MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podsumowanie wiosny w wykonaniu GKS U-16

Udostępnij:

Kolejnym zespołem, który rozłożymy na czynniki pierwsze będzie ekipa U-16. Podopieczni duetu trenerskiego Marcin Szymak – Łukasz Wroński zajęli szóste miejsce w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów młodszych B2, zapewniając sobie utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym. Przyjrzyjmy się wynikom oraz dokładnym liczbom zawodników z rocznika 2008.

Bełchatowianie ligowe granie rozpoczęli od dwóch potyczek z łódzkimi drużynami. Na inaugurację wiosny w Bełchatowie lepszy okazał się Widzew (0:4), natomiast rozgrywany tydzień później awansem mecz 13. kolejki z Łódzkim Klubem Sportowym zakończył się wygraną „Brunatnych” (2:1) po bramkach zdobytych przez Maksymiliana Sałaty z rzutu karnego i Igora Gawina. Kolejny mecz wyjazdowy, tym razem z Andrespolią Wiśniowa Góra bardzo długo układał się po myśli naszej drużyny, która po golach Jonasza Alberta i Alana Rosińskiego prowadziła do 60. minuty 2:0. Zwycięstwo wyślizgnęło się w samej końcówce, kiedy na trzy minuty przed gwizdkiem kończącym spotkanie rywale doprowadzili do remisu (2:2) i oba zespoły podzieliły się punktami. Jak się okazało była to jedyna zdobycz punktowa w kwietniu, gdyż starcia z UKS SMS Łódź (0:3), Lechią Tomaszów Maz. (2:8) oraz Sokołem Aleksandrów Łódzki (0:1) zakończyły się niepowodzeniem. Giekaesiacy powetowali sobie te niepowodzenia drugim tej wiosny tryumfem nad „Rycerzami wiosny”. W meczu rewanżu wygrali (5:3), choć dwa pierwsze trafienia były autorstwa przeciwników. Dwa kolejne wyjazdy do stolicy województwa miały różne oblicza. Na obiekcie przy ulicy Milionowej biało-zielono-czarni pokonali AKS SMS Łódź 2:1, a na boisku przy ulicy Stanisława Małachowskiego żadnych szans bełchatowianom nie pozostawili widzewiacy zwyciężając aż 6:0.

Mecz z Andrespolią ponownie trzymał w napięciu. O porażce „Brunatnych” 1:2 zadecydował gol z 81. minuty spotkania. Pojedynek klubów partnerskich – UKS SMS i GKS – również przyniósł wiele emocji. Ostatecznie po wymianie ciosów trzy punkty pojechały do Bełchatowa (3:2). Prawdziwe „wejście smoka” zanotował Wojciech Piotrowski, który pojawił się na placu gry w 55. minucie i zanotował dublet! Z kolei decydującą bramkę zdobył na sześć minut przed końcowym gwizdkiem Franciszek Pietrzak. Przegrany bój z Lechią Tomaszów Maz. (1:2) miał podobny scenariusz do starcia z Andrespolią – trafienie w końcówce przekreśliło jeden punkt dopisany do tabeli. Giekaesiacy sezon zakończyli dwoma remisami: 3:3 w Aleksandrowie Łódzkim z Sokołem i 1:1 u siebie z AKS SMS Łódź.

Kompletem czternastu występów w rundzie wiosennej mogą pochwalić się Igor Gawin, Wojciech Piotrowski, Filip Dziewięcki oraz Maksymilian Sałata. Ten ostatni, zimą przeniósł się na Sportową 3 z Victorii Częstochowa zanotował najwięcej asyst (4) i rozegranych minut (1077). Natomiast najskuteczniejszym strzelcem drużyny z ośmioma trafieniami został Jonasz Albert.

Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki wszystkich zawodników, którzy wiosną grali i strzelali dla GKS U-16 w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów młodszych B2.

Minuty na boisku (liczba meczów):
1077 minut – Maksymilian Sałata (14)
1015 minut – Mateusz Bystry (12)
980 minut – Patryk Kępiński (13)
933 minuty – Jonasz Albert (12)
885 minut – Filip Dziewięcki (14)
780 minut – Piotr Olczyk (11)
759 minut – Mikołaj Miller (10)
750 minut – Wojciech Piotrowski (14)
682 minuty – Igor Gawin (14)
640 minut – Filip Szczepaniak (12)
558 minut – Kacper Papuga (9)
500 minut – Bohdan Babkov (12)
491 minut – Vladyslav Babkov (10)
450 minut – Fryderyk Ochap (7)
400 minut – Mikołaj Pawełoszek (8)
399 minut – Antoni Rajski (11)
394 minuty – Alan Rosiński (12)
358 minut – Marcel Sus (9)
345 minut – Franciszek Pietrzak (8)
341 minut – Maciej Bauer (5)
270 minut – Paweł Follmann (3)
255 minut – Jakub Kopa (4)
243 minuty – Igor Czapla (4)
180 minut – Wojciech Bogacz (2)
126 minut – Dawid Jarzębowski (7)
30 minut – Filip Zawadzki (1)
20 minut – Tomasz Sujka (2)