MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Rośnie liczba klubów partnerskich Akademii GKS

Udostępnij:

Akademia GKS Bełchatów nawiązała współpracę z kolejnym klubem specjalizującym się w szkoleniu dzieci i młodzieży. W gronie najbliższych partnerów już wcześniej znalazły się m.in. Omega Kleszczów, Akademia Polskie Orły – Polish Eagles, Football Academy Bełchatów i Akademia Piłkarska „Soccer”. Od października do tej grupy dołączył UKS Parzniewice.

UKS Parzniewice to klub założony 11 grudnia 2018 r., który w marcu 2020 r. został przyjęty w poczet członków Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W swoich strukturach zrzesza młodych adeptów futbolu w wieku od 4 do 15 lat, prowadząc zajęcia piłkarskie i ogólnorozwojowe.

– Podpisanie umowy z UKS Parzniewice to kolejny krok do rozbudowy sieci klubów partnerskich w naszym regionie. Chcemy skupiać wokół siebie kluby, które umiejętnie pracują z młodzieżą. Dlatego z podziwem obserwujemy, z jak dużym zapałem pracują zarówno trenerzy, zarząd oraz młodzi zawodnicy UKS Parzniewice. – mówi Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów. – Zarząd naszego nowego Partnera gościliśmy niedawno na meczu czwartoligowej drużyny GKS-u, a w dalszym etapie będziemy zacieśniać współpracę w zbliżonym zakresie, podobnie jak z innymi klubami partnerskimi. Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż kluby z naszej okolicy chcą z nami współpracować. To znakomita okazja do budowania coraz większej społeczności wokół GKS-u Bełchatów. – dodaje.

Projekt klubów partnerskich umożliwił nam stworzenie i ciągłe rozbudowywanie sieci klubów współpracujących z naszą Akademią. Dzięki temu ilość dzieci objętych monitoringiem przez Akademię GKS Bełchatów znacząco wzrosła.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna