MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Rozstrzygnęliśmy challenge

Udostępnij:

Kacper Niewiadomski, zawodnik rocznika 2010, został zwycięzcą naszego świątecznego wyzwania. Wzięło w nim udział sześciu młodych piłkarzy, którzy nadesłali filmiki prezentujące ich umiejętności piłkarskie.

Przed Świętami Wielkiej Nocy trener rocznika 2012 i jednocześnie zawodnik pierwszoligowego GKS Bełchatów – Mikołaj Grzelak – przygotował krótki pokaz swoich umiejętności technicznych. – Ja pokażę na co mnie stać. Wy pokażcie na co Was stać. Mam nadzieję, że zrobicie to jeszcze lepiej niż ja – uśmiechał się „Grzelu” i zachęcił do wysyłania filmów. Ostatecznie wpłynęło sześć nagrań, spośród których, w drodze głosowania, wybrano najlepszego technika Akademii.

Został nim Kacper Niewiadomski z rocznika 2010, na którego oddano 310 głosów. Na podium znaleźli się ponadto Wojtek Irzykowski (rocznik 2013, 231 głosów) i Sebastian Wolańczyk (rocznik 2009, 152 głosy). – Byłem pod wrażeniem Waszych umiejętności. Zrobiliście to lepiej ode mnie – przekonywał Grzelak, który spotkał się z chłopcami i wręczył im upominki. Zwycięzca otrzymał koszulkę meczową obrońcy GKS z jego autografem. Kacper gra w piłkę od 5. roku życia. – Od zawsze kochałem biegać za piłką – tłumaczy młody piłkarz. – Na filmiku widać, że lubię prowadzić piłkę przy nodze. Lubię też dać dobre prostopadłe podanie, uderzyć z daleka. Dlatego gram jako środkowy pomocnik – wyjaśnia.

Na zdjęciu od lewej Wojtek, Kacper i Sebastian

Występujący w roczniku 2013 Wojtek był drugi i jak zdradził, w nagraniu filmiku pomogła mu siostra. – To były dla mnie trudne sztuczki, ale piłka to moja pasja. Moim ulubionym piłkarzem jest Cristiano Ronaldo – mówi spokojnie 8-latek, który dopiero zaczął swoją zabawę z futbolem. Na najniższym stopniu świątecznego wyzwania podium stanął Sebastian z rocznika 2009. – Starałem się przemyśleć ten pokaz. Chwilę go ćwiczyłem zanim nagrałem video. Cieszę się, że się udało. Największym wyzwaniem dla mnie była końcówka, kiedy to musiałem np. złapać piłkę w kolanach – opowiada Sebastian, który czeka na powrót do wspólnych zajęć z kolegami. – Zawsze łatwiej jest trenować na boisku, nie przez Internet. Można wtedy o wiele prościej podnosić swoje umiejętności. Praca przy komputerze to bardziej utrzymanie naszej sprawności – kończy.

Uczestnikom challengu dziękujemy za udział! Poniżej możecie obejrzeć wszystkie filmy:

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna