MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Polsko-irlandzka współpraca

Udostępnij:

Irlandzka Akademia Polskie Orły – Polish Eagles została nowym klubem partnerskim Akademii GKS Bełchatów. Współpraca zakłada między innymi wspólne webinary szkoleniowe, uczestnictwie w obozach szkoleniowych, wyjazdach zawodników na kilkudniowy pobyt w Polsce i Irlandii oraz wspólnym udziale w turniejach piłkarskich.

Bardzo się cieszymy, że w tak krótkim czasie udało nam się przekonać do siebie taką markę. Wierzę, że z tej zarówno dla nas, jak i ‘Polskich Orłów’ z tej współpracy będą płynąć wymierne korzyści – mówi Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów. – Chciałbym podkreślić, że w dalszym ciągu głównym zadaniem naszej Akademii i klubów z nami współpracujących jest dbałość o wysoki poziom treningów, by dopiero w kolejnym etapie wskazywać tych najzdolniejszych – dodaje.

Akademia Polskie Orły – Polish Eagles to trzeci po Football Academy Bełchatów i AP „Soccer” Bełchatów klub partnerski Akademii GKS Bełchatów. – Pragnę podkreślić fakt, że z tymi klubami łączy nas wspólna wizja pracy z młodzieżą i otwartość na wymianę poglądów w aspekcie szkolenia i opracowywania prawidłowej ścieżki rozwoju dla młodych zawodników. Wspólnie dążymy do momentu, w którym nasi piłkarze rozpoczną profesjonalne kariery, zadebiutują na poziomie centralnym i założą koszulkę z orłem na piersi. Pragniemy szkolić wspaniałych piłkarzy, ale również i odpowiedzialnych ludzi . To wspólna praca przy rozwoju przyszłych piłkarzy i budowaniu piłki nożnej w naszych regionach – wyjaśnia Serwa i dodaje, że to współdziałanie to także kształtowanie wizerunku Akademii poprzez podejmowanie wzajemnych działań marketingowych, promujących działalność sportową obu stron.

Podpisanie tej umowy ma na celu również budowę relacji z klubami funkcjonującymi poza granicami kraju oraz integrację środowiska piłkarskiego związanego z GKS Bełchatów. W przypadku Akademii Polskie Orły łącznikiem obu stron jest osoba Mariusza Kukiełki, byłego piłkarza górniczego klubu. Trafił on do Bełchatowa w 1996 roku z Siarki Tarnobrzeg. W barwach GKS rozegrał 28 spotkań w Ekstraklasie (zdobywając 3 bramki). Podczas pobytu tutaj (w 1997 r.) zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu z Czechami. Na początku 1998 roku stał się zawodnikiem holenderskiego Rody JC Kerkrade.

Akademia Polskie Orły – Polish Eagles powstała w styczniu 2020 r. Jej założycielami są Mariusz Kukiełka oraz Artur Kaźmierczak, który jest scoutem piłkarskim a jego marzeniem jest rozwój osobisty oraz progres chłopców i dziewcząt, którym pomógł. Do Akademii uczęszcza blisko 130 dzieci. Są to chłopcy i dziewczynki w wieku 4-13 lat. Sztab treningowy Akademii Polskie Orły liczy 8 osób, których łączy przede wszystkim pasja do piłki oraz pełen profesjonalizm. Cel irlandzkiej Akademii to mieć jak najwięcej dzieci na treningach oraz wychować Reprezentanta Polski.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0