MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podsumowanie sezonu w wykonaniu GKS II

Udostępnij:

Wakacyjna przerwa to dobry moment na podsumowania. Dlatego poniżej chcemy przedstawić wszelkie zebrane ciekawostki i statystyki dotyczące drużyny PGE GKS II Bełchatów, która sezon 2021/22 zakończyła na trzecim miejscu w tabeli KEEZA Klasy Okręgowej okręgu piotrkowskiego. Jak wypadł on w liczbach? Który z zawodników rozegrał najwięcej spotkać? Kto był najskuteczniejszym strzelcem „Brunatnych”? Zapraszamy!

– Celem głównym, jak to w przypadku drużyny rezerw bywa, było dostarczenie jak największej ilości gotowych zawodników do gry w pierwszym zespole, który wtedy jeszcze funkcjonował. Zależało nam aby szczególnie młodsi zawodnicy mieli okazję zaprezentować się na szczeblu centralnym. Innym celem, jaki sobie założyliśmy z drużyną był oczywiście awans do IV ligi. Uznaliśmy, że stać nas na poprawienie wyniku z poprzedniego sezonu, który zakończyliśmy na drugim miejscu. – powiedział trener Adrian Teodorczyk.

PGE GKS II sezon rozpoczął od mocnego uderzenia, gromiąc u siebie Astorię Szczerców aż 9:0. Jak się później okazało, nie było to najwyższe zwycięstwo naszej drużyny w minionym sezonie. Oprócz imponujących wygranych w meczach z Polonią Gorzędów (6:0) czy dwukrotnie ze Świtem Kamieńsk (7:1 i 8:1), biało-zielono-czarni w 28. kolejce rozbili u siebie zespół LKS Lubochnia 16:1(!) i był to najwyższy wynik wśród wszystkich 240 spotkań rozegranych w rozgrywkach KEEZA Klasy Okręgowej.

Bełchatowianie zgromadzili na swoim koncie 62 punkty, co pozwoliło im zająć 3. miejsce w ligowej tabeli. Na ten wynik złożyło się 19 wygranych i 5 remisów. Cieszyć może fakt, że drugi sezon z rzędu nasi piłkarze byli najskuteczniejsi spośród wszystkich drużyn piotrkowskiej „okręgówki” (w 30 spotkaniach zdobyli 104 bramki) i mieli drugą – ex aequo – najszczelniejszą obronę (31 goli straconych). Grając na własnym terenie zaaplikowali rywalom 72 gole, tracąc zaledwie 8, z kolei na wyjazdach 32 razy trafiali do siatki, dając sobie wbić 23 gole.

Najskuteczniejszym strzelcem zespołu był Mateusz Kempski (autor 26 goli), który o jedno trafienie wyprzedził Bartłomieja Trzebońskiego (25). Najlepszym asystującym przy bramkach kolegów z drużyny był Damian Michalak (13), zaś Jeremiasz Góralczyk i Mateusz Kempski obsługiwali partnerów ostatnim podaniem kolejno 11 i 10 razy.

W sumie opiekun „rezerwistów” dał szansę gry aż 46 zawodnikom, przy czym należy pamiętać, iż jesienią przynajmniej siedmiu z nich na co dzień było częścią kadry pierwszego zespołu, występującego wówczas w II lidze. Najstarszym z nich był Mikołaj Grzelak, rocznik 1991, a najmłodszym urodzony w 2005 roku Bartosz Frątczak. Pełny sezon 2021/22 rozegrało jednak tylko 17 zawodników. Najwięcej minut na boisku spędzili: Góralczyk (2240), Bartłomiej Trzeboński (2209) i Jarosław Trzeboński (2189). Średnia wieku wszystkich piłkarzy, którzy wystąpili w spotkaniach PGE GKS II wynosiła 19 lat.

– Z perspektywy całego sezonu wydaje mi się, że największy postęp jakościowy zrobił Bartek Trzeboński, który ustabilizował formę i wskoczył na wyższy poziom. Na wyróżnienie zasługuje również kapitan zespołu, Jeremiasz Góralczyk, prezentujący równą dyspozycję w trakcie całych rozgrywek. Trzecim wyróżniającym się zawodnikiem był Jarek Trzeboński, o czym świadczyć może m.in. ilość minut spędzonych na boisku. – ocenił trener Adrian Teodorczyk.

W opinii szkoleniowca rezerw GKS Bełchatów, najlepszym spotkaniem w wykonaniu jego podopiecznych był mecz 3.kolejki z Ceramiką Opoczno, zakończony wygraną 5:1. Jakość piłkarska zaprezentowana wówczas przez młodych giekaesiaków, potwierdziła wysokie aspiracje całej drużyny. Innym meczem zasługującym na uznanie w oczach sztabu szkoleniowego była listopadowa potyczka z późniejszym triumfatorem ligi, Stalą Niewiadów. Wówczas rywale mieli za sobą passę 13 kolejnych zwycięstw, podczas gdy ich wizyta w Bełchatowie zakończyła się porażką 0:4. Oba te spotkania były prowadzone w szybkim tempie, a różnica poziomu gry pomiędzy czołowymi, jak się okazało zespołami piotrkowskiej „okręgówki” była zdecydowanie na korzyść biało-zielono-czarnych.

– W mojej ocenie spora grupa zawodników z tej drużyny nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Oprócz wspomnianych wcześniej braci Trzebońskich i Jeremiasza Góralczyka, dobrą wiosnę miał Sebastian Ochocki, który przymierzany jest do kadry budowanej właśnie drużyny seniorów. Na pewno też środkowy obrońca, Stanisław Wenus może realnie zaistnieć w „dorosłej piłce”. Norbert Stefaniak również ma spory potencjał. – zakończył wyróżniając konkretne nazwiska trener Teodorczyk, któremu w pracy szkoleniowej przy „dwójce” pomagał trener Zygmunt Łuszcz.

Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki wszystkich zawodników, którzy grali i strzelali dla PGE GKS II w zakończonym niedawno sezonie.

1000 minut – Hubert Jakubiec (14)
990 minut – Szymon Malicki (12)
970 minut – David Poghosyan (12)
888 minut – Kacper Sionkowski (13)
820 minut – Jakub Miarka (12)
813 minut – Bartłomiej Tomski (21)
725 minut – Peter Sobera (15)
640 minut – Kamil Mizera (8)
630 minut – Mateusz Mikulski (7)
537 minut – Szymon Sarnik (13)
500 minut – Wiktor Korpas (9)
365 minut – Mateusz Wolankiewicz (6)
360 minut – Ernest Kurzawa (10)
359 minut – Kacper Rybacki (9)
356 minut – Marcel Żegota (9)
350 minut – Leonid Otczenaszenko (4)
296 minut – Maciej Bartkiewicz (6)
290 minut – Nikodem Pawlak (9)
270 minut – Dominik Kurzydlak (3)
180 minut – Mikołaj Grzelak (2)
180 minut – Jakub Szczepaniak (2)
165 minut – Szymon Czyżewski (7)
135 minut – Dawid Kępniak (2)
93 minuty – Dominik Rubajczyk (2)
75 minut – Adrian Bielka (1)
72 minuty – Dawid Woźniakowski (4)
61 minut – Mateusz Miarka (3)
50 minut – Bartosz Frątczak (2)
45 minut – Mateusz Kaflowski (3)
45 minut – Kajetan Kunka (1)
45 minut – Bartłomiej Rygała (1)
30 minut – Oskar Tkaczyński (3)
20 minut – Dawid Kmiecik (1)
15 minut – Marcel Kuśmierek (1)
10 minut – Jonasz Wiewiórowski (2)
5 minut – Oliwier Urbaniak (1)

Zdobywcy bramek:
26 – Mateusz Kempski
25 – Bartłomiej Trzeboński
6 – Jeremiasz Góralczyk, Oskar Przywara, Peter Sobera
5 – Sebastian Ochocki
3 – Damian Michalak, Kacper Sionkowski, Norbert Stefaniak
2 – Szymon Czyżewski, Jakub Miarka, Mateusz Mikulski, Kamil Mizera, Kacper Rybacki
1 – Bartosz Frątczak, Hubert Jakubiec, Ernest Kurzawa, Dominik Kurzydlak, Nikodem Pawlak, Bartłomiej Tomski, Jarosław Trzeboński, Stanisław Wenus, Mateusz Wolankiewicz, Marcel Żegota, gol samobójczy