MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podsumowanie sezonu GKS U-19

Udostępnij:

Młodzi piłkarze z rocznika 2002 wspomagani zawodnikami z roczników 2003 i 2004 wiosną reprezentowali Akademię GKS Bełchatów w Lidze Makroregionalnej U-19 i I Lidze Wojewódzkiej A1.

PGE GKS U-19 zajął czwarte miejsce w Lidze Makroregionalnej z dorobkiem 21 punktów (6 zwycięstw, 3 remisy). W 14 meczach bełchatowianie mieli wyrównany bilans bramkowy, zdobywając 25 goli i tracąc jednego więcej. Za to w I Lidze Wojewódzkiej A1  giekaesiacy uplasowali się na drugiej pozycji, gromadząc 17 „oczek”. Do lidera stracili dwa punkty. Podopieczni trenera Adama Konstańczuka w 9 grach wygrali 5 razy, 2 razy remisując. Zdobyli 20 goli, tracąc 11.

W Lidze Makroregionalnej najwięcej bramek zdobył Marcel Kuśmierek (8). W Lidze Wojewódzkiej „Juniora” był to Mateusz Kempski, który grając tylko w jednym spotkaniu, zdobył 5 goli. Najlepszym asystentem PGE GKS U-19 był Jan Jaszczak (7 ostatnich podań), za to w zespole PGE GKS 2002 po 2 asysty mieli na koncie Olaf Ossowski i Bartłomiej Rygała.

Cel jaki sobie założyliśmy z zawodnikami, to zajęcie jak najwyższego miejsca w tych rozgrywkach – zdradza trener Konstańczuk. – Końcowy wynik oceniam wysoko. Pomimo braków kadrowych chłopcy stanęli na wysokości zadania. Trzeba zaznaczyć, że w większości spotkań grupę meczową stanowili zawodnicy, którzy w danym momencie nie byli powoływani do kadry drugiego zespołu – wyjaśnia.

Pragnę podkreślić, że I Liga Wojewódzka A1 była raczej traktowana jako miejsce umożliwiające wyrównanie czasu gry dla zawodników rezerwowych ligi makroregionalnej bądź I Ligi Wojewódzkiej B1, co wcale nie znaczy, że zawodnicy przystępowali do meczów bez większego zaangażowania. Zawsze graliśmy o zwycięstwo – dodaje opiekun rocznika 2002.

Ze spotkań rozegranych w Lidze Makroregionalnej trener Konstańczuk najlepiej wspomina ostatni mecz z Polonią Warszawa, zremisowany 3:3. W jego ocenie tego dnia chłopcy pokazali prawdziwy charakter. – Widać było jeden zespół, walczący od początku do końca. Co prawda był remis 3:3, ale dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku nie brakowało. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Stanisław Wenus, który był filarem naszej defensywy i w parze z Kacprem Konstańczukiem skutecznie bronili dostępu do naszej bramki. Najwięcej „zamieszania” w dobrym znaczeniu tego słowa wnosił Olaf Ossowski. Wszędzie było go pełno i za swoją waleczność zasługuje na wyróżnienie. Muszę podkreślić, że chłopaki zrobili ogromny postęp, grając większość meczów na bardzo wysokim poziomie, ponieważ Makroregion tworzyły po dwa najlepsze zespoły z czterech województw – tłumaczy trener.

W sezonie 2020/21 PGE GKS U-19 reprezentowało 36 zawodników. Byli to Bujak Natan, Danielski Wiktor, Domański Maciej, Góralczyk Jeremiasz, Jakubiec Hubert, Jaszczak Jan, Kaflowski Mateusz, Kaliszuk Oskar, Kempski Mateusz, Kłótkowski Mikołaj, Kołodziejczyk Bartosz, Komar Kewin, Konstańczuk Kacper, Kusiak Jakub, Kuśmierek Marcel, Langier Wiktor, Miarka Jakub, Mizera Kamil, Ochocki Sebastian, Ossowski Olaf, Pawlak Nikodem, Piechura Konrad, Przywara Oskar, Sionkowski Kacper, Staszak Jakub, Stefaniak Norbert, Stolarczyk Jakub, Sztark Emil, Szymczak Bartłomiej, Tkaczyński Oskar, Tomski Bartłomiej, Trzeboński Barłomiej, Trzeboński Jarosław, Wenus Stanisław, Wolankiewicz Mateusz i Wróblewski Jakub.

Z kolei w I Lidze Wojewódzkiej A1 w koszulce PGE GKS 2002 zagrało aż 43 graczy. Poza chłopakami występującymi w Lidze Makroregionalnej oglądaliśmy następujących zawodników: Bartkiewicz Maciej, Frączyk Kacper, Gogul Konrad, Jurczyk Paweł, Kępniak Dawid, Kmiecik Dawid, Korpas Wiktor, Kwiecień Filip, Miarka Mateusz, Pietryka Dawid, Retyk Adam, Rygała Bartłomiej, Sarnik Szymon, Stelmach Igor i Wrąbel Bartłomiej.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer124745/public_html/akademiagks.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer124745/public_html/akademiagks.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer124745/public_html/akademiagks.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0