MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podwójny brąz Brezyny w Halowych Mistrzostwach Polski

Udostępnij:

Sezon 2023 w tenisie ziemnym na wózkach zakończony. Ostatni turniej rozegrano w Toruniu w dniach 17-20 listopada na kortach MOSiR. Walka na korcie toczyła się o Indywidualne Halowe Mistrzostwo Polski. Do jednej z dwóch stolic województwa kujawsko-pomorskiego zjechali się najlepsi „wózkarze” w kraju, wśród których oczywiście nie mogło zabraknąć naszego tenisisty, Krzysztofa Brezyny.

Krzysztof w turnieju gry pojedynczej rozstawiony był z numerem 4, dzięki czemu w 1 rundzie miał wolny los. Zmagania singlistów rozpoczął od zdecydowanej wygranej 6:1, 6:2 z Przemysławem Hebiszem (Leszno Tenis Klub). W ćwierćfinale nasz tenisista zmierzył się z płocczaninem Cezarym Chmurą (SIKT Płock). Od początku trwała zacięta walka, a każdy z zawodników wygrywał swoje gemy serwisowe, aż do stanu po 3. Wtedy to Chmura jako pierwszy przełamał Krzysztofa i wyszedł na prowadzenie 4:3. W kolejnym gemie przy swoim serwisie Cezary prowadził już 40:15, lecz wtedy do głosu doszedł Brezyna, wygrywając kolejne 4 punkty i doprowadzając do remisu po 4 w secie. Od tego momentu nasz zawodnik wrzucił „drugi bieg”, wygrał swój gem serwisowy, a następnie równie szybko przełamał Chmurę, wygrywając pierwszego seta 6:4. Drugi set od początku był pokazem gry Krzysztofa, który ostatecznie wygrał go 6:2 i cały mecz 2:0. Dzięki temu awansował do półfinału, w którym walczył z „jedynką” turnieju, Dominikiem Bukałą (SIKT Płock). W półfinale Brezyna walczył z całych sił, szczególnie w drugim secie, lecz ostatecznie przegrał 1:6, 2:6 z Bukałą. Mimo porażki Krzysztof został sklasyfikowany na 3. miejscu, zdobywając brązowy medal singlistów Mistrzostw Polski.

W turnieju deblowym Krzysztof po raz kolejny zagrał w parze z Przemysławem Hebiszem. Widać, że współpraca obu tenisistów jest coraz lepsza i po dobrych występach za granicą przyszła kolej na sukces na rodzimej arenie.  Brezyna/Hebisz w ćwierćfinale po bardzo zaciętym pojedynku pokonali parę J. Kuciński/C. Chmura 6:4, 4:6, 10:7. W półfinale nasza para walczyła z „jedynką” turnieju D. Bukała/P. Jaroszewski (SIKT Płock). Płocki duet był faworytem Mistrzostw i widać to było w czasie gry. Płocczanie przeważali od samego początku i duet Brezyna/Hebisz musiał uznać wyższość przeciwników, ulegli 1:6, 1:6. Tym samym Brezyna/Hebisz stanęli na najniższym stopniu podium wywalczając brązowe medale.

Podwójny brąz zasługuje na wielkie słowa uznania. Gratulacje dla Krzyśka!

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0