MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#Raport: 10-11 września

Udostępnij:

To był niezwykle udany weekend dla większości naszych drużyn. Na pierwszy plan wysuwają się efektowne wygrane zespołów U-19, U-17 i U-15, z kolei nieco młodsi adepci piłki nożnej, reprezentujący Akademię GKS Bełchatów wystąpili na turniejach w Warszawie i Kleszczowie. Prześledźmy wyniki poszczególnych roczników.

Wyjazdowe zwycięstwo nad Łódzkim Klubem Sportowym (4:0) zapewniło drużynie U-19 pozycję lidera tabeli I Ligi Wojewódzkiej Juniorów A1. Z kolei prawdziwy pokaz strzelecki urządzili trampkarze U-15 oraz juniorzy młodsi U-17. Pierwsi dziewięciokrotnie trafiali do siatki MUKS-u Rokiciny, drudzy strzelili siedem goli Zjednoczonym Stryków. Drugie kolejne zwycięstwo odnieśli „Rezerwiści”, a zespół trenera Damiana Chojki i Szymona Lesiakowskiego (U-13) niejako przetarł szlak seniorskiej drużynie GKS Bełchatów, i również wygrał z Borutą Zgierz. Pewne trzy punkty do swojego dorobku dopisały zespoły rocznika 2010 i 2011, natomiast goryczy porażki zaznały drużyny U-16 i U-14. Z kolei w sobotę nasze „Żaki” wzięły udział w turnieju rozgrywanym w Kleszczowie, podczas którego podopieczni duetu trenerskiego Radosław Kozoń i Michał Krawczyk rozegrali łącznie osiem spotkań, zaś drużyna U-11 Przemysława Marjana reprezentowała Akademię GKS Bełchatów na turnieju im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie.

▪ KEEZA Klasa B, grupa: Piotrków Tryb. / 2. kolejka

Czartoria Ręczno PGE GKS II 1:4 (1:2)
Bramki: Kacper Cieśla 43 – Jakub Mękarski 17 (as. Wiktor Klauz) i 38 (as. Gracjan Garlikowski), Kacper Zaremba 89 (samobójcza), Oliwier Urbaniak 90 (rzut karny)

Skład GKS: Kacper Foltyn – Kacper Markiewicz, Stanisław Wenus, Eryk Wiśniewski (55. Jakub Kiełbus) – Kacper Frączyk (55. Mikołaj Kabziński), Filip Kwiecień (46. Dominik Retkiewicz), Maksymilian Przebierała, Wiktor Klauz (46. Piotr Więcławik), Jakub Mękarski (46. Oliwier Urbaniak) – Gracjan Garlikowski (46. Wiktor Retkiewicz), Marcel Wojtasik (46. Mikołaj Krzysztofik).

Żółte kartki: Patryk Wojtala, Kacper Cieśla (Czartoria)
Czerwona kartka: Jakub Zimny 90 (Czartoria)

Trener: Zygmunt Łuszcz

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów A1 / 5. kolejka

ŁKS Łódź PGE GKS U-19 0:4 (0:1)
Bramki: Bartosz Frątczak 22 (as. Dawid Woźniakowski), Kacper Czapla 59 (as. Dawid Woźniakowski) i 89 (as. Wiktor Klauz), 87. Filip Kwiecień (as. Adam Łaski)

Skład GKS: Kacper Foltyn – Dawid Kępniak, Maciej Bartkiewicz, Jakub Szczepaniak, Jakub Grałka (75. Kacper Frączyk) – Marcel Żegota (55. Wiktor Klauz), Bartosz Frątczak (55. Filip Kwiecień), Grzegorz Tomczyk (75. Maksymilian Przebierała), Kacper Czapla – Bartosz Wiśniewski (67. Kacper Rybacki), Dawid Woźniakowski (70. Adam Łaski).
Na ławce pozostał: Jarosław Nowak

Żółta kartka: Iwo Misztalki (ŁKS)

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Konstańczuk

W 65. minucie Kacper Czapla nie wykorzystał rzutu karnego.

