MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Sieradz zdobyty! Juniorzy młodsi zdeklasowali Wartę

Udostępnij:

Juniorzy młodsi umocnili swoją pozycję w czubie ligowej tabeli. Jednak to, w jaki sposób tego dokonali, przeszło najśmielsze oczekiwania. Bełchatowianie rozbili w meczu 10. kolejki I Ligi Wojewódzkiej B1 Wartę Sieradz (i to na jej terenie), trafiając do siatki piętnastokrotnie!

Podopiecznym duetu Michał Sikorski – Mikołaj Grzelak zdarzały się już w tym sezonie efektowne zwycięstwa: 10:0 z Pelikanem Łowicz, 9:0 z Piotrcovią, 7:0 ze Zjednoczonymi Stryków, ale wygrana w takim stosunku jeszcze nie. PGE GKS U-17 pokonał w minioną sobotę Wartę Sieradz 15:1! Imponujące zwycięstwo niezmiernie cieszy. Tym bardziej, że Warta wcale nie jest – jak po wyniku mogłoby się wydawać – w ogonie tabeli, tylko zajmuje miejsce w środku stawki.

Spotkanie od początku układało się pod dyktando naszego zespołu. Już w 2. minucie Adrian Golec po zagraniu Jakuba Krawętka otworzył wynik meczu. Kolejną bramkę ten sam zawodnik zdobył siedem minut później po podaniu Adama Łaskiego. Następne dwa trafienia Filipa Kwapińskiego nie pozostawiły żadnych złudzeń, kto tego dnia zgarnie pełną pulę. Już po pierwszej połowie PGE GKS prowadził 9:0! W sumie łupem bramkowym w całym spotkaniu podzielili się: Adrian Golec (4), Filip Kwapiński (3), Aleksy Jóźwik (3), Adam Łaski (2), Bartosz Pietruszka, Jan Nowak i Jakub Krawętek.

Od pierwszego gwizdka narzuciliśmy swoje tempo gry, przez co rywale nie mieli ani zbyt wiele czasu, ani też miejsca na rozgrywanie piłki. Wysoki pressing umożliwiał nam szybkie konstruowanie akcji i zdobywanie kolejnych bramek, które ostatecznie przyniosły nam efektowne zwycięstwo. – powiedział skrzydłowy „Brunatnych” Adam Łaski. – Nasza drużyna była dobrze przygotowana do tego spotkania. Szybko strzelona bramka ustawiła nam mecz. Przeciwnik nie był w stanie nas zatrzymać. – dodał inny zawodnik PGE GKS U-17, Aleksy Jóźwik.

Ósme zwycięstwo w sezonie pozwoliło biało-zielono-czarnym umocnić się w ścisłej czołówce ligi (drugie miejsce ex aequo z UKS SMS Łódź). Gdyby nie wrześniowa (jedyna z sezonie) porażka z Ceramiką Opoczno (1:2), PGE GKS z pewnością byłby jeszcze wyżej.

– Porażka z Ceramiką to był wypadek przy pracy. – zapewnia Aleksy Jóźwik. – Skupiamy się wyłącznie na sobie i koncentrujemy na wykonaniu konkretnej pracy. Jak wygramy drugi mecz z Ceramiką, to wskoczymy na miejsce lidera i wygramy tę ligę. Nie patrzymy na nikogo, liczymy tylko na siebie. Interesuje nas wygrana w każdym kolejnym spotkaniu. – podsumował z kolei Adam Łaski.

Drużyna, która latem pod wodzą trenera Bartłomieja Kondrackiego i Mikołaja Grzelaka została mistrzem I Ligi Wojewódzkiej, przez kilka kolejnych miesięcy podnosiła swoją piłkarską jakość po okiem nowego szkoleniowca Michała Sikorskiego, któremu w pracy towarzyszy Mikołaj Grzelak.

– Porównując metody pracy obu trenerów, zajęcia prowadzone przez trenera Sikorskiego różnią się nieco od treningów, które mieliśmy z Bartłomiejem Kondrackim. Na przykład w minionym tygodniu skupialiśmy się podczas zajęć na dośrodkowaniach z bocznej strefy oraz na płynnym przejściu z obrony do ataku. U trenera Kondrackiego sporo czasu poświęcaliśmy na doskonalenie wysokiego pressingu. Jak widać, obie metody przynoszą oczekiwane rezultaty, co pozwala nam regularnie punktować w lidze. – podkreślają młodzi zawodnicy.

– Największy progres zrobił Aleks Jóźwik, który strzela gole, asystuje przy bramkach kolegów, ma niezłe liczby. Wyróżnić należy także Bartka Stańdo, z którym gram na jednej stronie i dzięki jego dobrej postawie, mam większą swobodę na boisku. – komplementuje kolegów z drużyny Adam Łaski. – Moim zdaniem najlepszy mecz rozegrał Filip Kwapiński, bardzo solidny w obronie. Pochwalić chciałbym również Adama Łaskiego za doskonałe dryblingi, asysty i bramkę. No i oczywiście Bartosz Pietruszka – trzyma poziom jak zawsze. dołożył Aleksy Jóźwik.

Po 10. kolejkach PGE GKS traci do prowadzącej Ceramiki dwa punkty, mając w swym dorobku 25 „oczek”. Najbliższy mecz giekaesiacy rozegrają w sobotę (22 października), a przeciwnikiem będzie drużyna KS Kutno, która zamyka tabelę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:30 na boisku MCS nr 3 w Bełchatowie.

Warta Sieradz PGE GKS U-17 1:15 (0:9)
Bramki: Mikołaj Królak 63 – Adrian Golec 2 (as. Jakub Krawętek), 9 (as. Adam Łaski), 27 (as. Bartosz Pietruszka), 55 (as. Filip Kwapiński), Filip Kwapiński 11 (as. Antoni Eksman), 14 (as. Aleksy Jóźwik) i 45 (as. Adam Łaski), Aleksy Jóźwik 29 (as. Bartosz Stańdo), 59 i 88 (as. Bartosz Pietruszka), Bartosz Pietruszka 35 (as. Bartosz Stańdo), Adam Łaski 37 (as. Bartosz Pietruszka) i 83, Jan Nowak 62 (as. Bartosz Kopański), Jakub Krawętek 67 (as. Bartosz Kopański)

Skład GKS: Jarosław Nowak – Jakub Szczepański (60. Piotr Kulka), Filip Kwapiński, Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo (55. Aleksander Skrobek) – Artiom Syreishchykov (50. Bartosz Kopański), Antoni Eksman, Aleksy Jóźwik, Adam Łaski, Bartosz Pietruszka – Adrian Golec (60. Jan Nowak).
Żółta karta: Artem Syreishchykov

Trenerzy: Michał Sikorski i Mikołaj Grzelak

W pozostałych meczach 10. kolejki I LW Juniorów Młodszych B1 padły następujące rezultaty:
Metalowiec Łódź – Piotrcovia 1:1
UKS SMS Łódź – SAP Andrespolia Wiśniowa Góra 10:0
RKS Radomsko – Boruta Zgierz 2:4
Ceramika Opoczno – Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1
KS Kutno – Pelikan Łowicz 3:6
Zjednoczeni Stryków – AKS SMS II Łódź 0:5
Zawisza Rzgów – Lechia Tomaszów Maz. 1:2

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna