MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Rusza cykl turniejów piłkarskich

Udostępnij:

Siedem turniejów w trzech terminach – interesująco zapowiada się cykl zawodów dla młodych adeptów futbolu pod oficjalnym patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Pierwsze zawody odbędą się 21 listopada (niedziela) na boisku treningowym nr 1 i będą w nim uczestniczyły zespoły z rocznika 2011 (od godz. 9:00). W weekend 4-5 grudnia na boisku ze sztuczną nawierzchnią spotkają się 11 i 12-latkowie a w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 (ul. Budryka 7) zagrają zespoły z roczników 2012 i 2013. Z kolei w dniach 18-19 grudnia w „dwunastce” emocjonować się będziemy zawodami drużyn U-8 oraz dziewczynek (2012 i młodsze). Zapraszamy do wspólnego kibicowania i oglądania spotkań. Wstęp bezpłatny.

Szacujemy, że we wszystkich turniejach weźmie udział ponad sześćset chłopców i dziewcząt m.in. z terenu województwa łódzkiego, mazowieckiego i śląskiego. Samo uczestnictwo jest dla każdej z tych grup bardzo ważne i daje wiele radości. Dodatkowo dwa najstarsze roczniki mogą liczyć na puchary za ukończenie rywalizacji na podium. Poprzez regularną organizację turniejów będziemy chcieli dążyć do profesjonalizmu z korzyścią dla uczestników, trenerów i kibiców – mówi Damian Chojka, koordynator bloku U5-U13 Akademii GKS Bełchatów.

Organizatorem cyklu turniejów pod patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej jest Akademia GKS Bełchatów. Partnerem głównym jest Miasto Bełchatów. Partnerem technicznym zawodów została marka KEEZA a patronat medialny objął serwis internetowy Łódzki Futbol. Dodatkowo partnerem turnieju rocznika 2009 jest Ośrodek „Kibice Razem” GKS Bełchatów oraz Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna