MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podział punktów na start

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów na inaugurację rundy wiosennej KEEZA Klasy Okręgowej zremisował w derbach regionu z Astorią Szczerców.

W 10. minucie ku zaskoczeniu obserwatorów tego spotkania prowadzenie objęli gospodarze, kiedy to po rzucie rożnym z bliskiej odległości udało im się pokonać Mateusza Wolankiewicza. Kilka minut później do siatki szczercowian trafił Bartłomiej Trzeboński, ale uczynił to będąc na pozycji spalonej. W 28. lewą stroną zerwał się Norbert Stefaniak, ale jego próbę wyłapał golkiper Astorii. Bełchatowianie doprowadzili do wyrównania w 38. minucie za sprawą Bartka Trzebońskiego, który z dziesiątego metra uderzył pod poprzeczkę.

Po zmianie stron licznie zgromadzeni kibice byli świadkami emocjonującej końcówki, w trakcie której giekaesiacy za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę na wagę końcowego zwycięstwa. Formę młodego bramkarza sprawdzali Stefaniak, Trzeboński i strzałem z rzutu wolnego Mikołaj Grzelak. Niestety bezskutecznie. Brak skuteczności przez cały mecz był bolączką akademijnej „dwójki”, którą wspierała tego dnia ponad 200-osobowa grupa kibiców GKS Bełchatów.

Po rozegraniu czternastu kolejek KEEZA Klasy Okręgowej zespół rezerw spadł na czwartą pozycję, mając na koncie 33 punkty (bramki 52-17). Liderująca Stal Niewiadów ma w dalszym ciągu przewagę dziesięciu „oczek”. W 17. serii gier (26 marca) o godz. 15:00 PGE GKS II zagra u siebie z trzecią Pilicą Przedbórz, która ma punkt więcej.

Astoria Szczerców – PGE GKS II Bełchatów 1:1 (1:1)
Bramka dla GKS: Bartłomiej Trzeboński 38. (as. Bartłomiej Tomski)

PGE GKS II: Mateusz Wolankiewicz – Mikołaj Grzelak, Stanisław Wenus, Jarosław Trzeboński, Norbert Stefaniak – Oskar Przywara, Bartłomiej Tomski (76. Sebastian Ochocki), Damian Michalak, Bartłomiej Trzeboński – Peter Sobera (76. Kacper Rybacki), Mateusz Kempski

Trenerzy: Adrian Teodorczyk, Zygmunt Łuszcz