MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Rozpoczęli obóz dochodzeniowy

Udostępnij:

Rozpoczął się drugi tydzień ferii dla uczniów z terenu województwa łódzkiego i moment, kiedy zimowy obóz dochodzeniowy zainaugurowały dwie grupy naszej Akademii – roczniki 2010 i 2014/15.

Obóz odbywa się w dużej mierze przy wykorzystaniu zaplecza sportowego Miejskiego Centrum Sportu a każdy jego dzień uczestnicy rozpoczynają o godz. 8:30 i kończą sześć godzin później. W planie pięciu dni poza piłkarskimi jednostkami treningowymi są również ćwiczenia motoryczne, zajęcia teoretyczne, wykład z zasad prawidłowego odżywiania oraz integracyjne wyjście na basen i kręgle. Dla tych grup finałem pracy będzie wyjazd do Wrocławia na największy zimowy turnieju w tej części Europy – „Winter Cup”, w którym weźmie udział blisko 150 drużyn z sześciu krajów.

Planując realizację obozu dochodzeniowego chcieliśmy zagospodarować i wykorzystać wolny czas od zajęć szkolnych podczas ferii. Mając do dyspozycji zawodników przez tak długi czas będziemy chcieli popracować nad ich umiejętnościami społecznymi tj. samodzielnością, rozwijaniem współpracy w grupie oraz świadomością. Czas pomiędzy treningami da nam szansę na przekazanie wiedzy na odprawach multimedialnych, a zwiększona ilość jednostek treningowych pozwoli popracować nad wszechstronnym rozwojem ruchowym zawodniczek i zawodników – wyjaśnia Damian Chojka, opiekun rocznika 2010 i Koordynator bloku U13 – U5 naszej Akademii.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna