MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#Raport: 11-12 lutego

Udostępnij:

Pomimo kapryśnej pogody wszystkie roczniki pomiędzy codziennymi treningami, rozgrywają również mecze kontrolne. W miniony weekend doszło do dwunastu takich pojedynków, w których młodzi giekaesiacy strzelili ponad 40 goli. Poznajcie szczegóły.

Drużyny U-17 oraz U-11 rozegrały dwumecz towarzyski kolejno z Ruchem Chorzów i AKS SMS Łódź. Najmłodsi z roczników 2015 i 2017 wystąpili w turniejach w Warszawie i Radomsku, a pozostałe zespoły rywalizowały na boiskach m. in. w Częstochowie i Wieluniu. Najwięcej spotkań odbyło się jednak w Bełchatowie, a tu padło kilka wysokich rezultatów. Najskuteczniejsi okazali się podopieczni Damiana Chojki i Marcina Szymaka z drużyny U-13, którzy w meczu z TMF Tomaszów Maz. zdobyli jedenaście bramek. Po sześć swoim sparingpartnerom zaaplikowali juniorzy starsi U-19 oraz trampkarze U-14.

▪️ PGE GKS U-19 Włókniarz Moszczenica 6:1 (3:1)
Bramki: gol samobójczy 17, Aleksy Jóźwik 21 (as. Wlad), Wlad 23, Jakub Mękarski 65 (as. Dawid Kępniak) i 73 (as. Bartosz Wiśniewski), Mikołaj Krzysztofik 86 (as. Bartosz Wiśniewski)

Skład GKS: Kacper Foltyn (46. Jarosław Nowak) – zawodnik testowany (46. Dawid Kępniak), Filip Kwiecień (31. Maciej Bartkiewicz, 61. Maksymilian Przebierała), zawodnik testowany (61. Oliwier Urbaniak), Jakub Grałka (46. zawodnik testowany) – Kacper Frączyk (46. Mikołaj Krzysztofik), Aleksy Jóźwik (46. Dawid Kmiecik), Dominik Retkiewicz (46. Eryk Wiśniewski, 70. Jakub Kiełbus), Dominik Kurzydlak (46. Adam Łaski) – Kacper Rybacki (46. Jakub Mękarski), Wlad (46. Bartosz Wiśniewski).

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Konstańczuk, Zygmunt Łuszcz

▪️ Ruch Chorzów PGE GKS U-17 1:0 (1:0)

Skład GKS: Zawodnik testowany – Jakub Szczepański, Filip Kwapiński, Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo – Bartosz Pietruszka, zawodnik testowany, Artiom Syreishchykov, zawodnik testowany, Marcel Sadziński – Adrian Golec.
Na zmiany wchodzili: Michał Jajus, Igor Czapla, Aleksander Skrobek, zawodnik testowany, Jan Nowak.

▪️ Ruch Chorzów PGE GKS U-17 1:1 (0:1)
Bramka: Adrian Golec 4 (as. Kaczmarek)

Skład GKS: Michał Jajus – Jakub Szczepański, Damian Przybylski, Michał Domański, Aleksander Skrobek – Jan Nowak, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Wiktor Kaczmarek – Adrian Golec, Igor Czapla.

Trenerzy: Michał Sikorski, Mikołaj Grzelak i Damian Michalak

▪️ Skra Częstochowa PGE GKS U-16 2:1
Bramka: Effe Batuar

Skład GKS: Zawodnik testowany – Hubert Bujakowski, Marcin Kluska, Zawodnik testowany, Julian Irzykowski – Bartosz Kwaśnik, Franciszek Szymczyk, Kaspian Jasiczek, Paweł Follmann, Bartek Osuch – Effe Batuar.
Na zmianę wchodzili: Jakub Kowalczyk, Dawid Pawęta, Maciek Osuch, Kornel Pawłowski, Oliwier Sadowski.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪️ PGE GKS U-16 UKS Piotrcovia U-17 5:0 (3:0)
Bramki: Hubert Bujakowski 8, Effe Batuar 25, Bartek Osuch 29, Paweł Follmann 63, Oliwier Sadowski 85

Skład GKS: Jakub Kowalczyk – Hubert Bujakowski, Marcin Kluska, Zawodnik testowany, Dawid Pawęta – Effe Batuar, Bartek Osuch, Bartosz Kwaśnik, Kornel Pawłowski – Oliwier Sadowski, Franciszek Szymczyk.
Na zmianę wchodzili: Zawodnik testowany, Julian Irzykowski, Paweł Follmann, Kaspian Jasiczek, Dawid Wolankiewicz, Maciek Osuch.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪️ WKS Wieluń PGE GKS U-15 4:2
Bramki: Błażej Witczak 42, Igor Gawin 70

Skład GKS: Daniel Grzybowski – Alan Rosiński, Jan Gruszka, Patryk Kępiński, Milan Latocha, Franciszek Pietrzak, Mateusz Bystry, Błażej Witczak, Oktawian Waleczek, Igor Gawin, Kacper Papuga.
Na zmiany wchodzili: Rafał Matysiak, Filip Dziewięcki, Tomasz Sujka, Mikołaj Pawełoszek, Vlad Babkov.

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

▪️ PGE GKS U-14 Stal Niewiadów 6:0 (3:0)
Bramki: Filip Cyran 6, Piotr Domagała 23 (as. Igor Wojtala), 32 (as. Filip Cyran), 72 (karny) i 80 (as. zawodnik testowany). Adrian Szczepanik 75 (as. zawodnik testowany)

Skład GKS: Szymon Piotrowski – Igor Majchrzak, Piotr Kuliberda, Szymon Sęk – zawodnik testowany, Oskar Krakowski, Jakub Szulc, Igor Wojtala, Filip Cyran – Piotr Domagała, Adrian Szczepanik.
Rezerwowi: Igor Świątek.

Trenerzy: Jacek Kałużny i Jakub Bednarek

▪️ PGE GKS U-13 TMF Tomaszów Maz. 11:1
Bramki: Bartosz Terkalski (2), Tomasz Sobolewski (2), Filip Murzyła (2), Szymon Piekarski (2), Aleksander Kostrzewa, zawodnik testowany, zawodnik testowany

Kadra GKS: Allan Wódka, Jakub Wiśniewski – Igor Krakowski, Bartosz Terkalski, Aleksander Kostrzewa, Tomasz Sobolewski, Filip Motyl, Szymon Piekarski, Filip Murzyła, Damian Zochniak, Miłosz Salon, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

▪️ PGE GKS U-13 Skra Częstochowa 3:0
Bramki: Tomasz Sobolewski (2), Patryk Paradowski

Kadra GKS: Allan Wódka, Michał Solecki – Marcin Lis, Damian Zochniak, Aleksander Rożentalski, Patryk Paradowski, Aleksander Kostrzewa, Tomasz Sobolewski, Jakub Sobolewski, Filip Murzyła, Jan Kurzawski, Miłosz Salon, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

▪️ PGE GKS U-12 Włókniarz Pabianice 4:0
Bramki: Błażej Szczęsny (as. Marcel Paprocki), Bruno Janowski (as. Błażej Szczęsny), Wiktor Wędzonka (as. Dawid Urbaniak), Karol Uchroński

Kadra GKS: Marcel Paprocki – Jakub Krawczyk, Dawid Urbaniak, Błażej Szczęsny, Konrad Sałaciński, Karol Uchroński, Wiktor Wędzonka, Igor Balcerzak, Fabian Zawiasa, Borys, Famulski, Mateusz Frąckiewicz, Bruno Janowski, Tymon Olejnik, Jakub Wróblewski.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Jacek Kałużny

▪️ PGE GKS U-11 AKS SMS Łódź 2:2
Bramki: Jakub Gołąb, Tymon Kwaśniewski

Skład GKS: Marcel Paprocki – Adam Sęk, Szymon Antczak, Jakub Marjan, Jakub Gołąb, Karol Kwiatek, Tymon Kwaśniewski, Wiktor Paradecki, Alan Siewiera, Mateusz Sońta, Mateusz Banasiak.

▪️ PGE GKS U-11 AKS SMS Łódź 1:8
Bramka: Ksawery Klekociński

Skład GKS: Oskar Prockiw – Ksawery Klekociński, Hubert Cywiński, Dominik Czerwiński, Wiktor Chojnicki, Nadia Kokocińska, Leon Łuszcz, Kacper Pawełoszek, Kacper Pawłowski, Leon Łuszcz.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Jacek Kałużny

▪️ PGE GKS U-9 Łódzka Akademia Futbolu

Kadra GKS: Nicolas Oślizło, Karol Wyszyński, Jonasz Mras, Paweł Paradowski, Jan Rabiej, Gracjan Ciołek, Hanna Wejman, Izabela Walczak, Piotr Galus, Nikodem Ślisiński.

Trenerzy: Radosław Kozoń i Michał Krawczyk

▪️ Turniej w Radomsku z udziałem PGE GKS U-8

Kadra GKS: Leon Krzesiak, Leon Andrzejewski, Miłosz Niedzielski, Filip Czubała, Bartosz Bartoszewski, Mikołaj Zawodziński, Cezary Pięta, Alan Kukuła, Aleksander Urban.

Trener: Marcin Szóstakiewicz i Jakub Ochocki

▪️ Soccer Bełchatów PGE GKS U-7

Kadra GKS: Szymon Świtała, Witold Łuszcz, Oskar Kwiatkowski, Fabian Hoffman, Aleksander Murzyła, Daniel Wdowiak, Szymon Bednarek, Leon Szmigielski, Nataniel Czerwiński, Piotr Szymanek, Hubert Polakiewicz.

Trener: Michał Krawczyk

▪️ Turniej Pro Future w Warszawie z udziałem PGE GKS U-6

Kadra GKS: Nataniel Czerwiński, Aleksander Liwocha, Aleksander Molo, Iwo Wawrzyniak, Julian Pawlikowski, Nikodem Maciejewski, Antoni Szczepaniak, Aron Holak, Jan Wyczachowski.

Trener: Marcin Szóstakiewicz i Jakub Ochocki

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna