MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Półfinał Krzysztofa Brezyny na Litwie

Udostępnij:

Podczas Międzynarodowego Turnieju tenisa ziemnego na wózkach Lithuanian Open 2022 rangi Futures, który został rozegrany w dniach 3-6 czerwca br. w Wilnie, zawodnik naszej Akademii Krzysztof Brezyna odniósł spory sukces, docierając do półfinału gry podwójnej.

W pierwszej rundzie gry pojedynczej Brezyna z dużą łatwością pokonał 6:0, 6:3 Estończyka Mait Matasa. Następnie zmierzył się z późniejszym zwycięzcą całego turnieju, najlepszym Polskim tenisistą Kamilem Fabisiakiem. Krzysztof mimo heroicznej walki musiał uznać wyższość przeciwnika i przegrał ten mecz 2:6, 0:6.

Turniej gry podwójnej Krzysztof w parze z Szymonem Nowickim rozpoczęli od ¼ finału, ponieważ byli rozstawieni i w 1 rundzie mieli wolny los. W ćwierćfinale nasza para zmierzyła się z tenisistami z Turcji Antac/Toper i nie była stawiana za faworyta tego spotkania. Ku zaskoczeniu widzów Polacy w 1 secie zagrali bardzo zdecydowanie i wygrali go 6:1. Drugi set niestety wygrali Turcy 3:6 i o losach całego spotkania decydował super tie-break, w którym to Brezyna/Nowicki zachowali więcej zimnej krwi i wygrali go 10:7. Tym samym awansując do półfinału imprezy.

W półfinale debla Brezyna/Nowicki rywalizowali z parą Słowacko-Czeską Gergely/Svasek. „Mecz ten rozpoczął się od szybkiego prowadzenia naszych przeciwników 0:2. Niestety przy moim serwisie zacząłem odczuwać ból w kręgosłupie, który uniemożliwił mi dalszą rywalizację i musieliśmy skreczować ten mecz” – relacjonuje Brezyna. 

Dobre występy naszego tenisisty zagwarantują mu awans w międzynarodowym rankingu singlistów i deblistów w tenisie na wózkach.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna