MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Skromna porażka GKS II

Udostępnij:

Jedna bramka zadecydowała o rozstrzygnięciu w sobotnim spotkaniu PGE GKS II Bełchatów. Zdobył ją zawodnik Szczerbca Wolbórz i to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

Pierwsza połowa to przewaga graczy z Wolborza i skuteczna gra defensywna bełchatowian. W 11. minucie wykazał się Szymon Malicki, który udanie sparował strzał z rzutu wolnego na korner. Za to przed przerwą gospodarze mogli otworzyć wynik, ale z bliska spudłował jeden z ich graczy. W drugiej części meczu trener Adrian Teodorczyk wprowadził do gry utalentowanych zawodników, dzięki czemu bełchatowska „dwójka” zaczęła stwarzać zagrożenie pod bramką Szczerbca. Jednak w 56. minucie szczęście uśmiechnęło się do wolborzan, którzy objęli prowadzenie po celnym strzale z 40 metrów Konrada Szymora. Ostatni kwadrans meczu to częste ataki „Brunatnych”, ale te dwa najgroźniejsze miały miejsce już w doliczonym czasie. Najpierw z bliska wprost w bramkarza główkował Bartłomiej Trzeboński. Chwilę później uderzenia Macieja Bartkiewicza szczęśliwie zablokował obrońca Szczerbca.

Po tej kolejce piotrkowskiej KEEZA Klasy Okręgowej zespół PGE GKS II w dalszym ciągu zajmuje 3. miejsce w tabeli, mając na koncie 46 punktów (bramki 65-23). Strata do drugiej Ceramiki Opoczno to 6 „oczek”. W najbliższej serii gier (14 maja, godz. 17:00) nasze rezerwy zagrają przed własną publicznością. Ich przeciwnikiem tego dnia będzie drużyna Gerlachu Drzewica.

Szczerbiec Wolbórz – PGE GKS II Bełchatów 1:0 (0:0)

PGE GKS II: Szymon Malicki – Szymon Sarnik (46. Norbert Stefaniak), Maciej Bartkiewicz, Jarosław Trzeboński (46. Stanisław Wenus), Bartłomiej Trzeboński, Szymon Czyżewski (46. Oskar Przywara), Damian Michalak, Ernest Kurzawa (46. Jeremiasz Góralczyk), Dominik Kurzydlak, Bartłomiej Tomski (76. Nikodem Pawlak), Kacper Rybacki (46. Mateusz Kempski)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna