MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podsumowanie sezonu w wykonaniu drużyny futsalowej GKS

Udostępnij:

W poprzednim tygodniu zakończyły się rozgrywki w III łódzkiej lidze futsalu. ,,Brunatni” w stosunku do debiutanckiego, zeszłego sezonu poprawili się o jedną lokatę. Czas na szybkie podsumowanie!

Ekipa trenera Marcina Zimocha rozpoczęła ligową rywalizację od dwóch zwycięstw. Na hali w Szczercowie GKS pokonał KS Tartak Futsal Opoczno 4:2, a tydzień później Rekord Brzeziny aż… 17:1! Pierwszy mecz wyjazdowy, z Hurtapem Łęczyca, zakończył się remisem 2:2. Biało-zielono-czarni goryczy porażki doznali w 4. kolejce, gdy musieli uznać wyższość ekipy Futsal Team Parzęczew (6:0). W przeddzień wigilii giekaesiacy wygrali 5:4 z Ławeczkowcami, a na dwa dni przed Sylwestrem ulegli 1:4 GKS Staltom Bedlno. Z racji tego, że liga liczyła nieparzystą liczbę drużyn, nasz zespół w siódmej serii gier meczu nie rozgrywał i musiał oddać fotel lidera, na którym znajdował się przez pięć tygodni. Rundę rewanżową zapoczątkował walkower dla opocznian, a dwa kolejne spotkania z Rekordem Brzeziny (18:2) i Hurtapem Łęczyca (1:0) były już zwycięskie. Drugie starcie z Futsal Team Parzęczew znów zakończyło się na korzyść rywali (3:5). Ostatnie dwa mecze bełchatowianie rozegrali w Hali KWB, a ich rozstrzygnięcia był z goła odmienne. Piłkarze trenera Zimocha po bardzo zaciętym przebiegu pokonali Ławeczkowców z Sieradza, a na zakończenie przytrafiła się pechowa i wysoka przegrana 2:12 z GKS Staltom Bedlno. Ostatecznie bełchatowianie z dorobkiem 19 punktów i bilansem bramek 60:49 zajęli czwartą lokatę w tabeli.
Komplet jedenastu meczów (jeden mecz zakończony walkowerem) rozegrała trójka zawodników: Krzysztof Kupisz, Rafał Staszczyk i Bartłomiej Tomski. Najlepszym strzelcem drużyny został autor dwunastu goli, Marek Grabowski. Tuż za jego plecami uplasowali się Tomski (10 trafień) oraz Mateusz Wroński (8).

Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki wszystkich zawodników, którzy grali i strzelali dla sekcji futsalowej GKS w rozgrywkach łódzkiej III ligi:

Bramkarz: Krzysztof Kupisz
Zawodnicy z pola: Jakub Bednarek, Mikołaj Bociek, Daniel Dymek, Marek Grabowski, Julian Irzykowski, Wojciech Kretek, Rafał Kucharski, Paweł Majchrowski, Dawid Pałyska, Tomasz Siewiera, Rafał Staszczyk, Mateusz Stolarczyk, Marcin Szóstakiewicz, Bartłomiej Tomski, Mateusz Wroński, Mariusz Zawodziński.

Liczba meczów:

11 – Krzysztof Kupisz, Rafał Staszczyk, Bartłomiej Tomski
9 – Tomasz Siewiera
8 – Marek Grabowski, Dawid Pałyska, Mateusz Wroński
6 – Rafał Kucharski, Mateusz Stolarczyk
5 – Marcin Szóstakiewicz
4 – Daniel Dymek, Julian Irzykowski
3 – Mikołaj Bociek, Wojciech Kretek
2 – Paweł Majchrowski, Mariusz Zawodziński
1 – Jakub Bednarek

Zdobywcy bramek:

12 – Marek Grabowski
10 – Bartłomiej Tomski
8 – Mateusz Wroński
7 – Rafał Kucharski
6 – Tomasz Siewiera
3 – Daniel Dymek, Rafał Staszczyk, Marcin Szóstakiewicz
2 – Paweł Majchrowski, Mateusz Stolarczyk
1 – Mikołaj Bociek, Julian Irzykowski, Wojciech Kretek, Dawid Pałyska

Żółte kartki:

2 – Mateusz Wroński, Mariusz Zawodziński
1 – Julian Irzykowski, Dawid Pałyska, Rafał Staszczyk, Marcin Szóstakiewicz

Czerwona kartka:

1 – Mateusz Wroński

TUTAJ obejrzycie wypowiedzi trenera Marcina Zimocha i kapitana drużyny Bartłomieja Tomskiego po ostatnim domowym meczu z GKS Staltom Bedlno.

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.