MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#Raport: 3-4 września

Udostępnij:

Miniony weekend obfitował w kilka zaciętych spotkań, których wyniki do ostatnich minut były na styku, ale także mecze zakończone rezultatem… dwucyfrowym! Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, działo się na boiskach. Zapraszamy na raport z pierwszego weekendu września.

Przede wszystkim rywalizację w KEEZA Klasie B zainaugurowała wreszcie druga drużyna GKS Bełchatów, która „na dzień dobry” gładko wygrała w Chrzanowicach. Na spore słowa uznania zasługują również pokaźne zwycięstwa zespołów PGE GKS rocznika 2006 i 2010. Ważne trzy punkty z trudnego terenu ŁKS-u Łódź przywieźli ze sobą podopieczni Damiana Chojki i Szymona Lesiakowskiego – PGE GKS U-13, a do niezwykle zaciętego pojedynku z tym samym rywalem (z tym, że drużyn U-16) doszło w sobotę na boisku nr 3 MCS w Bełchatowie.

KEEZA Klasa B, grupa: Piotrków Tryb. / 1. kolejka

Ruch Chrzanowice – PGE GKS II 0:5 (0:3)
Bramki: Wiktor Klauz 23 (k) i 34 (as. Eryk Wiśniewski), Kacper Markiewicz 39 (as. Jakub Mękarski), Wiktor Retkiewicz 60 (as. Piotr Więcławik), Gracjan Garlikowski 84 (as. Franciszek Węglewski)

Skład GKS II: Aleksander Świderski – Kacper Markiewicz, Maksymilian Przebierała, Eryk Wiśniewski, Jakub Grałka (46. Piotr Kulka) – Wiktor Retkiewicz, Grzegorz Tomczyk (46. Dominik Retkiewicz), Jakub Mękarski (73. Franciszek Węglewski), Wiktor Klauz (46. Piotr Więcławik) – Marcel Wojtasik (46.Gracjan Garlikowski), Mikołaj Krzysztofik (67. Wojciech Sewerynek).

Trener: Zygmunt Łuszcz

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów A1 / 3. kolejka

PGE GKS U-19 – Widzew Łódź 2:5 (2:1)
Bramki: Dominik Kurzydlak 37, Bartosz Wiśniewski 43 (as. Dawid Woźniakowski) – Jakub Juchacz 21 i 50, Adrian Filipiak 80, Kamil Machałek 83, Eryk Dybisiak 89

Skład GKS: Kacper Foltyn – Dawid Kępniak, Maciej Bartkiewicz, Jakub Szczepaniak, Dominik Kurzydlak – Filip Kwiecień (85. Dominik Retkiewicz), Marcel Żegota, Dawid Woźniakowski, Kacper Czapla (80. Wiktor Klauz), Kacper Rybacki (52. Bartosz Frątczak) – Bartosz Wiśniewski (65. Marcel Wojtasik).
Na ławce pozostali: Grzegorz Tomczyk, Jakub Grałka, Świderski

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Konstańczuk

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B1 / 3. kolejka

PGE GKS U-17 – Pelikan Łowicz 10:0 (5:0)
Bramki: Adrian Golec 2 (as. Jakub Szczepański), 3 (as. Adam Łaski) i 16 (as. Bartosz Stańdo), Antoni Eksman 19 (as. Adam Łaski) i 48 (as. Aleksy Jóźwik), Aleksy Jóźwik 45 i 90, Bartosz Pietruszka 64 (as. Bartosz Kopański) i 78 (as. Jan Nowak), Mikołaj Błaszczyk 65 (as. Bartosz Pietruszka)

Skład GKS: Michał Jajus (46. Jarosław Nowak) – Jakub Szczepański (46. Damian Przybylski), Filip Kwapiński, Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo (58. Aleksander Skrobek) – Adam Łaski (55. Bartosz Kopański), Aleksy Jóźwik, Antoni Eksman, Artiom Syreishchykov (55. Mikołaj Błaszczyk), Marcel Sadziński (58. Jan Nowak) – Adrian Golec (55. Pietruszka Bartosz)

Trenerzy: Michał Sikorski i Mikołaj Grzelak

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B2 / 3. kolejka

PGE GKS U-16 – ŁKS Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Oliwier Nicki 81

Skład GKS: Jakub Kowalczyk – Marcin Kluska, Bogdan Gurin-Klupś, Damian Wróblewski, Hubert Bujakowski – Bartek Kwaśnik, Franek Szymczyk, Effe Batuar, Krzysztof Pazera, Bartek Osuch – Patryk Porczyk.
Na zmiany wchodzili: Fryderyk Ochap, Jakub Mielczarek, Kornel Pawłowski, Kacper Filipczak, Dawid Pawęta, Kacper Papuga, Kajtek Strupczewski.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪ Liga Okręgowa Trampkarzy C1, grupa 2 / 3. kolejka

PGE GKS U-15 Świt Kamieńsk 3:0 (walkower)

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

▪ II Liga Wojewódzka Trampkarzy C2 / 3. kolejka

PGE GKS U-14 – ŁKS II Łódź 0:10 (0:3)
Bramki: Kryspin Tomkowski 6, 47, 73 i 78, Oskar Barylski 12, Adam Owczarek 35, Kacper Drwal 45, Aleksander Michałowski 55, Szymon Rózga 63 i 65

Kadra GKS: Świątek Igor, Piotrowski Szymon – Woszczyk Kacper, Wojtala Igor, Kurowski Patryk, Sęk Szymon, Ciachorowski Oskar, Krakowski Oskar, Szulc Jakub, Wolańczyk Sebastian, Szczepanik Adrian, Cyran Filip, Kuliberda Piotr, Majchrzak Igor.

Trenerzy: Jacek Kałużny i Jakub Bednarek

▪ I Liga Wojewódzka Młodzików D1 / 3. kolejka

ŁKS Łódź – PGE GKS U-13 2:3 (1:3)
Bramki: Cemil Temel 22, Gracjan Pawlukiewicz 59 – Filip Motyl 27 i 41, Tomasz Sobolewski 28

Kadra GKS: Jakub Wiśniewski, Antoni Kupiec – Filip Murzyła, Marcin Lis, Szymon Piekarski, Tomasz Sobolewski, Filip Motyl, Bartosz Terkalski, Damian Zochniak, Igor Krakowski, Aleksander Kostrzewa, Miłosz Salon.

Trenerzy: Damian Chojka i Szymon Lesiakowski

▪ Liga Młodzików D1, grupa 6 / 3. kolejka

Junior Kleszczów PGE GKS II U-13 0:13 (0:8)
Bramki: Filip Rośniak 17 (samobójcza), Jan Kurzawski 24, 36 i 58, Bartłomiej Zawieja 29, Julian Pazera 31 i 52, Iwo Szymczyk 32, Błażej Szczęsny 37, 57 i 59, Dawid Gaworski 43, Jakub Krawczyk 51

Kadra GKS: Michał Solecki, Dawid Gaworski, Jan Kurzawski, Julian Pazera, Aleksander Rożentalski, Błażej Szczęsny, Iwo Szymczyk, Jakub Wróblewski, Bartłomiej Zawieja, Jakub Krawczyk, Konrad Sałaciński.

Trener: Michał Krawczyk

Liga Młodzików D2, grupa 6 / 1. kolejka

PGE GKS II U-11 – Astoria Szczerców 7:2 (4:1)
Bramki:
Szymon Antczak 5, 47 i 48, Jakub Marjan 14, Mateusz Banasiak 20, Karol Kwiatek 37, Jakub Gołąb 50 – Franciszek Mielczarek 38, Wiktoria Fraszek 45

Kadra GKS: Michał Górecki, Adam Sęk, Szymon Antczak, Wiktor Paradecki, Karol Kwiatek, Jakub Gołąb, Tymon Kwaśniewski, Jakub Marjan, Alan Siewiera, Mateusz Banasiak, Leon Łuszcz, Mateusz Sońta, Kacper Pawłowski.

Trenerzy: Przemysław Marjan i Radosław Kozoń

Liga Orlików E1, grupa 9 / 1. kolejka

Ceramika Opoczno – PGE GKS I U-11

Kadra GKS: Michał Matyśkiewicz, Oskar Prockiw, Hubert Cywiński, Dominik Czerwiński, Nadia Kokcinska, Wiktor Chojnicki, Karol Jaros, Julian Kustra, Leon Łuszcz, Mateusz Banasiak.

Trenerzy: Przemysław Marjan i Radosław Kozoń

▪ Liga Orlików E1, grupa 10 / 1. kolejka

PGE GKS U-10 – UKS Piotrcovia

Kadra GKS: Hubert Kozłowski, Filip Jaworski, Julian Kustra, Aleksander Kałużny, Antoni Siciński, Franciszek Baranowicz, Wiktor Gorzelski, Wojciech Irzykowski, Kamil Hawrysz, Gracjan Zieliński, Krzysztof Walerianowicz, Julian Mrugalski

Trenerzy: Jakub Bednarek i Radosław Drogosz

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna