MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podsumowanie sezonu GKS II

Udostępnij:

Zespół PGE GKS II Bełchatów zakończył oficjalnie sezon 2020/21. Bełchatowianie uplasowali się na drugiej pozycji w KEEZA Klasie Okręgowej (gr. 2) i byli bliscy awansu do IV ligi, choć to zdecydowanie najmłodsza drużyna w stawce. Giekaesiacy byli jednocześnie liderami wielu ligowych statystyk.

PGE GKS II z dorobkiem 70 punktów zajął drugie miejsce w piotrkowskiej „okręgówce”. Na tę zdobycz złożyły się 22 zwycięstwa i 4 remisy. W 32 spotkaniach bełchatowianie zdobyli 120 bramek (najwięcej w lidze) i stracili 32 gole (najmniej w lidze). Najdłuższa seria spotkań bez porażki trwała 10 meczów, za to najdłuższa seria kolejnych zwycięstw to 8 spotkań. W 17 meczach zagrali na zero z tyłu.

Giekaesiacy byli najmocniejszą drużyną w lidze w spotkaniach domowych, zdobywając 41 punktów (13 zwycięstw, 2 remisy) i strzelając w nich 63 gole, tracąc przy tym tylko 11. Co ciekawe, poza dwumeczem z MGKS Drzewica, nasz zespół miał lepszy bilans ze wszystkimi pozostałymi uczestnikami ligi.

Najlepszym strzelcem drużyny został autor 23 bramek, Mateusz Kempski. Niewiele mniej zdobył Kacper Sionkowski (17) a 9 goli było autorstwa Kamila Mizery. Najlepszym asystentem drużyny okazał się Oskar Przywara (18 ostatnich podań). Po 10 asyst zapisali na swe konto Jeremiasz Góralczyk i Mizera.

Najwięcej minut na 2880 możliwych rozegrali: Mizera (2448), Góralczyk (2284) i Jarosław Trzeboński (2209). Średnia wieku wszystkich zawodników, którzy wystąpili w spotkaniach PGE GKS II to 19 lat. Średnia wieku w meczach to z kolei 18 lat.

W opinii opiekuna rezerw GKS Bełchatów, najlepszym spotkaniem w wykonaniu jego podopiecznych był wyjazdowy mecz ze zwycięzcą ligi, KS Paradyż (3:1). W tym majowym spotkaniu pierwsze zagrożenie ze strony przeciwnika pojawiło się dopiero około 60. minuty. Ponadto mecz całkowicie pod kontrolą „Brunatnych”, którzy tego dnia grali 'swoim’ składem, bez zawodników schodzących z pierwszej drużyny. Relacja z tego meczu – LINK.

Uważam, że rocznik 2003, który przede wszystkim tworzył tę drużynę, jest jednym z najlepszych, jaki do tej pory był w klubie. Po awansach do Centralnej Ligi Juniorów U-15 i U-17 przyszedł dobry, ale nie bardzo dobry wynik w piłce seniorskiej, pomimo jeszcze ich wieku juniorskiego. Rocznik ten był też w dużej mierze odpowiedzialny za awans do Ligi Makroregionalnej i I Ligi Wojewódzkiej A1, łącząc grę na aż trzech frontach! – opowiada Adrian Teodorczyk, trener PGE GKS II i Koordynator bloku II zespół – U-14. W pracy szkoleniowej przy „dwójce” pomagał mu trener Zygmunt Łuszcz.

W mojej ocenie sezon na duży plus. Mogę przyznać, że w kilku meczach zabrakło doświadczenia i widać było jeszcze nawyki z piłki juniorskiej. Tego też finalnie zabrakło w ostatecznym rozrachunku. Pozytywny rozwój tej grupy widać również po tym, że aż 15 zawodników z tego rocznika przewinęło się przez pierwszą drużynę w różny sposób uczestnicząc w treningach, sparingach i rozgrywkach ligowych – kończy.

PGE GKS II w sezonie 2020/21 reprezentowało aż 49 zawodników. Najstarszy z nich, Arkadiusz Najemski to rocznik 1996. Najmłodszy to debiutant z meczu ze Szczerbcem Wolbórz, 16-letni Oliwier Urbaniak. Ponadto byli to Bujak Natan, Ciołkowski Michał, Góralczyk Jeremiasz, Jakubiec Hubert, Jaszczak Jan, Kaflowski Mateusz, Kempski Mateusz, Kołodziejczyk Bartosz, Komar Kewin, Konstańczuk Kacper, Korpas Wiktor, Miarka Jakub, Mizera Kamil, Ochocki Sebastian, Ossowski Olaf, Przywara Oskar, Sionkowski Kacper, Stefaniak Norbert, Tkaczyński Oskar, Tomski Bartłomiej, Trzeboński Bartłomiej, Trzeboński Jarosław, Wenus Stanisław, Wolankiewicz Mateusz, Woźniakowski Dawid, Czyżewski Szymon, Kurzawa Ernest, Żegota Marcel, Sarnik Szymon, Retyk Adam, Kłótkowski Mikołaj, Kuśmierek Marcel, Niźnik Daniel, Kunka Kajetan, Lisowski Bartłomiej, Skrobosiński Piotr, Staszak Jakub, Laskowski Filip, Makuch Patryk, Michalak Damian, Szeibe Marcin, Matuszewski Konrad, Hilbrycht Damian, Łapiński Szymon, Warnecki Damian, Winsztal Patryk oraz Zdybowicz Przemysław.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna