MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Powołania na konsultacje kadry ŁZPN

Udostępnij:

We wtorek (12 grudnia) w Łodzi odbędzie się konsultacja szkoleniowa reprezentacji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej zawodników z rocznika 2010. Wśród 25 powołanych, znalazło się czterech przedstawicieli Akademii GKS, dla których będzie to kolejna przygoda z kadrą U-14.

Drużyna GKS U-14 jesienne rozgrywki w I Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy C2 zakończyła na 2. miejscu w tabeli, wyprzedzając m.in. Widzew Łódź i Pelikan Łowicz. Na tak dobry wynik naszych czternastolatków wpływ miała znakomita boiskowa dyspozycja czterech zawodników, do których na ostatnią w tym roku konsultację kadry ŁZPN U-14 powołania rozesłali trenerzy Marcin Krasnopolski i Aleksander Stańczak.

Mowa tu o bramkarzu Jakubie Wiśniewskim, pomocnikach Filipie Motylu i Szymonie Piekarskim oraz napastniku Bartoszu Terkalskim. Trzech z tego kwartetu wystąpiło jesienią we wszystkich 14 ligowych spotkaniach GKS U-14, dokładając do tego indywidualne liczby w postaci zdobytych bramek: Terkalski (18), Motyl (2) i Piekarski (1). W siedmiu meczach bramki „Brunatnych” strzegł z kolei Kuba Wiśniewski, któremu w drugiej połowie rundy przytrafiła się kontuzja – stąd taki wynik.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że najliczniejszą grupę zawodników z klubów, które na co dzień reprezentują powołani, stanowią przedstawiciele Akademii GKS. Pozostali kadrowicze występują w barwach: AKS SMS Łódź (1), Lechii Tomaszów Maz. (3), Kolejarza Łódź (2), Łódzkiej Akademii Futbolu (2), Łódzkiego KS (3), Pogoni Zduńska Wola (1), PSV Łódź (1), UKS SMS Łódź (3), Warty Sieradz (2), Widzewa Łódź (2) i Włókniarza Zgierz (1).

Konsultacja odbędzie się na obiekcie Centrum Treningowego Łódzkiej Akademii Futbolu (al. Józefa Odrowąża 1). Kadrowicze zbiorą się we wtorek (12 grudnia) o godz. 10:45, a plan konsultacji zakłada odprawę multimedialną i wspólny dwugodzinny trening na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Naszym zawodnikom gratulujemy wyróżnień, życząc, by dalej podążali drogą systematycznego rozwoju. 

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.