MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#Raport: 29-30 października

Udostępnij:

Ostatni weekend października był dla naszych zespołów niezwykle owocny. Oprócz efektownych zwycięstw, dziesiątek zdobytych bramek i udziału w dwóch dużych turniejach, giekaesiacy dostarczyli nam sporo radości i niezapomnianych wrażeń, a Patryk Porczyk z drużyny PGE GKS U-16 dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Szczegóły w poniższym raporcie.

Miniona kolejka była rekordowa pod względem ilości dwucyfrowych zwycięstw „Brunatnych” w tym sezonie. Aż trzy zespoły zaaplikowały swoim przeciwnikom więcej niż 10 goli. Palmę pierwszeństwa uzyskała drużyna PGE GKS II U-16, która w meczu 9. kolejki Ligi Okręgowej Juniorów młodszych rozbiła Świt Kamieńsk 19:0! Tylko jedną bramkę mniej w spotkaniu KEEZA Klasy B przeciwko LKS Dobryszyce zdobyli zawodnicy rezerw, wspomagani przez kilku piłkarzy wicelidera Betcris IV ligi. Trzecim najskuteczniejszym zespołem weekendu zostali podopieczni Adama Paluszka i Arkadiusza Tomczyka, czyli PGE GKS U-15. Nasi trampkarze wygrali na wyjeździe z Włókniarzem Zelów 13:0. Królami polowania zostali Patryk Porczyk (U-16) – autor dziewięciu goli i Bartłomiej Trzeboński (PGE GKS II) – pięć trafień, a hat-trickami popisywali się kolejno: Tomasz Bąkowicz (PGE GKS II), Bartosz Kopański (U-17), Kaspian Jasiczek (U-16), Kornel Pawłowski (U-16) i Kacper Papuga (U-15). Dziesiąte zwycięstwo w sezonie odnieśli juniorzy starsi, którzy tym razem w pokonanym polu pozostawili Łódzki Klub Sportowy. W równie dobrych nastrojach swoje mecze kończyły zespoły U-17, U-13 i druga drużyna U-19. Z kolei młodsze roczniki: 2015, 2014 i 2013 – reprezentowały Akademię w wyjazdowych turniejach rozegranych w Płocku, Piotrkowie Tryb. i podwarszawskim Czosnowie.

▪ KEEZA Klasa B, grupa: Piotrków Tryb. / 9. kolejka

PGE GKS II LKS Dobryszyce 18:0 (13:0)
Bramki: Bartłomiej Trzeboński 3 (as. Kamil Mizera), 8, 13 (as. Kamil Mizera), 14 i 44 (as. Szymon Sarnik), Damian Michalak 12 (as. Szymon Sarnik), Szymon Sarnik 19 (as. Wiktor Klauz) i 35 (as. Damian Michalak), Dominik Retkiewicz 20 (as. Bartłomiej Trzeboński) i 37 (as. Szymon Sarnik), Wiktor Klauz 23 (as. Szymon Sarnik) i 27 (as. Bartłomiej Trzeboński), Tomasz Bąkowicz 43 (as. Damian Michalak), 55 (as. Kamil Mizera) i 72 (as. Damian Michalak), Stanisław Wenus 50 (as. Tomasz Bąkowicz), 51 (as. Tomasz Bąkowicz) Jakub Grałka 67

Skład GKS: Bartosz Szelong – Kamil Mizera, Stanisław Wenus, Maciej Bartkiewicz (46. Maksymilian Przebierała), Jakub Grałka – Szymon Sarnik (46. Piotr Więcławik), Damian Michalak, Dominik Retkiewicz, Tomasz Bąkowicz – Bartłomiej Trzeboński, Wiktor Klauz (46. Oliwier Urbaniak).

Trener: Zygmunt Łuszcz

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów A1 / 12. kolejka

PGE GKS U-19 ŁKS Łódź 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Szczepaniak 30 (karny), Kacper Czapla 84 (rzut wolny) – Jan Kobyliński 48

Skład GKS: Kacper Foltyn – Dawid Kępniak, Jakub Szczepaniak, Filip Kwiecień, Dominik Kurzydlak – Kacper Czapla (88. Oliwier Urbaniak), Dawid Woźniakowski, Bartosz Frątczak (87. Piotr Więcławik), Marcel Żegota (90+2. Jakub Grałka), Bartosz Wiśniewski (72. Maciej Bartkiewicz) – Kacper Rybacki (65. Wiktor Klauz).
Na ławce pozostał: Maksymilian Przebierała

Żółte kartki: Bartosz Wiśniewski, Jakub Szczepaniak, Piotr Więcławik – Oliwier Krasowiak, Wiktor Czerwiński, Kacper Popławski, Mateusz Marczak, Alan Kułakowski
Czerwone kartki: Jan Jakubczak 90, Iwo Misztalski 90, Jakub Basiński 90

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Konstańczuk

▪ II Liga Wojewódzka Juniorów A1 / 9. kolejka

GLKS AndrespoliaPGE GKS II U-19 1:2 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Wejman 34 – Mikołaj Kabziński 25 (karny), Wiktor Retkiewicz 85

Skład GKS: Jarosław Nowak – Mikołaj Kabziński (46. Piotr Kulka), Jakub Kiełbus, Eryk Wiśniewski, Michał Domański – Wiktor Retkiewicz, Julian Grill, Damian Przybylski, Kacper Markiewicz, Mikołaj Krzysztofik – Wiktor Kaczmarek.

Żółte kartki: Filip Agaciak, Kamil Jędrzejczyk – Mikołaj Krzysztofik, Damian Przybylski
Czerwone kartki: Franciszek Figlewicz 25 – Damian Przybylski 71 (druga żółta)

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Konstańczuk

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B1 / 12. kolejka

PGE GKS U-17 Boruta Zgierz 6:1 (0:0)
Bramki: Adrian Golec 54, Adam Łaski 56, Jakub Szczepaniak 61, Bartosz Kopański 70, 82 i 88 – Jan Jędrzejczak 87

Skład GKS: Michał Jajus – Jakub Szczepański, Filip Kwapiński, Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo – Artiom Syreishchykov (46. Bartosz Kopański), Antoni Eksman (65. Franciszek Węglewski), Aleksy Jóźwik, Adam Łaski – Adrian Golec (55. Jan Nowak), Bartosz Pietruszka (65. Aleksander Skrobek).

Żółte kartki: Jakub Krawętek, Bartosz Pietruszka – Aleksander Kusztelak, Jan Jędrzejczak, Błażej Kubuszkajtys, Kacper Oleski

Trenerzy: Michał Sikorski i Mikołaj Grzelak

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B2 / 12. kolejka

PGE GKS U-16 Widzew Łódź 0:3 (0:2)
Bramki: Jakub Kolęda 30, Tomasz Piekut 40, Jakub Pławski 47

Skład GKS: Norbert Drechna – Bogdan Gurin-Klupś, Damian Wróblewski, Hubert Bujakowski, Marcin Kluska – Mikołaj Błaszczyk, Paweł Follmann, Krzysztof Pazera, Marcel Sadziński, Jakub Mielczarek – Effe Batuar.
Na zmiany wchodzili: Jakub Kowalczyk, Kaspian Jasiczek, Jonasz Albert, Bartek Kwaśnik, Julian Irzykowski, Patryk Porczyk, Bartek Osuch.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪ Liga Okręgowa Juniorów młodszych B2, grupa 4 / 9. kolejka

PGE GKS II U-16 Świt Kamieńsk 19:0 (10:0)
Bramki: Patryk Porczyk 1, 8, 12, 17, 53, 64, 75, 81 i 89, Kaspian Jasiczek 22, 26 i 35, Kornel Pawłowski 23, 72 i 78, Maciej Osuch 31, Dawid Wolankiewicz 43, Julian Irzykowski 60, Franciszek Pietrzak 86

Skład GKS: Jakub Kowalczyk – Patryk Cużytek (46. Milan Latocha), Filip Zawiasa, Mateusz Sokołowski (68. Patryk Kępiński), Julian Irzykowski – Dawid Wolankiewicz (46. Franciszek Pietrzak), Kaspian Jasiczek (46. Rafał Matysiak), Kornel Pawłowski, Maciej Osuch (60. Mateusz Wilk), Kacper Filipczak (60. Tomasz Sujka) – Patryk Porczyk.

Trener: Radosław Kozoń

▪ Liga Okręgowa Trampkarzy C1, grupa 2 / 12. kolejka

Włókniarz Zelów PGE GKS U-15 0:13 (0:9)
Bramki: Kacper Papuga 28, 29 i 44, Błażej Witczak 2 i 9, Mateusz Bystry 40 i 65, Mikołaj Pawełoszek 5, Filip Dziewięcki 22, Igor Gawin 25, Franciszek Pietrzak 32, Adam Wojtków 60, Filip Szczepaniak 72

Skład GKS: Daniel Grzybowski – Igor Gawin (60. Tomasz Sujka), Alan Rosiński, Patryk Kępiński, Milan Latocha (40. Filip Szczepaniak) – Franciszek Pietrzak (50. Adrian Juszyński), Mateusz Bystry, Filip Dziewięcki (60. Mateusz Wilk), Mikołaj Pawełoszek (40. Rafał Matysiak), Błażej Witczak – Kacper Papuga (50. Adam Wojtków).

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

▪ II Liga Wojewódzka Trampkarzy C2 / 12. kolejka

PGE GKS U-14 Pogoń Zduńska Wola 1:6 (1:2)
Bramka dla GKS-u: Piotr Domagała 40 (karny)

Skład GKS: Igor Świątek – Igor Wojtala, Sebastian Wolańczyk, Oskar Ciachorowski, Szymon Sęk – Jakub Szulc, Oskar Krakowski, Piotr Kościelny, Adrian Szczepanik – Piotr Domagała, Piotr Kuliberda.
Na zmiany wchodzili: Szymon Piotrowski, Patryk Kurowski, Kacper Woszczyk, Maciej Martyniak, Igor Majchrzak.

Trenerzy: Jacek Kałużny i Jakub Bednarek

▪ I Liga Wojewódzka Młodzików D1 / 12. kolejka

PGE GKS U-13 Boruta Zgierz 5:0 (3:0)
Bramki: Patryk Paradowski, Bartosz Terkalski, Filip Motyl, Szymon Piekarski, Aleksander Kostrzewa

Kadra GKS: Antoni Kupiec, Jakub Wiśniewski – Marcin Lis, Igor Krakowski, Miłosz Salon, Bartosz Terkalski, Aleksander Kostrzewa, Patryk Paradowski, Tomasz Sobolewski, Damian Zochniak, Filip Motyl, Szymon Piekarski.

Trenerzy: Damian Chojka i Szymon Lesiakowski

▪ Liga Młodzików D1, grupa 6 / 12. kolejka

PGE GKS II U-13 Włókniarz II Zelów 3:1 (3:0)
Bramki: Dawid Urbaniak 15, Mikołaj Kozieł 24, Jan Kurzawski 43 – Patryk Hynas 57

Kadra GKS: Michał Solecki, Marcel Paprocki – Mateusz Frąckiewicz, Dawid Gaworski, Szymon Kośka, Jan Kurzawski, Tymon Olejnik, Aleksander Rożentalski, Dawid Urbaniak, Wiktor Wędzonka, Mikołaj Kozieł, Jakub Sobolewski, Karol Uchroński, Igor Balcerzak.

Trenerzy: Damian Chojka i Szymon Lesiakowski

▪ Liga Młodzików D2, grupa 5 / 12. kolejka

PGE GKS U-12 Concordia Piotrków Tryb. 0:5 (0:3)

Skład GKS: Wojciech Pawłowski – Tymon Olejnik, Jakub Krawczyk, Mikołaj Kozieł, Konrad Sałaciński, Oskar Matyśkiewicz, Karol Uchroński, Iwo Szymczyk, Błażej Szczęsny, Fabian Zawiasa, Igor Balcerzak.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Jacek Kałużny

▪ Liga Młodzików D2, grupa 6 / 9. kolejka

PGE GKS U-11 Football Academy Bełchatów 1:1
Bramka dla GKS-u: Jakub Gołąb

Kadra GKS: Michał Górecki, Adam Sęk, Alan Siewiera, Wiktor Paradecki, Karol Kwiatek, Jakub Marjan, Jakub Gołąb, Tymon Kwaśniewski, Ksawery Klekocinski, Szymon Antczak, Oliwier Rzepa.

Trenerzy: Przemysław Marjan i Radosław Kozoń

▪ Turniej Stoczniowiec CUP w Płocku z udziałem PGE GKS U-10

Kadra GKS: Tobiasz Kwiecień, Filip Jaworski, Ksawery Kwiecień, Aleksander Kałużny, Aaron Wróblewski, Franciszek Baranowicz, Kamil Hawrysz, Julian Mrugalski, Antoni Siciński, Gracjan Zieliński, Wiktor Gorzelski, Julian Kustra.

Trenerzy: Jakub Bednarek i Radosław Drogosz

▪ Festiwal gier F1 „Żak” w Piotrkowie Tryb. z udziałem PGE GKS U-9

Kadra GKS: Paweł Paradowski, Karol Wyszyński, Mieszko Zieliński, Wojciech Irzykowski, Nicolas Oślizło, Izabela Walczak, Alicja Grabowiecka, Jan Sobański, Hanna Wejman, Piotr Galus, Filip Marczyk, Nikodem Ślisiński, Kacper Kwiatkowski.

Trenerzy: Radosław Kozoń i Michał Krawczyk

▪ Turniej Pro Future Cup w Czosnowie z udziałem PGE GKS U-8

Kadra GKS: Aleksander Urban, Jan Łopata, Filip Czubała, Jan Małecki, Leon Krzesiak, Miłosz Niedzielski, Mikołaj Zawodziński, Stanisław Aleksandrowicz, Gracjan Ciołek, Jonasz Mras.

Trenerzy: Marcin Szóstakiewicz i Michał Krawczyk

____________________________

Dodatkowo dwie drużyny roczników 2012 i 2013 rozegrały w sobotę mecze kontrolne z ekipami Hattrick Bełchatów.

PGE GKS II U-11 Hattrick Bełchatów

Kadra GKS: Michał Matyśkiewicz, Mateusz Sońta, Hubert Cywiński, Oskar Prockiw, Mateusz Banasiak, Dominik Czerwiński, Karol Jaros, Mateusz Bezulski, Nadia Kokocinska, Kacper Pawłowski.

Trenerzy: Przemysław Marjan i Radosław Kozoń

Hattrick Bełchatów PGE GKS U-10

Kadra GKS: Alan Słomian, Jakub Stępień, Kuba Leszczyński, Hubert Kozłowski, Kajetan Stopczyński, Eryk Holak, Aleksander Michalak, Wojciech Irzykowski.

Trenerzy: Jakub Bednarek i Radosław Drogosz

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna