MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Romuald Solarek szkoleniowcem GKS U-17

Udostępnij:

Nowym trenerem drużyny juniorów młodszych, która już za niespełna miesiąc zainauguruje sezon 2023/24 w Centralnej Lidze Juniorów został doświadczony Romuald Solarek.

Pochodzący ze Zduńskiej Woli szkoleniowiec w poprzednich rozgrywkach prowadził czwartoligowy WKS 1957 Wieluń, z którym rywalizował pierwszy zespół „Brunatnych”. W przeszłości odpowiadał za wyniki m.in. KKS-u Kalisz, Warty Sieradz, Pogoni Zduńska Wola i drużyn Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego.

Jako piłkarz przez trzy sezony reprezentował barwy GKS-u Bełchatów. Na Sportową 3 trafił w lipcu 1992 roku z Włókniarza Pabianice. Łącznie w biało-zielono-czarnych barwach rozegrał 52 mecze, w których zdobył trzy bramki. Dołożył swoją cegiełkę do historycznego awansu naszego klubu do Ekstraklasy w 1995 roku.

– Dostałem propozycję ze strony Akademii GKS Bełchatów i uznałem, że to ciekawe wyzwanie. Myślę, że mam tym młodym chłopakom wiele do przekazania, Wierzę, że ta współpraca przyniesie wiele pozytywów dla obu stron. – powiedział trener Romuald Solarek. – Na pewno bardzo szybko muszę tę drużynę zdiagnozować i tym się teraz zajmuję. Rozbudowana kadra zespołu, którą obecnie dysponujemy musi się jak najszybciej wykrystalizować. To jest nasz pierwszy cel. Oczywiście cel nadrzędny to pozostanie na szczeblu CLJ możliwie jak najdłużej. Natomiast na pewno będziemy dbali też o rozwój indywidualny zawodników. Są to młodzi chłopcy, chętni do pracy. Duży nacisk wraz ze sztabem będziemy kładli na to, by jak największa ilość tych zawodników trafiła w niedalekiej przyszłości do piłki seniorskiej. Chciałbym aby pierwsza drużyna GKS-u miała z nich pociechę. – podsumował szkoleniowiec.

Przez najbliższe dwa tygodnie GKS U-17 będzie trenował w Bełchatowie na obiektach Powiatowego i Miejskiego Centrum Sportu. Drużyna w planach ma m.in. sparingi z Wartą Poznań i Zagłębiem Sosnowiec oraz obóz przygotowawczy w Białym Dunajcu, gdzie rozegra grę kontrolną z GKS Katowice. Inauguracja sezonu CLJ U-17 będzie miała miejsce 12 sierpnia, a „Brunatni” zmierzą się na początek z Hutnikiem Kraków.

Trenerze, życzymy powodzenia i wielu zwycięstw na koncie!