MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Rezerwy lepsze od spadkowicza

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów był wyraźnie lepszy od spadkowicza z IV ligi – Ceramiki Opoczno – w niedzielnym meczu 3. kolejki KEEZA Klasy Okręgowej. Bełchatowianie wygrali to spotkanie 5:1.

Wynik meczu w 19. minucie otworzyła bramka samobójcza. Po chwili goście z Opoczna doprowadzili do wyrównania po ładnym strzale z dystansu Marcina Mireckiego. Na blisko dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy na ponowne prowadzenie wyprowadził bełchatowian Mateusz Kempski, dla którego był to piąty gol w „okręgówce”.

W drugiej odsłonie spotkania z bramek cieszyli się już tylko gospodarze. Dwie minuty po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Kamil Mizera, który ponadto w 67. minucie podszedł do rzutu karnego, ale jego uderzenie zdołał sparować bramkarz Ceramiki. Wcześniej, bo w 56. wynik na 4:1 podwyższył Bartłomiej Trzeboński, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym. Końcowy rezultat ustalił w 81. minucie Mateusz Mikulski.

W 4. kolejce zespół rezerw czeka wyjazdowy pojedynek z Włókniarzem Moszczenica, który po trzech kolejkach może pochwalić się takim samym bilansem spotkań i dorobkiem punktowym (7 punktów).

PGE GKS II Bełchatów – Ceramika Opoczno 5:1 (2:1)
Bramki dla GKS: bramka samobójcza 19. (as. Oskar Przywara), Mateusz Kempski 34. (as. Kamil Mizera), Kamil Mizera 47. (as. Bartłomiej Trzeboński), Bartłomiej Trzeboński 56. (as. Oskar Przywara), Mateusz Mikulski 81. (as. Damian Michalak)

PGE GKS II: Leonid Otczenaszenko (86. David Poghosyan), Norbert Stefaniak (71. Sebastian Ochocki), Jarosław Trzeboński (81. Stanisław Wenus), Mateusz Mikulski, Hubert Jakubiec, Oskar Przywara, Jeremiasz Góralczyk (71. Damian Michalak), Jakub Miarka, Kamil Mizera (86. Bartłomiej Tomski), Mateusz Kempski (81. Peter Sobera), Bartłomiej Trzeboński (61. Kacper Sionkowski)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk, Zygmunt Łuszcz, Marcin Sochacki i Krystian Paprocki
Kierownik drużyny: Mariusz Filanowski

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna