MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Skromne zwycięstwo „dwójki”

Udostępnij:

Ostatni sparing PGE GKS II Bełchatów w zimowym okresie przygotowawczym na plus. Bełchatowianie grając ponownie w eksperymentalnym składzie pokonali 1:0 GKS Ksawerów i odliczają już dni do inauguracji rundy wiosennej KEEZA Klasy Okręgowej.

Jedyna bramka sobotniego meczu kontrolnego to celny strzał w 59. minucie Bartłomieja Rygały. Młody piłkarz wykończył z bliska akcję, która rozpoczęła się od dobrego wyprowadzenia futbolówki z własnej połowy boiska i podania na skrzydło do uciekającego Szymona Czyżewskiego. Ten ścinając do środka minął interweniującego obrońcę i podał do wbiegającego kolegi, któremu pozostało jedynie dołożyć stopę i cieszyć się z bramki.

W 72. minucie chwilowe nieporozumienie w bełchatowskiej defensywie zakończyło się faulem i podyktowaniem rzutu karnego dla gości. Na szczęście mocny strzał zawodnika z Ksawerowa udanie sparował Szymon Malicki, dzięki czemu udało się utrzymać tę jednobramkową zaliczkę. Tego dnia po raz kolejny sztab szkoleniowy GKS II rotował składem meczowym mając na uwadze fakt, że część kadry „dwójki” reprezentowała naszą Akademię w niedzielnym meczu Ligi Makroregionalnej U-19.

Teraz przed zespołem PGE GKS II początek rundy wiosennej Klasy Okręgowej. Na inaugurację tej części sezonu giekaesiacy pojadą do Szczercowa, gdzie w sobotę 19 marca o godz. 15:30 zagrają z tamtejszą Astorią. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ do podbełchatowskiej miejscowości wybiera się także liczna grupa sympatyków górniczego klubu.

PGE GKS II Bełchatów – GKS Ksawerów 1:0 (0:0)
Bramka dla GKS: Bartłomiej Rygała 59. (as. Szymon Czyżewski)

PGE GKS II: Mateusz Wolankiewicz (46. Szymon Malicki) – Mikołaj Grzelak, Wiktor Korpas (46. Jakub Szczepaniak), Dominik Rubajczyk (46. Maciej Bartkiewicz), Kamil Mizera (76. Dawid Woźniakowski), Oskar Przywara (46. Kacper Frączyk), Nikodem Pawlak (46.Dawid Kmiecik), Damian Michalak (46. Filip Kwiecień), Peter Sobera (46. Marcel Żegota), Bartłomiej Tomski (46. Bartłomiej Rygała), Kacper Rybacki (31. Szymon Czyżewski)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk, Zygmunt Łuszcz, Dawid Ciupiński i Krystian Paprocki

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna