Urbaniak (3), Konrad Sałaciński (1)
6 – Marcel Nowak (6), Bruno Janowski (3), Mikołaj Kozieł (2)
5 – Igor Balcerzak (5), Franciszek Tkaczyński (5)
4 – Adam Płuciennik (0)
3 – Hubert Watała (2), Karol Uchroński (1), Jakub Wróblewski (1), Marcel Paprocki (1), Klaudiusz Bartoszewski (0), Szymon Wilczopolski (0), Wojciech Pawłowski (0)
2 – Iwo Szymczyk (0)
1 – Kacper Borowiecki (1), Błażej Światłowski (1), Dawid Gaworski (0)

Zdobywcy bramek:

16 – Błażej Szczęsny
8 – Marcel Nowak
7 – Konrad Sałaciński
5 – Oskar Matyśkiewicz
4 – Kacper Kazimierczak, Tymon Olejnik
3 – Klaudiusz Bartoszewski, Wojciech Pawłowski
2 – Karol Uchroński, Wiktor Wędzonka, Błażej Światłowski
1 – Wojciech Łaz, Adam Płuciennik, Kacper Borowiecki, Igor Balcerzak, Bruno Janowski, Szymon Wilczopolski

Asysty:

7 – Marcel Nowak, Oskar Matyśkiewicz
6 – Tymon Olejnik
4 – Wiktor Wędzonka
3 – Konrad Sałaciński, Kacper Kazimierczak
2 – Błażej Szczęsny, Szymon Wilczopolski
1 – Wojciech Łaz, Adam Płuciennik, Kacper Borowiecki, Błażej Światłowski, Jakub Krawczyk, Mikołaj Kozieł, Dawid Urbaniak

GKS U-13 wygrał rozgrywki ligowe i czeka na rywala w barażach o awans do II Ligi Wojewódzkiej D1. Nasza drużyna zmierzy się w nich ze zwycięzcą pary ŁKS Łódź – AKS SMS Łódź.

– Przed baraże o Ligę Wojewódzką i na razie na tym się skupiamy. Jeśli chłopcy podejdą do tych meczów jak dotychczas, myślę, że zrealizujemy swój cel, jaki sobie wyznaczyliśmy przed startem tej rundy. – mówił pełny nadziei szkoleniowiec GKS U-13.

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.