MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#RaportGKS: 24 sierpnia

Udostępnij:

Trzy zwycięstwa i dwie porażki – to bilans inauguracyjnych meczów naszych drużyn w rozgrywkach I i II Ligi Wojewódzkiej juniorów, trampkarzy oraz młodzików. Wszystkie rozegrane zostały w środę 24 sierpnia.

Kalendarz rozgrywek wskazał drużynom PGE GKS U-19, U-17 i U-16 za rywala AKS SMS Łódź. Juniorzy starsi A1 oraz młodsi B1 swoje mecze wygrali, kolejno 4:2 i 2:1. Niestety trzeci z naszych zespołów musiał uznać wyższość łodzian, którzy zwyciężyli w Bełchatowie 5:3. W dużo lepszych nastrojach inaugurację sezonu 2022/23 zakończyła drużyna młodzików U-13, bowiem pokonała w Zduńskiej Woli miejscową Pogoń 2:1. Z kolei prawdziwą strzelaninę urządzili sobie zawodnicy PGE GKS oraz Pelikana Łowicz z rocznika 2009 w inauguracyjnym pojedynku II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C2. Szczegóły poniżej.

I Liga Wojewódzka Juniorów A1 / 1. kolejka

PGE GKS U-19 – AKS SMS Łódź 4:2 (2:2)
Bramki: Dawid Kępniak 11, Dawid Woźniakowski 42 (as. Kacper Czapla), Jakub Szczepaniak 79 (as. Dawid Woźniakowski), Marcel Wojtasik 90 (as. Dominik Retkiewicz) – Patryk Banasiak 11, Kamil Palasz 15

Skład GKS: Kacper Foltyn – Dawid Kępniak, Maciej Bartkiewicz, Jakub Szczepaniak, Dominik Kurzydlak – Kacper Czapla (58. Kacper Frączyk), Filip Kwiecień (80. Dominik Retkiewicz), Bartosz Frątczak (65. Dominik Tomczyk), Marcel Żegota (85. Jakub Grałka), Dawid Woźniakowski – Bartosz Wiśniewski (56. Marcel Wojtasik).
Żółte kartki: Kurzydlak, Szczepaniak – Yehor Solomon
Czerwone kartki: Kurzydlak 56 – Yehor Solomon 83

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Konstańczuk, Zygmunt Łuszcz

I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B1 / 1. kolejka

PGE GKS U-17 – AKS SMS Łódź 2:1 (2:1)
Bramki: Adam Łaski 20 (as. Mikołaj Błaszczyk) i 44 (as. Jakub Krawętek) – Franciszek Terlecki 16

Skład GKS: Michał Jajus – Jakub Szczepański (83. Damian Przybylski), Filip Kwapiński, Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo – Adam Łaski (71. Wojciech Sewerynek), Aleksy Jóźwik, Antoni Eksman (71. Aleksander Skrobek), Mikołaj Błaszczyk (60. Artiom Syreishchykov), Bartosz Pietruszka (71. Jan Nowak) – Adrian Golec (53. Marcel Sadziński).

Trenerzy: Michał Sikorski i Mikołaj Grzelak

I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B2 / 1. kolejka

PGE GKS U-16 – AKS SMS Łódź 3:5 (2:2)
Bramki: Paweł Follman 12, Krzysztof Pazera 38, Effe Batuar 64 – Adam Kątek 19, Kacper Stefańczyk 43, Artur Grudziński 59, Jakub Brzoza 73, Fabian Szkodny 88

Skład GKS: Norbert Drechna – Marcin Kluska, Bogdan Gurin-Klupś, Damian Wróblewski, Hubert Bujakowski – Bartek Kwaśnik, Franek Szymczyk, Effe Batuar, Krzysztof Pazera, Bartek Osuch – Paweł Follmann.
Na zmiany wchodzili: Jakub Kowalczyk, Julian Irzykowski, Kornel Pawłowski, Kacper Filipczak, Dawid Pawęta, Patryk Porczyk, Kajtek Strupczewski.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪ II Liga Wojewódzka Trampkarzy C2 / 1. kolejka

PGE GKS U-14 – Pelikan Łowicz 6:7 (3:3)
Bramki: Adrian Szczepanik 23, 45 (as. Sebastian Wolańczyk) i 58, Piotr Kuliberda 36 (as. Patryk Kurowski), Piotr Domagała 39 i 80 (as. Piotr Kuliberda) – Franciszek Uczciwek 16 i 33, Maciej Majchrzak 19, 61 i 70, Kamil Moździerzewski 53 i 75

Kadra GKS: Świątek Igor, Piotrowski Szymon – Woszczyk Kacper, Wojtala Igor, Kurowski Patryk, Ciachorowski Oskar, Krakowski Oskar, Kościelny Piotr, Wolańczyk Sebastian, Szczepanik Adrian, Domagała Piotr, Cyran Filip, Kuliberda Piotr, Majchrzak Igor, Murzyła Filip.

Trenerzy: Jacek Kałużny i Jakub Bednarek

▪ I Liga Wojewódzka Młodzików D1 / 1. kolejka

MGUKS Pogoń Zduńska Wola – PGE GKS U-13 1:2 (0:2)
Bramki: Igor Mataśka 54 – Igor Krakowski 17 i 29

Kadra GKS: Alan Wódka, Antoni Kupiec – Filip Murzyła, Marcin Lis, Szymon Piekarski, Tomasz Sobolewski, Filip Moty, Kacper Niewiadomski, Bartosz Terkalski, Damian Zochniak, Igor Krakowski, Aleksander Kostrzewa, Miłosz Salon.

Trenerzy: Damian Chojka i Szymon Lesiakowski

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna