MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#RaportGKS: 5-6 marca

Udostępnij:

Coraz bliżej inauguracji rundy wiosennej w rozgrywkach młodzieżowych. Tym samym nasze drużyny systematyczne treningi uzupełniają meczami kontrolnymi oraz uczestnictwem w turniejach towarzyskich. Prezentujemy raporty z tych spotkań.

Weekend rozpoczęła piątkowa gierka wewnętrzna dwóch roczników naszej Akademii – 2005 i 2006. W 120-minutowym spotkaniu lepsi byli starsi koledzy, którzy wygrali 5:3. Do przerwy był remis 2:2, lecz na finiszu spotkania podopieczni Adama Paluszka włączyli piąty bieg i w odstępie czerech minut zdobyli trzy bramki. W 107. trafił Jakub Mękarski, minutę później Gracjan Garlikowski, który w 111. ustalił wynik końcowy.

PGE GKS 2007 z kolei zremisował w wyjazdowym sparingu z UKS SMS Łódź. Pierwszy gol dla bełchatowian był zasługą Patryka Porczyka i asysty Franciszka Szymczyka. W 55. padła druga bramka, której autorem był Effe Batuar. Za to rocznik 2009 rozbił Concordię Piotrków Tryb. aż 7:1, z czego cztery gole to dorobek Piotrka Domagały. Tego dnia piotrkowskiego bramkarza pokonali jeszcze Oskar Krakowski, Sebastian Wolańczyk i Kacper Woszczyk.

PGE GKS 2010 po weekendzie we Wrocławiu uczestniczył w kolejnym turnieju towarzyskim, tym razem w Warszawie. Na „Talent Cup” 12-latkowie mieli okazję zagrać z wymagającymi rywalami, bo za takich należy uznać drużyny Legii Warszawa, Znicza Pruszków, Talentu Warszawa, Radomiaka Radom, Juniora Białystok, Łódzkiej Akademii Futbolu i MKS Podlasie Biała Podlaska. Na początek zawodów giekaesiacy pokonali 2:0 Radomiaka. W kolejnych seriach gier prowadzili wyrównaną walkę z przeciwnikiem, ale niestety przegrywali minimalnie, tak jak miało to miejsce np. w meczu ze Zniczem czy ŁAF (0:1).

Rocznik 2011 niedzielę przeznaczył na spotkania kontrolne z drużynami Stadionu Śląskiego i kadrą regionalną Football Academy. W pierwszej gierce rozegranej w Kleszczowie bełchatowianie przegrali po emocjonującym spotkaniu 2:3 (bramki Błażej Szczęsny, Alan Wódka). Parę godzin później w meczu z kadrą Football Academy giekaesiacy wygrali aż 11:2 (Filip Fryc 4, Julian Sidek 3, Dawid Gaworski 2, Szymon Kośka 2). Natomiast PGE GKS 2012 zajął czwarte miejsce na prestiżowym turnieju „Top Turnieje” w Radomsku, gdzie sprawdził się na tle m.in. Wisły Płock, Polonii Warszawa, Ursusu Warszawa i RAP Radomsko. MVP turnieju wybrano Szymona Antczaka a Tymon Kwaśniewski znalazł się w najlepszej „Siódemce turnieju”. Przez dwa dni turnieju chłopcy rozegrali aż 29 meczów.

GKS 2013 wykorzystał w pełni miniony weekend dwukrotnie wychodząc na boisko. Najpierw w dwóch 40-minutowych połowach, na dwóch boiskach, zagrał ze Skrą Częstochowa. Dzień później to samo uczynił z reprezentacją Football Academy. Z kolei grupa 8-latków uczestniczyła w turnieju z okazji 100-lecia Włókniarza Zelów. W Buczku udało się zaprezentować z dobrej strony, czego potwierdzeniem był wybór Jonasza Mrasa na najlepszego zawodnika turnieju. W gronie osób wręczających wyróżnienie był m.in. były piłkarz GKS Bełchatów i ŁKS Łódź, pochodzący z Zelowa, Jakub Tosik. Za to w Baranowie nasze dziewczęta miały okazję do zagrania z żeńskimi drużynami Ślęzy Wrocław, Leidis Poznań, UKS Bierutów, KP Słupia i AP Czech Ostrzeszów.

▪ Mecz kontrolny / PGE GKS 2005 – PGE GKS 2006 5:3 (2:2)
Bramki dla GKS 2005: Gracjan Garlikowski 2 (as. Mękarski), Bartosz Wiśniewski (as. Przebierała), Bartłomiej Bezulski (as. Wiśniewski), Jakub Mękarski (as. Retkiewicz); Bramki dla GKS 2006: Szczepański 19., Łaski 27., Kopański 113. (as. Szczepański)

Skład GKS 2005: Ciecierski (41. Wójcik, 81. Foltyn) – Kubiszewski (61. Markiewicz), Wiewiórowski (61. Kiełbus), E. Wiśniewski (61. Kabziński), Grałka (51. Lipiński, 91. Świątek), Urbaniak (61. Nowakowski), Przebierała (61. D. Retkiewicz), W. Retkiewicz (61. Wojtasik), B. Wiśniewski (61. Mękarski), Klauz (61. Garlikowski), Bezulski (61. Książczyk)

Skład GKS 2006:
I połowa: Jajus – Szczepański, Kwapiński, Krawętek, Skrobek, Sewerynek, Jóźwik, Syreishchykov, Łaski, Eksman, Pietruszka
II połowa: Nowak Jarosław – Kulka, Kołek, Przybylski, Domański, Sadziński, Grill (105. Kwapiński), Maciński, Nowak Jan (85. Łaski, 105. Nowak Jan), Eksman (75. Pietruszka, 90. Sewerynek, 105. Szczepański), Kopański

▪ Mecz kontrolny / UKS SMS Łódź – PGE GKS 2007 2:2 (0:1)
Bramki dla GKS: P. Porczyk 41. (as. F. Szymczyk), E. Batuar 55.

Skład GKS: N. Drechna (80. J. Kowalczyk), H. Bujakowski, M. Kluska, B.Gurin-Klupś (80. M. Sokołowski), D. Wróblewski, P. Follman (65.D.Pawęta), A. Koszur (60. K. Jasiczek), F. Szymczyk (70. M. Osuch), B. Osuch (70. K. Strupczewski), E. Batuar, P. Porczyk (75.K.Pawłowski)

▪ Mecz kontrolny / Concordia 1909 Piotrków Tryb. – PGE GKS 2009 1:7
Bramki dla GKS: Domagała 4 (as. Szczepanik, O. Krakowski, Wolańczyk), O. Krakowski (as. Martyniak), Wolańczyk (as. Domagała), Woszczyk (as. I. Krakowski)

Kadra GKS: Piotrowski Szymon, Świątek Igor, Krakowski Igor, Krakowski Oskar, Zawieja Bartłomiej, Martyniak Maciej, Domagała Piotr, Woszczyk Kacper, Szczepanik Adrian, Wolańczyk Sebastian, Wojtala Igor, Majchrzak Igor

▪ Turniej towarzyski „Talent Cup” z udziałem PGE GKS 2010

Kadra GKS: Jakub Wiśniewski, Alan Wódka, Wiktor Kwieciński, Aleksander Kostrzewa, Szymon Piekarski, Tomasz Sobolewski, Krystian Pasternak, Piotr Kościelny, Filip Motyl, Filip Murzyła, Kacper Niewiadomski, Jakub Sobolewski, Miłosz Salon, Damian Zochniak, Witold Zadumiński, Patryk Paradowski.

▪ Mecz kontrolny / Stadion Śląski Chorzów – PGE GKS 2011 3:2
Bramki dla GKS: Błażej Szczęsny, Alan Wódka

Kadra GKS: Wojciech Pawłowski – Szymon Wilczopolski, Fabian Zawiasa, Tymon Olejnik, Mikołaj Kozieł, Alan Wódka, Patryk Paradowski, Karol Uchroński, Dawid Urbaniak, Jakub Krawczyk, Iwo Szymczyk, Błażej Szczęsny

▪ Mecz kontrolny / Kadra regionalna Football Academy – PGE GKS 2011 2:11
Bramki dla GKS: Filip Fryc 4, Julian Sidek 3, Dawid Gaworski 2, Szymon Kośka 2

Kadra GKS: Marcel Paprocki, Mateusz Frąckiewicz, Jakub Wróblewski, Szymon Kośka, Konrad Sałaciński, Dawid Gaworski, Julian Sidek, Filip Fryc

▪ Turniej towarzyski „Top Turnieje” z udziałem PGE GKS 2012

Kadra GKS I: Michał Matyśkiewicz, Hubert Cywiński, Leon Łuszcz, Mateusz Banasiak, Kacper Pawłowski, Mateusz Sońta, Dominik Czerwiński, Oskar Prockiw, Oliwier Czyżak, Julian Kustra
Kadra GKS II: Michał Górecki, Alan Siewiera, Wiktor Paradecki, Adam Sęk, Szymon Antczak, Jakub Marjan, Karol Kwiatek, Jakub Gołąb, Tymon Kwaśniewski

▪ Mecz kontrolny / PGE GKS 2013 – Skra Częstochowa 2013

▪ Mecz kontrolny / PGE GKS 2013 – Kadra regionalna Football Academy

Kadra GKS: Filip Jaworski, Ksawery Kwiecień, Tobiasz Kwiecień, Krzysztof Walerianowicz, Antoni Siciński, Franciszek Baranowicz, Wiktor Gorzelski, Kamil Hawrysz, Aleksander Kałużny, Nikodem Grabowski, Julian Mrugalski, Jan Siekacz, Gracjan Zieliński, Hubert Kozłowski, Wojciech Irzykowski

▪ Turniej towarzyski z okazji 100-lecia Włókniarza Zelów z udziałem PGE GKS 2014/15

Kadra GKS: Gracjan Ciołek, Jonasz Mras, Mieszko Zieliński, Karol Wyszyński, Mateusz Haładaj, Paweł Paradowski, Bartosz Bartoszew

Turniej towarzyski z udziałem PGE GKS sekcji żeńskiej

Kadra GKS: Nadia Kokocińska, Hanna Wejman, Izabela Walczak, Alicja Grabowiecka, Barbara Rogozińska