MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podsumowanie jesieni w wykonaniu GKS U-14

Udostępnij:

W kolejnej części podsumowania jesiennych rozgrywek przyjrzymy się boiskowej rywalizacji naszych trampkarzy w I Lidze Wojewódzkiej C2, którzy na finiszu uplasowali się na pozycji wicelidera tabeli, wyprzedzając m.in. łódzki Widzew.

Prowadzony przez trenera Damiana Chojkę zespół, rozpoczął sezon w imponującym stylu. W czterech meczach z rzędu nie dał szans swoim rywalom, zdobywając komplet punktów w starciach z Pelikanem Łowicz (7:3), Widzewem TMRF (4:2), Łódzką Akademią Futbolu (5:3) i Borutą Zgierz (6:1). W piątej kolejce doszło do pojedynku na szczycie tabeli z ŁKS Łódź, który zakończył się porażką naszej drużyny (1:3). Tydzień później GKS U-14 gościł na swoim boisku łódzki Widzew, i choć do przerwy przegrywał 0:2, w ciągu 20 minut potrafił doprowadzić do wyrównania, dzieląc się ostatecznie z rywalem punktami. Szerzej o tym spotkaniu pisaliśmy TUTAJ. W 7. kolejce biało-zielono-czarni także musieli zadowolić się zaledwie punktem, po tym jak w Zduńskiej Woli zremisowali z miejscową Pogonią (2:2). Runda rewanżowa do złudzenia przypominała początek sezonu, ponieważ młodzi bełchatowianie zaliczyli bezbłędny październik, zdobywając w czasie jego trwania komplet dwunastu „oczek”. Wysokim zwycięstwem kończył się domowy mecz z Pelikanem (8:2), kiedy to m.in. cztery razy do siatki trafiał Alan Karolewski oraz wyjazdowe starcie z Borutą (12:0), gdy podobnym wyczynem popisał się Bartosz Terkalski. Po drodze GKS U-14 pokonał jeszcze Widzew TMRF (5:4) i Łódzką AF (2:1). Rewanżowy pojedynek z „Rycerzami Wiosny”, o którym pisaliśmy TUTAJ ponownie zakończył się korzystnie dla łodzian, którzy wygrali w Bełchatowie (6:2). Niepowodzenie z liderem giekaesiacy powetowali sobie tydzień później, wyjazdowym zwycięstwem na boisku Widzewa (4:2), co zapewniło im drugie miejsce w ligowej tabeli. Na zakończenie rozgrywek, w meczu niemającym już znaczenia dla układu sił w czołówce, GKS uległ Pogoni Zduńska Wola (1:4). Na przestrzeni całej rundy jesiennej podopieczni Damiana Chojki zdobyli 29 punktów, na co złożyło się dziewięć wygranych i dwa remisy oraz bilans bramkowy 61:35.

– Rozegraliśmy bardzo udaną rundę jesienną. Kolejny raz jesteśmy w czołówce ligi wojewódzkiej i choć rozwój zawodników stawiamy na pierwszym miejscu, to wynik jest konsekwencją stale podnoszonych umiejętności, co udowadnia nasze miejsce w województwie. Indywidualności są siłą drużyny, ale to drużyna pracuje na indywidualności. Funkcjonowanie obu tych elementów pozwala nam stale się rozwijać. Każdy zawodnik wykonuje pracę na rzecz drużyny, dlatego należy pochwalić wszystkich, którzy jesienią zagrali w rozgrywkach I ligi. – podsumował trener Damian Chojka.

Bezkonkurencyjnie najlepszym strzelcem zespołu okazał się Bartosz Terkalski – zdobywca osiemnastu goli. Rosłemu napastnikowi udało się ustrzelić po dwa hat-tricki i dwa „czteropaki”, a jego „ofiarami” padali bramkarze Pelikana Łowicz, Łódzkiej Akademii Futbolu, Widzewa TMRF oraz Boruty Zgierz. Komplet czternastu spotkań w wyjściowym składzie rozegrali wspominany „Terki” oraz Filip Motyl, Szymon Piekarski i Miłosz Salon. Pierwsza trójka, wraz z bramkarzem Jakubem Wiśniewskim była w międzyczasie zaproszona na konsultację szkoleniową reprezentacji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

– W mojej opinii najlepszy mecz rozegraliśmy na wyjeździe z Widzewem Łódź, który wygraliśmy 4:2. Realizacja zadań oraz postawa indywidualna każdego zawodnika była na bardzo wysokim poziomie, co rzecz jasna przełożyło się na wynik końcowy. Każdy mecz jest wyzwaniem, w tym wieku pojawiają się spore różnice fizyczne, dlatego w każdym spotkaniu trzeba prezentować dużą jakość, by utrzymywać się w czołówce i stale robić postęp. – ocenił szkoleniowiec drużyny.

Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki wszystkich zawodników, którzy jesienią grali i strzelali dla GKS U-14 w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C2:

Bramkarze: Antoni Kupiec, Michał Solecki, Franciszek Tkaczyński, Jakub Wiśniewski
Obrońcy: Kacper Borowiecki, Dawid Chmielewski, Daniel Fraj, Igor Krakowski, Marcin Lis, Filip Pitek, Aleksander Rożentalski, Miłosz Salon, Kuba Światłowski, Damian Zochniak
Pomocnicy: Alan Karolewski, Aleksander Kostrzewa, Bartłomiej Krasoń, Filip Motyl, Filip Murzyła, Patryk Paradowski, Krystian Pasternak, Szymon Piekarski, Tomasz Sobolewski, Błażej Światłowski, Kacper Więcławik
Napastnicy: Igor Szewczyk, Bartosz Terkalski

Liczba meczów (w nawiasie w wyjściowym składzie):

14 – Filip Motyl (14), Szymon Piekarski (14), Miłosz Salon (14), Bartosz Terkalski (14), Kacper Borowiecki (13), Igor Krakowski (10), Bartłomiej Krasoń (7)
13 – Błażej Światłowski (13), Filip Murzyła (7)
12 – Aleksander Rożentalski (10), Filip Pitek (9)
11 – Igor Szewczyk (6)
10 – Damian Zochniak (3), Krystian Pasternak (0)
9 – Alan Karolewski (5), Antoni Kupiec (5), Michał Solecki (2), Tomasz Sobolewski (1)
7 – Jakub Wiśniewski (7)
5 – Dawid Chmielewski (0), Patryk Paradowski (0)
3 – Aleksander Kostrzewa (0)
2 – Daniel Fraj (0), Marcin Lis (0), Kuba Światłowski (0)
1 – Franciszek Tkaczyński (0), Kacper Więcławik (0)

Zdobywcy bramek:

18 – Bartosz Terkalski
6 – Alan Karolewski, Błażej Światłowski
5 – Bartłomiej Krasoń
4 – Filip Murzyła
3 – Aleksander Rożentalski, Tomasz Sobolewski
2 – Kacper Borowiecki, Aleksander Kostrzewa, Filip Motyl, Miłosz Salon, Igor Szewczyk, Damian Zochniak
1 – Igor Krakowski, Patryk Paradowski, Szymon Piekarski, gol samobójczy

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0