MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podsumowanie jesieni w wykonaniu PGE GKS II

Udostępnij:

Nasze podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu drużyn Akademii GKS Bełchatów, zaczynamy od zespołu grającego w rozgrywkach klasy B „Keeza Elite Piotrków Trybunalski”, czyli drużyny rezerw GKS trenera Zygmunta Łuszcza.

Bełchatowianie sezon rozpoczęli od trzech pewnych zwycięstw, pokonując kolejno Ruch Chrzanowice (5:0), Czartorię Ręczno (4:1) i LKS Januszewice (14:3). Kolejne spotkanie z Luciążanką Przygłów również zakończyło się triumfem biało-zielono-czarnych (3:0), jednak ostatecznie mecz zweryfikowano jako walkower dla rywali. Powodem był błąd proceduralny, tj. nie wpisanie Mikołaja Krzysztofika do załącznika sprawozdania sędziowskiego, co czyniło go wtedy zawodnikiem nieuprawnionym do gry w tym meczu. W piątej serii gier „Brunatni” w meczu na szczycie, nie dali szans rezerwom Lechii Tomaszów Mazowiecki, wygrywając po golach Bartosza Wiśniewskiego, Marcela Wojtasika, Marcela Żegoty i Jakuba Mękarskiego 4:0. Następne dwa mecze, ze Zjednoczonymi Budziszewice i Zjednoczonymi Bełchatów „rezerwiści” wygrali 13:1 i 5:0. Po siedmiu kolejkach PGE GKS II był liderem tabeli z osiemnastoma punktami na koncie. Tuż za nim plasowała się Mazovia Tomaszów Maz., która miała jedno „oczko” mniej, i właśnie w następnej serii gier miało dojść do starcia lidera z wiceliderem.

Spotkanie rozegrano 23 października w Tomaszowie Maz. i do przerwy wszystko układało się po myśli PGE GKS II, bowiem podopieczni trenera Zygmunta Łuszcza po golach Eryka Wiśniewskiego, Stanisława Wenusa i Marcela Wojtasika, prowadzili 3:1. Po zmianie stron gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 4:3. Decydujący gol padł w 85. minucie spotkania po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym.

Ostatni mecz rundy jesiennej odbył się 30 października na boisku MCS nr 1 w Bełchatowie. Zespół wzmocniony kilkoma zawodnikami z szerokiej kadry czwartoligowego GKS-u rozgromił LKS Dobryszyce 18:0(!), a m.in. pięć bramek zdobył Bartłomiej Trzeboński.

Przez całą rundę jesienną w drużynie występowali zarówno zawodnicy z kadry czwartoligowego GKS-u, jak i drużyn juniorskich PGE GKS U-19 i U-17. Rzadko spotykane – nawet na tym poziomie – statystyki robią wrażenie. 66 zdobytych bramek w dziewięciu meczach, daje średnią ponad siedmiu goli na mecz! To zdecydowanie najlepszy wynik w lidze.

Najskuteczniejszym strzelcem zespołu był Wiktor Klauz (autor 9 goli), który spędził również najwięcej minut na boisku spośród wszystkich 42 zawodników, z usług których korzystał jesienią trener Zygmunt Łuszcz (na zdjęciu). Najlepszym asystującym przy bramkach kolegów był Damian Michalak, siedmiokrotnie obsługujący partnerów ostatnim podaniem.

Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki wszystkich zawodników, którzy jesienią grali i strzelali dla PGE GKS II w rozgrywkach Keeza B Klasy.

Minuty na boisku (liczba meczów):

555 minut – Wiktor Klauz (8)
540 minut – Stanisław Wenus (6)
515 minut – Dominik Retkiewicz (8)
505 minut – Eryk Wiśniewski (7)
450 minut – Aleksander Świderski (5)
390 minut – Marcel Wojtasik (6)
360 minut – Wiktor Retkiewicz (5)
315 minut – Maksymilian Przebierała (4)
315 minut – Piotr Więcławik (5)
270 minut – Piotr Kulka (5)
270 minut – Damian Michalak (4)
270 minut – Bartłomiej Trzeboński (3)
235 minut – Kacper Frączyk (3)
225 minut – Kacper Markiewicz (4)
215 minut – Oliwier Urbaniak (3)
200 minut – Jakub Grałka (3)
188 minut – Jakub Mękarski (3)
180 minut – Kacper Foltyn (2)
180 minut – Kamil Mizera (2)
155 minut – Filip Kwiecień (2)
153 minut – Gracjan Garlikowski (3)
142 minut – Mikołaj Krzysztofik (3)
135 minut – Adam Łaski (2)
115 minut – Dominik Kurzydlak (3)
110 minut – Maciej Bartkiewicz (2)
105 minut – Bartosz Wiśniewski (3)
90 minut – Krystina Paprocki (1)
90 minut – Jakub Szczepaniak (1)
90 minut – Miłosz Nowak (1)
90 minut – Bartosz Stańdo (1)
90 minut – Artiom Syreishchykov (1)
90 minut – Bartosz Szelong (1)
90 minut – Tomasz Bąkowicz (1)
70 minut – Grzegorz Tomczyk (2)
60 minut – Jakub Kiełbus (2)
45 minut – Szymon Sarnik (1)
45 minut – Kacper Rybacki (1)
35 minut – Mikołaj Kabziński (1)
30 minut – Dawid Woźniakowski (1)
25 minut – Marcel Żegota (1)
23 minut – Wojciech Sewerynek (1)
17 minut – Franciszek Węglewski (1)