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B1 / 5. kolejka

PGE GKS U-17 – Zjednoczeni Stryków 7:0 (3:0)
Bramki: Wojciech Sewrynek 35 (as. Artiom Syreishchykov), Adrian Golec 40 (as. Aleksy Jóźwik), Franciszek Węglewski 43 (as. Aleksy Jóźwik), Jakub Krawętek 48 (as. Aleksander Skrobek), Bartosz Kopański 65 (as. Aleksy Jóźwik), Piotr Kulka 83 (as. Bartosz Kopański), Artem Syreishchykov 86 (as. Bartosz Kopański)

Skład GKS: Jarosław Nowak – Jakub Szczepański, Filip Kwapiński (60. Damian Przybylski), Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo – Wojciech Sewerynek (55. Piotr Kulka), Aleksy Jóźwik (66. Wiktor Kaczmarek), Artiom Syreishchykov, Franciszek Węglewski (46. Bartosz Kopański), Aleksander Skrobek (55. Jan Nowak) – Adrian Golec (60. Oskar Golec).
Na ławce pozostał: Michał Jajus

Trenerzy: Michał Sikorski i Mikołaj Grzelak

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B2 / 5. kolejka

Widzew Łódź PGE GKS U-16 6:3 (2:2)
Bramki: Jakub Pławski 19 i 55, Krzysztof Supera 33, Jakub Loręcki 59, Jakub Kolęda 65 i 90 – Mikołaj Błaszczyk 15, Paweł Follmann 36, 56 (as. Damian Wróblewski)

Skład GKS: Norbert Drechna – Marcin Kluska, Bogdan Gurin-Klupś, Damian Wróblewski, Dawid Pawęta – Bartek Kwaśnik, Franek Szymczyk, Mikołaj Błaszczyk, Krzysztof Pazera, Marcel Sadziński, Paweł Follmann.
Na zmiany wchodzili: Jakub Kowalczyk, Jakub Mielczarek, Effe Batuar, Patryk Porczyk, Bartek Osuch, Julian Irzykowski, Kajtek Strupczewski.

Czerwona kartka: Marcin Kluska 71 (PGE GKS)

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪ Liga Okręgowa Juniorów młodszych B2, grupa 4 / 2. kolejka

PGE GKS U-15 II – LZS Wola Krzysztoporska 5:3 (1:0)
Bramki: Jakub Mielczarek 12 (as. Kacper Filipczak), Oliwier Sadowski 55 (as. Jakub Mielczarek), Kajetan Strupczewski 58 (as. Oliwier Sadowski), Bartosz Osuch 67 (as. Patryk Kępiński), Adam Wojtków 78 (as. Mateusz Wilk) – Wiktor Paciorek 64, 82 i 85.

Skład GKS: Jakub Kowalczyk – Kacper Filipczak (65. Tomasz Sujka), Patryk Cużytek, Filip Zawiasa, Julian Irzykowski – Dawid Wolankiewicz (46. Patryk Kępiński), Kornel Pawłowski, Maciej Osuch (18. Oliwier Sadowski), Kajetan Strupczewski (70. Adam Wojtków) – Bartosz Osuch, Jakub Mielczarek (75. Mateusz Wilk).

Trener: Radosław Kozoń

▪ I Liga Okręgowa Trampkarzy C1, grupa 2 / 4. kolejka

MUKS Rokiciny PGE GKS U-15 1:9 (1:3)
Bramki: Dominik Sala 30 – Mikołaj Pawełoszek 3 i 21, Patryk Kępiński 20, Jonasz Albert, Kacper Papuga 45 i 62, Franciszek Pietrzak 52, Jan Gruszka 60, Mateusz Wilk 71

Skład GKS: Daniel Grzybowski – Alan Rosiński, Jan Gruszka, Patryk Kępiński, Milan Latocha, Franciszek Pietrzak, Błażej Witczak, Igor Gawin, Mikołaj Pawełoszek, Jonasz Albert, Kacper Papuga
Na zmiany wchodzili: Tomasz Sujka, Filip Dziewięcki, Adam Wojtków, Matysiak, Mateusz Wilk

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

▪ II Liga Wojewódzka Trampkarzy C2 / 5. kolejka

Pogoń Zduńska Wola PGE GKS U-14 6:0 (3:0)
Bramki: Szymon Klatka 13 i 55, Michał Majkowski 20 i 26, Julian Budka 70, Dominik Barczyński 77

Trenerzy: Jacek Kałużny i Jakub Bednarek

▪ I Liga Wojewódzka Młodzików D1 / 5. kolejka

Boruta Zgierz PGE GKS U-13 0:3 (0:1)
Bramki: Bartosz Terkalski 36 i 54, Tomasz Sobolewski 58

Kadra GKS: Jakub Wiśniewski, Alan Wódka – Filip Murzyła, Marcin Lis, Tomasz Sobolewski, Filip Motyl, Bartosz Terkalski, Damian Zochniak, Aleksander Kostrzewa, Miłosz Salon, Patryk Paradowski Szymon Piekarski.

Czerwona kartka: Mikołaj Grodkowski 38 (Boruta)

Trenerzy: Damian Chojka i Szymon Lesiakowski

▪ Liga Młodzików D1, grupa 6 / 4. kolejka

PGE GKS U-13 Hattrick Bełchatów 5:2 (3:2)
Bramki: Alan Wódka 24 i 38, Jan Kurzawki 33, Antoni Kupiec 46, Borys Famulski 50 – Oskar Młynarski 8, Kacper Kubik 31

Kadra GKS: Antoni Kupiec, Michał Solecki – Aleksander Rożentalski, Julian Pazera, Jan Kurzawski, Patryk Paradowski, Alan Wódka, Mateusz Frąckiewicz, Jakub Wróblewski, Julian Sidek, Szymon Kośka, Mikołaj Kozieł, Borys Famulski.

Trenerzy: Damian Chojka i Szymon Lesiakowski

▪ Liga Młodzików D2, grupa 5 / 4. kolejka

PGE GKS U-12 – Ceramika Opoczno 4:0
Bramki: Błażej Szczęsny x3 (as. Karol Uchroński), Fabian Zawiasa (as. Iwo Szymczyk)

Kadra GKS: Marcel Paprocki – Dawid Gaworski, Błażej Szczęsny, Iwo Szymczyk, Jakub Krawczyk, Tymon Olejnik, Oskar Matyśkiewicz, Dawid Urbaniak, Wiktor Wędzonka, Karol Uchroński, Fabian Zawiasa.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Jacek Kałużny

▪ Liga Orlików E1, grupa 9 / 2. kolejka

PGE GKS U-11 – Stal Niewiadów

Kadra GKS: Michał Matyśkiewicz, Oskar Prockiw, Hubert Cywiński, Dominik Czerwiński, Nadia Kokocinska, Wiktor Chojnicki, Karol Jaros, Bartłomiej Dzitkowski, Julian Kustra

Trenerzy: Przemysław Marjan i Radosław Kozoń

▪ Turniej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie

Kadra PGE GKS U-11: Michał Górecki, Mateusz Sońta, Mateusz Banasiak, Leon Łuszcz,Kuba Marjan ,Alan Siewiera ,Wiktor Paradecki, Karol Kwiatek, Jakub Gołąb, Tymon Kwaśniewski, Adam Sęk, Oliwier Rzepa, Ksawery Klekocinski Szymon Antczak.
Najlepszym strzelcem zespołu został Tymon Kwaśniewski – autor 14 bramek, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny uznano Michała Góreckiego.

Trenerzy: Przemysław Marjan i Radosław Kozoń

fot. Jacek Wójcikowski

▪ Turniej F1 „Żak” z udziałem PGE GKS U-9

Skład GKS: Nicolas Oślizło, Gracjan Ciołek, Piotr Galus, Jonasz Mras, Wojciech Irzykowski, Piotr Paradowski, Karol Wyszyński, Mieszko Zieliński.

Trenerzy: Radosław Kozoń i Michał Krawczyk

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna