MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#Raport: 17-18 września

Udostępnij:

Sporo działo się na ligowych boiskach w miniony weekend w piłce młodzieżowej. Nasze drużyny rywalizowały w ligach wojewódzkich i okręgowych i co najważniejsze, większość z nich pokazała się ze świetnej strony, wygrywając swoje mecze.

14 goli drugiej drużyny GKS Bełchatów w meczu KEEZA Klasy B, 13 bramek zdobytych przez drużynę U-11 podczas spotkania ligi młodzików czy 7 trafień trampkarzy z rocznika 2008 w lidze okręgowej C1 – to tylko niektóre z osiągnięć podopiecznych Akademii GKS Bełchatów wywalczonych w miniony weekend. Kolejne trzy punkty dopisali do swojego dorobku juniorzy młodsi U-17, umacniając się na pozycji lidera I Ligi Wojewódzkiej Juniorów młodszych B1. Piąte zwycięstwo w szóstym spotkaniu odniosła drużyna trenera Dawida Ciupińskiego, będąca samodzielnym liderem I Ligi Wojewódzkiej Juniorów A1. Tym razem w pokonanym polu giekaesiacy pozostawili SP Widzew Łódź. Do przełamania doszło w I LW Juniorów młodszych U-16, gdzie PGE GKS zdobył komplet punktów kosztem Włókniarza Pabianice. A sporo grania mają za sobą nasze skrzaty U-7 i U-6 oraz drużyna U-10, które wzięły udział w Lidze turniejowej i Festiwalu Gier. Szczegóły poniżej.

▪ KEEZA Klasa B, grupa: Piotrków Tryb. / 3. kolejka

PGE GKS II – LKS Atom Janiszewice 14:3 (5:1)
Bramki:
Eryk Wiśniewski 5, Wiktor Klauz 22 (as. Kacper Rybacki) i 54 (as. Stanisław Wenus), Adam Łaski 35 (as. Filip Kwiecień), 79 (as. Kacper Frączyk) i 87 (as. Wiktor Klauz), Oliwier Urbaniak 39 (as. Adam Łaski), Dominik Retkiewicz 42 (as. Adam Łaski), 72 (as. Adam Łaski) i 75, Jakub Mękarski 55 (as. Wiktor Klauz), 65 (as. Adam Łaski), 77 (as. Wiktor Klauz) i 89 (as. Wiktor Retkiewicz)

Skład GKS: Aleksander Świderski – Filip Kwiecień (46. Wiktor Retkiewicz), Stanisław Wenus, Adam Łaski, Kacper Frączyk – Kacper Rybacki (46. Jakub Mękarski), Piotr Kulka, Eryk Wiśniewski, Dominik Retkiewicz, Oliwier Urbaniak – Wiktor Klauz.

Trener: Zygmunt Łuszcz

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów A1 / 6. kolejka

PGE GKS U-19 – SP Widzew 1:0 (0:0)
Bramka: Maciej Bartkiewicz 83 (as. Kacper Rybacki)

Skład GKS: Kacper Foltyn – Dawid Kępniak, Maciej Bartkiewicz, Jakub Szczepaniak, Jakub Grałka – Dawid Woźniakowski, Grzegorz Tomczyk (65. Filip Kwiecień), Bartosz Frątczak, Marcel Żegota, Kacper Czapla – Bartosz Wiśniewski (65. Kacper Rybacki).

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Konstańczuk

▪ II Liga Wojewódzka Juniorów A1 / 3. kolejka

WKS 1957 Wieluń PGE GKS II U-19 3:2 (0:1)
Bramki: Paweł Spodzieja 42, Wojciech Puchała 50, Mateusz Radwański 86 – Damian Przybylski 13, Mikołaj Krzysztofik 74 (as. Piotr Więcławik)

Skład GKS: Michał Jajus – Kacper Markiewicz, Jakub Kiełbus, Oskar Golec, Mikołaj Kabziński (46. Michał Domański) – Piotr Więcławik, Maksymilian Przebierała, Damian Przybylski, Gracjan Garlikowski, Wiktor Kaczmarek – Mikołaj Krzysztofik.

Żółte kartki: Wojciech Puchała, Igor Mikołajczyk – Mikołaj Krzysztofik Piotr Więcławik
Czerwona kartka: Wojciech Puchała 88 (WKS 1957 Wieluń)

Trener: Adam Konstańczuk

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B1 / 6. kolejka

Zawisza Rzgów PGE GKS U-17 0:3 (0:1)
Bramki: Sewerynek 17 (as. Adrian Golec), Bartosz Kopański 63 (as. Bartosz Pietruszka), Bartosz Pietruszka 80 (as. Jan Nowak)

Skład GKS: Jarosław Nowak – Jakub Szczepański, Artiom Syreishchykov (45. Filip Kwapiński), Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo (65. Aleksander Skrobek) – Bartosz Pietruszka, Aleksy Jóźwik (65. Franciszek Węglewski), Antoni Eksman, Mikołaj Błaszczyk, Wojciech Sewerynek (55. Jan Nowak) – Adrian Golec (45. Bartosz Kopański).

Trenerzy: Michał Sikorski i Mikołaj Grzelak

W 73. minucie Jarosław Nowak obronił rzut karny.

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B2 / 6. kolejka

PGE GKS U-16 Włókniarz Pabianice 3:0 (1:0)
Bramki: Effe Batuar 32 (karny), Paweł Follmann 83 i 87 (as. Franciszek Pietrzak)

Skład GKS: Fryderyk Ochap – Julian Irzykowski, Bogdan Gurin-Klupś, Damian Wróblewski, Dawid Pawęta – Bartek Kwaśnik, Hubert Bujakowski, Krzysztof Pazera, Marcel Sadziński – Paweł Follmann, Effe Batuar.
Na zmiany wchodzili: Norbert Drechna, Maciek Osuch, Kornel Pawłowski, Kacper Papuga, Patryk Kępiński, Franciszek Pietrzak.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪ I Liga Okręgowa Trampkarzy C1, grupa 2 / 6. kolejka

UKS Gmina Rozprza PGE GKS U-15 0:7 (0:2)
Bramki: Milan Latocha 14, Jonasz Albert 31 i 60, Adam Wójtów 50 i 66, Bartosz Ochej 65 (sam.), Mateusz WIlk 71

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

▪ II Liga Wojewódzka Trampkarzy C2 / 6. kolejka

PGE GKS U-14 Łódzka Akademia Futbolu II 0:3 (0:1)
Bramki:
Filip Bocheński 15, Borys Wagner-Bis 46, Marcel Dębowski 78

Trenerzy: Jacek Kałużny i Jakub Bednarek

▪ I Liga Wojewódzka Młodzików D1, grupa 6 / 6. kolejka

Widzew TMRF PGE GKS U-13 5:2 (1:2)
Bramki: Aleksander Kostrzewa 10 (sam.), Miłosz Salon 52 (sam.), Franciszek Wajszczyk 54 i 58, Olgier Dałek 60 – Tomasz Sobolewski 4 i 37

Kadra GKS: Jakub Wiśniewski, Alan Wódka – Filip Murzyła, Marcin Lis, Szymon Piekarski, Tomasz Sobolewski, Filip Motyl, Bartosz Terkalski, Aleksander Kostrzewa, Miłosz Salon, Patryk Paradowski, Jan Kurzawski.

Czerwona kartka: Bartosz Terkalski 57 (Widzew TMRF)

Trenerzy: Damian Chojka i Szymon Lesiakowski

▪ Liga Młodzików D2, grupa 5 / 6. kolejka

PGE GKS U-12 – Pilica Tomaszów Maz. 1:1
Bramka dla GKS-u: Błażej Szczęsny (as. Mikołaj Kozieł)

Kadra GKS: Marcel Paprocki – Tymon Olejnik, Jakub Krawczyk, Dawid Urbaniak, Błażej Szczęsny, Oskar Matyśkiewicz, Mikołaj Kozieł, Dawid Gaworski, Iwo Szymczyk, Wiktor Wędzonka, Konrad Sałaciński.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Jacek Kałużny

▪ Liga Młodzików D2, grupa 6 / 3. kolejka

PGE GKS II U-11 – Astoria Szczerców 13:1
Bramki: Tymon Kwaśniewski (x5), Karol Kwiatek (x4), Jakub Marjan, Ksawery Klekociński, Szymon Antczak, Leon Łuszcz

Kadra GKS: Michał Górecki, Leon Łuszcz, Wiktor Paradecki, Hubert Cywiński, Szymon Antczak, Jakub Marjan, Mateusz Banasiak, Tymon Kwaśniewski, Karol Kwiatek, Ksawery Klekociński.

Trenerzy: Przemysław Marjan i Radosław Kozoń

▪ Festiwal Gier E2 „Orlik” w Kleszczowie z udziałem PGE GKS U-10

Kadra GKS I: Tobiasz Kwiecień, Ksawery Kwiecień, Wiktor Paradecki, Julian Kustra, Aleksander Kałużny, Wiktor Gorzelski, Franciszek Baranowicz, Antoni Siciński, Nadia Kokocińska
Kadra GKS II: Hubert Kozłowski, Gracjan Zieliński, Kamil Hawrysz, Wojciech Irzykowski, Julian Mrugalski, Jonasz Mras, Alan Słomian, Gracjan Ciołek

Trenerzy: Jakub Bednarek i Radosław Drogosz

▪ Liga turniejowa G1 „Skrzat” w Stobiecku Szlacheckim z udziałem PGE GKS U-7 i U-6

Kadra GKS I: Filip Czubała, Leon Krzesiak, Miłosz Niedzielski, Jan Małecki, Hubert Polakiewicz, Szymon Świtała, Filip Michalak, Piotr Szymanek

Trener: Michał Krawczyk

Kadra GKS II: Nataniel Czerwiński, Antoni Szczepaniak, Aron Holak, Jacek Udalski, Olek Molo, Mikołaj Pomorski

Trener: Marcin Szóstakiewicz

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0