MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Porażka z wiceliderem

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów po wyrównanym spotkaniu niestety przegrał w zaległym meczu 18. kolejki Klasy Okręgowej z zajmującą drugie miejsce Ceramiką Opoczno.

W pierwszej połowie obie drużyny grały dużo w środku pola, przez co nie oglądaliśmy wielu sytuacji podbramkowych. Jedynie dwie warte odnotowania okazje stworzyła Ceramika Opoczno, a w obu przypadkach na bramkę Szymona Malickiego uderzał Wiktor Dunajski. Po zmianie stron kibice byli świadkami wyrównanej i momentami ostrej gry. W 51. minucie z dużym trudem piłkę na rzut rożny wybił golkiper gospodarzy, po tym jak wcześniej uderzył Ernest Kurzawa i futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy z Opoczna. Na dwadzieścia minut przed końcem padł jedyny gol tego spotkania, a jego autorem był Dawid Stańdo.

Po rozegraniu 21 spotkań w piotrkowskiej Klasy Okręgowej zespół PGE GKS II plasuje się na trzeciej pozycji z dorobkiem 43 punktów (bramki 63-21). Strata do liderującej Stali Niewiadów wynosi 12 punktów i pięć do drugiej Ceramiki. W sobotę górnicze rezerwy czeka wyjazd do Parzęczewa na mecz z tamtejszym Orłem. Początek spotkania o godz. 17:30.

Ceramika Opoczno – PGE GKS II Bełchatów 1:0 (0:0)

PGE GKS II: Szymon Malicki – Sebastian Ochocki, Stanisław Wenus, Jarosław Trzeboński, Norbert Stefaniak (76. Szymon Czyżewski), Oskar Przywara, Jeremiasz Góralczyk, Damian Michalak (76. Szymon Sarnik), Bartłomiej Trzeboński, Ernest Kurzawa, Mateusz Kempski

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz