MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Rezerwy wicemistrzem ligi

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów został wicemistrzem KEEZA Klasy Okręgowej. Bełchatowianie zakończyli sezon 2020/21 serią czterech kolejnych zwycięstw. Na koniec pokonali drużynę Szczerbca Wolbórz 3:2 (2:1). Zespół rezerw był najskuteczniejszą drużyną ligi, mając na koncie 120 (!) zdobytych bramek.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie. Z bliskiej odległości trafił Hubert Jakubiec, któremu piłkę w polu karnym dokładnie zgrał głową Mateusz Kaflowski. Po kwadransie gry prowadzenie giekaesiaków było dwubramkowe, po tym gdy pięknym strzałem z dystansu popisał się Jan Jaszczak. W 33. minucie goście z Wolborza zdobyli bramkę kontaktową. W drugiej połowie zespół rezerw ponownie miał dwubramkową przewagę. Dał ją gol debiutującego w tej drużynie Szymona Sarnika (debiutant), który udanie dobił strzał z rzutu wolnego. Mecz zakończyła bramka piłkarza Szczerbca w 90. minucie na 3:2.

Warto podkreślić, że po Szymonie Czyżewskim, Erneście Kurzawie, Dawidzie Woźniakowski w środę w zespole rezerw zadebiutowali Marcel Kuśmierek (rocznik 2003), Marcel Żegota, Adam Retyk i Sarnik z rocznika 2004 oraz 16-letni Oliwier Urbaniak.

Po tym zwycięstwie bełchatowianie będąc najmłodszą drużyną w lidze zakończyli sezon na drugim miejscu, gromadząc w 32 spotkaniach 70 punktów (22 zwycięstwa, 4 remisy). Dodatkowo drużyna duetu trenerskiego Adrian Teodorczyk – Zygmunt Łuszcz była najskuteczniejsza w piotrkowskiej grupie „okręgówki” zdobywając aż 120 bramek, mając przy tym najlepszą defensywę (tylko 32 bramki stracone).

PGE GKS II Bełchatów – Szczerbiec Wolbórz 3:2 (2:1)
Bramki dla GKS: Jakubiec Hubert 8. (as. Kaflowski Mateusz), Jaszczak Jan 15. (as. Ochocki Sebastian), Sarnik Szymon 67. (as. Miarka Jakub)

PGE GKS II: Wolankiewicz Mateusz (86. Retyk Adam) – Ochocki Sebastian, Wenus Stanisław, Jakubiec Hubert, Stefaniak Norbert (76. Kłótkowski Mikołaj), Kaflowski Mateusz (31. Sarnik Szymon), Tomski Bartłomiej (61. Kurzawa Ernest), Miarka Jakub, Żegota Marcel (66. Ossowski Olaf), Jaszczak Jan (81. Urbaniak Oliwier), Czyżewski Szymon (71. Kuśmierek Marcel)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz
Kierownicy: Marek Cieślak i Mariusz Filanowski