MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Przed nami turniej „PGE Bełchatów Cup 2021”

Udostępnij:

Już w najbliższą niedzielę 6 czerwca na Stadionie Miejskim w Bełchatowie będzie miał miejsce jeden z większych turniejów piłkarskich w Polsce dla dzieci z rocznika 2012. O końcowy sukces powalczy tego dnia 20 drużyn z całej Polski.

W tych trudnych czasach pandemii, stawiając na pierwszym miejscu sport i zdrowie młodego pokolenia Akademia postanowiła o organizacji turnieju „PGE Bełchatów Cup 2021”. Będzie to jedno z największych wydarzeń sportowych dla młodzieży w kraju, do którego zaproszone zostały najbardziej liczące się drużyny młodzieżowe. Pozwoli to z jednej strony na wysoki poziom rozgrywek, a z drugiej na dobrą zabawę, zarówno dla uczestników, jak i kibiców – tłumaczy Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów.

O triumf w turnieju, który oficjalnym patronatem objęła PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., powalczą następujące kluby – PGE GKS, Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Wisła Płock, ŁKS Łódź, Lech Poznań, Arkonia Szczecin, Barca Academy Warszawa, Widzew Łódź, FC Wrocław Academy, Odra Opole, Varsovia Warszawa, GKS Katowice, Talent Warszawa, GKS Jastrzębie, Znicz Pruszków, Iskra Kochlice, Akademia z Głową Kraków oraz LKS Ślesin.

Młodzi piłkarze rozpoczną swoje zmagania o godz. 11:00. Zespoły będą rywalizować w czterech grupach, po pięć zespołów każda. Po tej fazie planowana jest część pucharowa, gdzie drużyny zostaną podzielone na grupy „Champions” (o miejsca 1-5), „Złota” (o miejsca 6-10), „Srebrna” (o miejsca 11-15) i „Brązowa” (o miejsca 16-20). Każda z drużyn rozegra 8 meczów trwających po 18 minut. Około godz. 18:00 planowana jest wspólna ceremonia dekoracji, którą poprzedzi występ grupy tanecznej Cheerleaders Bełchatów. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal, dla najlepszych zawodników przewidziano drobne upominki.

Turniej „PGE Bełchatów Cup 2021” będzie transmitowany 'na żywo’ na naszym Facebooku. Z racji ograniczonych możliwości w fazie grupowej przewidywana jest transmisja dwóch spotkań jednocześnie (szeroki kadr) rozgrywanych w danej kolejce na boiskach 1 i 2 lub 3 i 4. Na etapie pucharowym planowana jest transmisja wyłącznie gier w grupach „Champions” i „Złotej”. W międzyczasie można spodziewać się wywiadów z uczestnikami turnieju i ich organizatorami.

Sponsorami i partnerami tego wydarzenia są PGE, Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, ZWiK WOD-KAN Sp. z o.o. w Bełchatowie, TEB Edukacja o/Bełchatów. O prawidłowy przebieg turnieju zadba firma Pro-Turnieje. Partnerem medialnym wydarzenia jest serwis internetowy Łódzki Futbol.

Miłośników piłki nożnej zapraszamy do kibicowania młodym zawodnikom!

Plakat turnieju:

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna