MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Postrzelali i wygrali – popisowa partia drużyny U-16

Udostępnij:

W sobotnie przedpołudnie w ramach 2. serii gier rundy wiosennej II Ligi Wojewódzkiej Juniorów młodszych B2, drużyna naszych szesnastolatków rozgromiła Korab Łask aż 11:0, umacniając się na fotelu lidera tabeli.

W inauguracyjnej serii spotkań „Brunatni” wygrali na wyjeździe z RAP Radomsko 4:1. W meczu z Korabem Łask od początku mocno naciskali na rywali, czym przysparzali defensywie przyjezdnych niemałych kłopotów. Podopieczni duetu trenerskiego Arkadiusz TomczykAdam Paluszek odbierając piłkę, płynnie przechodzili z obrony do ataku, „napoczynając” przeciwnika w 13. minucie po uderzeniu Pawła Follmanna. Na 2:0 podwyższył Kajetan Strupczewski, a trafienie Marcina Kluski przedzielił po raz drugi Follmann. Drużyna z Łasku dwukrotnie w tej części gry zagroziła bramce GKS-u, lecz nie na tyle, aby odwrócić losy meczu. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 4:0. Po zmianie stron goście nie wypracowali już ani jednej groźnej okazji, a giekaesiacy rozkręcali się z każdą następną minutą. Kolejno zdobywane bramki były w większości konsekwencją przemyślanych i wyćwiczonych w trakcie tygodniowego mikrocyklu akcji. Widać było w nich pomysł, nawet w fazach przejściowych, kiedy drużyna budowała akcje od własnej bramki. Współpraca między formacjami była niezwykle owocna, a kolejno zdobywane bramki – choćby gol po indywidualnym rajdzie i strzale z dystansu Pawła Follmanna – udowadniają, że warto zaglądać na mecze naszych drużyn 🙂

– Zwycięstwo w tym meczu było naszym obowiązkiem. Drużyna stworzyła tyle sytuacji strzeleckich, że można było wygrać jeszcze wyżej. Z przebiegu całego spotkania trzeba sobie jasno powiedzieć dominowaliśmy, a im bliżej końca, tym nasza przewaga rosła z każdy kolejnym golem. – podsumował trener Arkadiusz Tomczyk. – Nasz cel jest jasny: zajęcie miejsca, gwarantującego awans do I Ligi Wojewódzkiej. Mówimy o tym głośno i otwarcie. Zawodnicy są tego świadomi i wiedzą, o co grają. – dodał.

– Pomimo tak wysokiego rezultatu, momentami nie realizowaliśmy przedmeczowych założeń taktycznych. Zawodnikom zdarzały się niedokładne podania, czego konsekwencją były groźne przechwyty rywali. Na szczęście w odpowiednim momencie potrafiliśmy zareagować na te straty. – analizował „na chłodno” szkoleniowiec PGE GKS U-16. – Początek rundy jest naprawdę udany, lecz nie popadajmy w euforię. Cały czas staramy się to powtarzać chłopakom. Twardo stąpajmy po ziemi, na każdym treningu dawajmy z siebie sto procent. To jest czas, który chłopaki muszą wykorzystać możliwie jak najlepiej, by w przyszłości którykolwiek miał szansę zaistnieć na poziomie piłki zawodowej. Wymagające mecze dopiero przed nami.

W kolejną sobotę drużyna wyjeżdża do Wielunia na mecz z miejscowym WKS 1957 i będzie to mecz z podtekstami, bowiem trener Tomczyk pochodzi z tego miasta i przez wiele lat pracował w wieluńskim klubie.

PGE GKS U-16 Korab Łask 11:0 (4:0)
Bramki:
Kornel Pawłowski 68, 72 i 75 (as. Krzysztof Pazera x2, Maciej Osuch), Paweł Follmann 13 i 37 (as. Effe Batuar), Effe Batuar 60 i 63 (as. Maciej Osuch), Kajetan Strupczewski 22, Marcin Kluska 39 (as. Effe Batuar), Dawid Pawęta 66 (as. Maciej Osuch), Maciej Osuch 88

Skład GKS: Kacper Morze (45. Jakub Kowalczyk) – Bartek Osuch (65. Dawid Pawęta), Marcin Kluska (45. Bogdan Gurin), Bartek Długosz, Damian Wróblewski – Kaspian Jasiczek (65. Krzysztof Pazera), Effe Batuar, Hubert Bujakowski (65. Julian Irzykowski), Kajetan Strupczewski (65. Kornel Pawłowski) – Paweł Follmann (65. Maciej Osuch), Bartek Kwaśnik.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

W pozostałych meczach 2. kolejki II LW Juniorów młodszych B2 padły następujące rozstrzygnięcia:

AKS SMS II Łódź – UKS SMS II Łódź 0:2
RAP Radomsko – WKS 1957 Wieluń 4:1
Szczerbiec Wolbórz – Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1