MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podsumowanie jesieni w wykonaniu PGE GKS U-19

Udostępnij:

Drużyna PGE GKS Bełchatów U-19 ma za sobą znakomitą rundę, zwieńczoną awansem do Ligi Makroregionalnej, w której wystąpi wiosną. Zanim jednak do tego dojdzie, czas podsumować liczby naszych juniorów starszych „wykręcone” w I Lidze Wojewódzkiej. Który z zawodników rozegrał najwięcej spotkać? Kto był najskuteczniejszym strzelcem? Zapraszamy!

Podopieczni trenerów Dawida Ciupińskiego, Adama Konstańczuka i Zygmunta Łuszcza przystępowali do sezonu z jasnym celem, jakim był awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów U-19. Przez wszystkie czternaście jesiennych ligowych spotkań, „Brunatni” prezentowali wysoki poziom, niejednokrotnie pokazując swój potencjał ofensywny, a także udowadniając szczelność w szeregach defensywnych. Przełożyło się to na 51 zdobytych bramek, co jest drugim najlepszym wynikiem wśród wszystkich drużyn grających w rozgrywkach. Jeśli chodzi o formację defensywną, to nasza drużyna dopuściła do straty 20 bramek, co również jest drugim najlepszym wynikiem w lidze. Dwanaście zwycięstw w czternastu meczach również ma swoją wymowę.

Jesienne rozgrywki I Ligi Wojewódzkiej Juniorów A1 giekaesiacy rozpoczęli się od domowego zwycięstwa z AKS SMS Łódź (4:2) i wyjazdowego triumfu nad PSV Łódź (3:2). W trzeciej serii gier biało-zielono-czarni zmuszeni byli uznać wyższość Widzewa (2:5), choć do 80. minuty meczu utrzymywał się wynik remisowy. Następnie PGE GKS U-19 zanotował serię sześciu wygranych z rzędu, pokonując m.in. ŁKS Łódź (4:0) i RKS Radomsko (4:2). Wyjazdowe zwycięstwo w 8. kolejce z AKS SMS Łódź (5:1) zapewniło (na chwilę) naszej drużynie pozycję lidera tabeli, które niestety oddaliło się jeszcze bardziej dwa tygodnie później. Pierwsze miejsce ponownie przejął łódzki Widzew, wygrywając w rewanżowym pojedynku z PGE GKS (5:2). Od tego momentu giekaesiacy w każdym następnym spotkaniu inkasowali komplet punktów, gromiąc na zakończenie ligowej jesieni RKS Radomsko (9:0). Finalnie nasz zespół uplasował się na drugim miejscu w tabeli, z 36 punktami na koncie, tracąc do Widzewa zaledwie jedno „oczko”. Ten wynik zapewnił „Brunatnym” awans do Ligi Makroregionalnej, w skład której wchodzą po dwie najlepsze ekipy z czterech lig wojewódzkich: łódzkiej, mazowieckiej, warmińsko-mazurskiej i podlaskiej. Rozgrywki te wystartują wiosną 2023 roku, a rywalami PGE GKS będą takie firmy, jak m.in. Wisła Płock, Stomil Olsztyn czy Olimpia Elbląg.

– Rundę w naszym wykonaniu oceniam bardzo pozytywnie. Jesteśmy zadowoleni, że drugi rok z rzędu udaje nam się wywalczyć awans do Ligi Makroregionalnej. Sam fakt dwunastu zwycięstw w czternastu spotkaniach świadczy o tym, jak dobry wynik osiągnęliśmy tej jesieni. Nie rozpatrywaliśmy walki w kategoriach wygrania Ligi Wojewódzkiej za wszelką cenę, lecz interesował nas wyłącznie awans do Makroregionu, który zapewniały miejsca 1-2. – powiedział trener Dawid Ciupiński.

