MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#Raport: 1-2 kwietnia

Udostępnij:

Piłkarska wiosna na dobre zagościła w kalendarzu drużyn Akademii GKS. Pierwszy weekend kwietnia był dla trzech z nich ligowym otwarciem rundy, dla najmłodszych okazją do kolejnych gier turniejowych bądź kontrolnych, a dla pozostałych roczników kolejną okazją do podreperowania punktowego dorobku w tabelach rozgrywek, w których akurat biorą udział. Zapraszamy na podsumowanie ostatnich meczów.

Wstęp do raportu rozpoczynamy od pierwszego tej wiosny meczu drużyny rezerw, która powróciła do gry w KEEZA Klasie B. W niedzielne popołudnie „Brunatni”, przystępujący do rundy rewanżowej z pozycji wicelidera pokonali siódmy w stawce Ruch Chrzanowice, utrzymując jednopunktowy dystans straty do lidera tabeli, Lechii II Tomaszów Maz. Niestety drugiej porażki w Lidze Makroregionalnej U-19 doznali juniorzy starsi. Mimo dobrego początku meczu, optycznej przewagi i częstszego posiadania piłki, ostatecznie ulegli w Łodzi Widzewowi 0:2, tracąc gole w końcówce spotkania. GKS II U-19, wzmocniony młodzieżowcami z drużyny U-17 stoczył zacięty bój z Włókniarzem Moszczenica, ratując punkt w przedłużonym czasie gry. Brawa za walkę do samego końca! Passę zwycięstw podtrzymali podopieczni duetu trenerskiego Arkadiusz Tomczyk – Adam Paluszek, czyli zespoły U-16 i U-15, wygrywając swoje delegacje w Wieluniu i Zgierzu. Intensywne dni mają za sobą chłopcy z rocznika 2010, którzy na przestrzeni czterech dni rozegrali aż trzy mecze (dwa ligowe i jeden towarzyski). Równie sporo grania, z tymże w niedzielę czekało ośmiolatków z drużyny „żaków”. Młodzi giekaesiacy rozegrali bowiem trójmecz na boisku Skry Częstochowa.

▪ KEEZA Klasa B, grupa: Piotrków Tryb. / 10. kolejka

PGE GKS II – Ruch Chrzanowice 3:0 (3:0)
Bramki GKS: Dominik Retkiewicz 18 (as. Adam Łaski), Oliwier Urbaniak 28, Adam Łaski 41 (as. Oliwier Urbaniak)

Skład GKS: Jarosław Nowak – Wiktor Klauz, Jonasz Wiewiórowski (46. Dawid Kmiecik), Maksymilian Przebierała, Eryk Wiśniewski – Jakub Grałka (46. Mikołaj Krzysztofik), Aleksy Jóźwik (46. Grzegorz Tomczyk), Dominik Retkiewicz, Kacper Frączyk – Oliwier Urbaniak, Adam Łaski.

Trener: Zygmunt Łuszcz

▪ Liga Makroregionalna U-19, gr. 1 / 5. kolejka

Widzew Łódź PGE GKS U-19 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Wołoszyn 77, Jakub Zając 90

Skład GKS: Kacper Foltyn – Dima Hrynkiv, Lutsenko, Jakub Szczepaniak, Aleksander Polujanski (46. Jonasz Wiewiórowski) – Filip Kwiecień (83. Dawid Kmiecik), Maciej Bartkiewicz (71. Aleksy Jóźwik), Hubert Tomaszewski, Kacper Czapla – Bartosz Wiśniewski (61. Kacper Rybacki), Piotr Więcławik (66. Wiktor Klauz).
Na ławce pozostali: Jarosław Nowak, Urbaniak, Adam Łaski.

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Konstańczuk, Zygmunt Łuszcz

▪ II Liga Wojewódzka Juniorów starszych A1 / 3. kolejka

PGE GKS II U-19 – Włókniarz Moszczenica 1:1 (0:0)
Bramka: Damian Przybylski 90+5 – Adrian Tamczyński 50

Skład GKS: Oskar Krzywdziński – Jakub Szczepański, Damian Przybylski, Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo – Jakub Mękarski, Aleksander Skrobek, Wiktor Kaczmarek (45. Michał Domański), Piotr Kulka, Gracjan Garlikowski (45. Marcel Sadziński) – Mikołaj Krzysztofik (45. Mikołaj Błaszczyk).

Żółte kartki: Mikołaj Krzysztofik – Jakub Kazimierczak, Jakub Pankiewicz

▪ II Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B2 / 3. kolejka

WKS 1957 Wieluń PGE GKS U-16 4:7 (1:4)
Bramki: Damian Wróblewski 6 i 46, Effe Batuar 52 (as. Bartosz Długosz) i 83 (as. Maciej Osuch), Kajetan Strupczewski 43 (as. Paweł Follmann), Paweł Follman 44 (as. Bartosz Osuch), Bartosz Osuch 45 (as. Effe Batuar)

Skład GKS: Kacper Morze (52. Jakub Kowalczyk) – Bartosz Osuch (65. Dawid Pawęta), Marcin Kluska, Bartosz Długosz (60. Bogdan Gurin), Damian Wróblewski – Kaspian Jasiczek (60. Krzysztof Pazera), Effe Batuar, Hubert Bujakowski (70. Julian Irzykowski), Kajtek Strupczewski (65. Kornel Pawłowski) – Paweł Follmann (70. Maciej Osuch), Bartosz Kwaśnik.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪ II Liga Wojewódzka Trampkarzy C1 / 3. kolejka

Boruta Zgierz – PGE GKS U-15 0:1 (0:1)
Bramka: Franciszek Pietrzak 6

Skład GKS: Fryderyk Ochap – Alan Rosiński, Jan Gruszka, Mateusz Bystry (78. Vladislav Babkov), Milan Latocha – Franciszek Pietrzak, Mikołaj Pawełoszek, Kacper Papuga (60. Bohdan Babkov), Jonasz Albert, Igor Gawin (60. Filip Dziewięcki) – Paweł Follmann (40. Błażej Witczak).

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

▪ Liga Okręgowa Trampkarzy C2, gr. 3 / 2. kolejka

PGE GKS U-14 – MUKS Stal Niewiadów 9:1 (3:0)
Bramki: Piotr Domagała 15 (as. Kacper Kulik) i 27 (as. Antoni Żerek), Kacper Woszczyk 38 (as. Kacper Kulik), Maciej Martyniak 42 (as. Kacper Woszczyk), Kacper Kulik 48 (as. Kacper Woszczyk), Igor Wojtala 52 (as. Kacper Woszczyk), Filip Cyran 73 (as. Adrian Szczepanik), Oskar Ciachorowski 77 (as. Oskar Krakowski), Antoni Żerek 78 (as. Oskar Ciachorowski)

Skład GKS: Szymon Piotrowski – Paweł Zybura, Szymon Sęk, Oskar Ciachorowski – Kacper Woszczyk, Kacper Kulik, Oskar Krakowski, Igor Wojtala, Maciej Martyniak – Piotr Domagała, Adrian Szczepanik.
Rezerwowi: Igor Świątek – Antoni Żerek, Patryk Kurowski, Filip Cyran, Igor Majchrzak, Filip Motyl. 

Trenerzy: Jacek Kałużny i Jakub Bednarek  

▪ I Liga Wojewódzka Młodzików D1 / 2. kolejka

Łódzka Akademia Futbolu – PGE GKS U-13 1:4 (1:2)
Bramki: Bartosz Terkalski 7 (as. Szymon Piekarski) i 20 (as. Szymon Piekarski), Bartosz Krasoń 53 (as. Tomasz Sobolewski), Szymon Piekarski 56 (as. Aleksander Kostrzewa)

Kadra GKS: Allan Wódka – Michał Solecki Patryk Paradowski, Miłosz Salon, Bartosz Terkalski, Igor Krakowski, Filip Motyl, Filip Pitek, Bartosz Krasoń, Tomasz Sobolewski, Aleksander Kostrzewa, Marcin Lis, Damian Zochniak, Szymon Piekarski.

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

▪ I Liga Wojewódzka Młodzików D1 / 3. kolejka

PGE GKS U-13 – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 4:1 (2:0)
Bramki: Szymon Piekarski 7 (as. Igor Krakowski), Bartosz Terkalski 25, Bartosz Krasoń 35 (as. Tomasz Sobolewski), Tomasz Sobolewski 38 (as. Bartosz Terkalski)

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

▪ PGE GKS U-13 – Tęcza Brodnia 6:2 (0:0, 3:0, 3:2)

Kadra GKS: Michał Sołecki, Antoni Kupiec, Marcin Lis, Aleksander Rożentalski, Jan Kurzawski, Julian Pazera, Jakub Sobolewski, Jakub Wróblewski, Igor Balcerzak, Fabian Zawiasa, Szymon Wilczopolski, Dawid Gaworski, Mateusz Frąckiewicz, Tobiasz Król.

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

▪ Liga Okręgowa Młodzików D2, gr. 6 / 2. kolejka

UKS Concordia 1909 Piotrków Tryb.  PGE GKS U-11 5:3
Bramki dla GKS-u: Kacper Pawłowski, Jakub Gołąb, Ksawey Klekociński

Kadra GKS: Michał Górecki – Jakub Gołąb, Dominik Czerwiński, Karol Kwiatek, Wiktor Paradecki, Mateusz Sońta, Wiktor Chojnicki, Ksawery Klekociński, Nadia Kokocińska, Kacper Pawłowski.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Radosław Kozoń

▪ Turniej „MABO Cup” z udziałem PGE GKS U-9

Kadra GKS: Jonasz Mras, Paweł Paradowski, Jan Rabiej, Gracjan Ciołek, Wojciech Irzykowski, Karol Wyszyński, Hanna Wejman, Izabela Walczak, Piotr Galus, Nikodem Ślisiński, Filip Marczyk, Artur Madejak, Mieszko Zieliński, Jan Sobański.

Trenerzy: Radosław Kozoń i Michał Krawczyk

▪ Trójmecz kontrolny z udziałem PGE GKS U-8 Skra Częstochowa / RAP Radomsko / Lot Konopiska

Kadra GKS: Filip Czubała, Leon Krzesiak, Jan Małecki, Miłosz Niedzielski, Leon Andrzejewski, Jan Łopata, Jonasz Mras, Gracjan Ciołek, Mikołaj Zawodziński, Stanisław Aleksandrowicz, Alan Kukuła, Oliwier Chudzik.

Trenerzy: Marcin Szóstakiewicz i Jakub Ochocki

▪ Champions Piotrków Tryb. – PGE GKS U-7

Kadra GKS: Daniel Wdowiak, Leon Szmigielski, Filip Michalak, Fabian Hoffman, Witek Łuszcz, Mikołaj Grzejdziak, Dawid Kaczmarek, Szymon Bednarek, Nikodem Maciejewski, Antoni Szczepaniak, Aleksander Molo.

Trenerzy: Michał Krawczyk i Marcin Szymak