MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Prezentacja sekcji i drużyn Akademii

Udostępnij:

W piątek (2 września) na scenie plenerowej MCK Bełchatów przy PGE Gigantach Mocy, odbyła się XII edycja pikniku rodzinnego z GKS Bełchatów, połączona z prezentacją wszystkich sekcji oraz drużyn działających w Akademii GKS Bełchatów.

Piknik rodzinny z GKS Bełchatów na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszego miasta. XII edycja przyciągnęła całe pokolenia chętnych do zabawy kibiców i sympatyków górniczego klubu. Zabawa odbywała się w dwóch częściach Placu Narutowicza. Od godz. 18 najmłodsi uczestnicy korzystali z części „parkowej”, bawiąc się m.in. na dmuchanych zjeżdżalniach czy grając w piłkę na mini boisku. Około godziny 19:30 wszyscy przenieśli się na plac przed sceną plenerową MCK PGE Gigantów Mocy, aby m.in. poznać bliżej poszczególne roczniki i sekcje występujące pod szyldem naszej Akademii.

Najpierw zgromadzonym przed sceną widzom zaprezentowała się sekcja zapaśnicza, której działalność sportową szczegółowo omówił prowadzący całą imprezę, wieloletni spiker GKS Bełchatów, Sławomir Jasitczak. Następnie na scenie pojawił się Krzysztof Brezyna, brązowy medalista Mistrzostw Polski w tenisie na wózkach, stypendysta Miasta Bełchatowa i reprezentant naszej Akademii. W dalszej kolejności kibice mogli poznać piłkarską sekcję naszych dziewcząt oraz wszystkie roczniki chłopców, począwszy od 2017 na 2004 roku kończąc. Następnie na scenie swój układ taneczny zaprezentowała grupa Cheerleaders Bełchatów.

Kulminacyjnym punktem wieczoru była prezentacja drużyny seniorów, obecnego wicelidera Betcris IV Ligi. Po zaprezentowaniu pierwszej drużyny, wypowiedziach m.in. Prezesa Szymona Serwy, trenera Bogdana Jóxwiaka oraz kapitana zespołu, Mateusza Szymorka, chwili na sesję zdjęciową, kibice na placu przed sceną mieli czas na bezpośrednie spotkanie z piłkarzami, zebranie autografów czy wspólną fotografię z poszczególnymi zawodnikami.

Ta wyjątkowa impreza, organizowana przez Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” i ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów, wspierana była przez Miejskiej Centrum Kultury w Bełchatowie.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0