Najskuteczniejszymi strzelcami w zespole byli Kacper Czapla i Bartosz Wiśniewski, którzy zdobyli po osiem bramek. Najlepszym asystującym przy bramkach kolegów był Dawid Woźniakowski (na zdjęciu poniżej), ośmiokrotnie obsługujący partnerów ostatnim podaniem. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki wszystkich zawodników, którzy jesienią grali i strzelali dla PGE GKS U-19 w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów A1.

Minuty na boisku (liczba meczów):

1215 minut – Kacper Foltyn (14)
1191 minut – Kacper Czapla (14)
1165 minut – Dawid Woźniakowski (14)
1125 minut – Dawid Kępniak (14)
1066 minut – Marcel Żegota (13)
1020 minut – Jakub Szczepaniak (12)
992 minuty – Bartosz Frątczak (14)
915 minut – Filip Kwiecień (14)
888 minut – Maciej Bartkiewicz (12)
857 minut – Bartosz Wiśniewski (14)
786 minut – Dominik Kurzydlak (10)
660 minut – Grzegorz Tomczyk (12)
478 minut – Jakub Grałka (11)
433 minuty – Kacper Rybacki (10)
257 minut – Wiktor Klauz (10)
184 minuty – Dominik Retkiewicz (9)
182 minuty – Kacper Frączyk (5)
149 minut – Marcel Wojtasik (5)
90 minut – Maksymilian Przebierała (2)
55 minut – Adam Łaski (2)
45 minut – Jarosław Nowak (2)
37 minut – Oliwier Urbaniak (2)
25 minut – Wiktor Retkiewicz (1)
23 minuty – Piotr Więcławik (3)
10 minut – Jakub Mękarski (1)

Zdobywcy bramek:

8 – Kacper Czapla, Bartosz Wiśniewski
7 – Dawid Woźniakowski
6 – Marcel Żegota
5 – Jakub Szczepaniak
4 – Kacper Rybacki
3 – Filip Kwiecień
2 – Maciej Bartkiewicz, Bartosz Frątczak
1 – Jakub Grałka, Dawid Kępniak, Wiktor Klauz, Dominik Kurzydlak, Dominik Retkiewicz, Marcel Wojtasik

Asysty:

8 – Dawid Woźniakowski
5 – Bartosz Wiśniewski
3 – Kacper Czapla, Jakub Grałka, Dominik Retkiewicz, Wiktor Klauz, Marcel Żegota
2 – Bartosz Frątczak, Dominik Kurzydlak, Kacper Rybacki
1 – Dawid Kępniak, Filip Kwiecień, Adam Łaski, Jakub Szczepaniak, Grzegorz Tomczyk, Marcel Wojtasik

Żółte kartki:

7 – Jakub Szczepaniak
3 – Bartosz Wiśniewski, Dawid Woźniakowski
2 – Dominik Kurzydlak, Filip Kwiecień, Marcel Żegota
1 – Kacper Czapla, Jakub Grałka, Piotr Więcławik, Wiktor Klauz

Czerwona kartka:

1 – Jakub Szczepaniak

– Walczyliśmy grupą zawodników, z których wielu występowało na trzech frontach. Oprócz naszej I Ligi Wojewódzkiej jeszcze w II Lidze Wojewódzkiej A1 i B Klasie. Dzięki temu indywidualnie i drużynowo wykonaliśmy jakościowy krok do przodu. Rotacji w kadrze było sporo, ponieważ schodziło też kilku zawodników z rocznika 2004 i 2005, którzy na co dzień trenowali z pierwszą drużyną: Marcel Żegota, Dawid Woźniakowski, Kacper Czapla, Bartek Frątczak i Kacper Foltyn. Od pewnego momentu do tego grona dołączy też Kuba Szczepaniak, który zimowy okres przygotowawczy ma już rozpocząć z seniorami. – podsumował szkoleniowiec PGE GKS U-19.

Wiosną drużyna ma powalczyć w Lidze Makroregionalnej o jak najwyższe miejsce. Jak podkreślił trener Ciupiński, pięć pierwszych kolejek zweryfikuje możliwości jego drużyny. Zapewnił jednak, że PGE GKS U-19 w każdym meczu walczył będzie o trzy punkty.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna