MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Skromny triumf GKS II

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów lepszy od dotychczasowego lidera rundy wiosennej KEEZA Klasy Okręgowej. Bełchatowianie pokonali Polonię Gorzędów w czwartkowym meczu zaległej 19. kolejki. Gola na wagę końcowego sukcesu zdobył Kacper Sionkowski.

Górnicza „dwójka” rozpoczęła spotkanie zachowawczo, ze świadomością jak wymagający rywal stanął naprzeciw nich. Piłkarze z Gorzędowa przed przyjazdem do Bełchatowa wygrali sześć z dziewięciu spotkań w tym roku, dodatkowo zachowując czyste konto w pięciu ostatnich meczach (wiosną stracili tylko cztery bramki). W pierwszej odsłonie meczu zgromadzeni kibice bramek nie oglądali, choć były ku temu okazje. Najlepszą z nich zmarnował Mateusz Kempski, który lobując golkipera gości nieznacznie się pomylił. Dodatkowo kilkukrotnie obrońcy Polonii w ostatniej chwili skutecznie blokowali próby bełchatowian.

W drugiej części gry obraz spotkania nie uległ zmianie i to gospodarze co rusz konstruowali akcje ofensywne. Najczęściej czynili to skrzydłami, gdzie aktywni byli Kamil Mizera i Norbert Stefaniak. Jednak w 50. minucie prawym skrzydłem urwał się Oskar Przywara, który finalnie ściął w pole karne i zagrał piłkę wzdłuż bramki „Polonistów”. Ta ostatecznie znalazła się pod nogami Kacpra Sionkowskiego, który pewnym strzałem po ziemi zdołał umieścić ją w siatce. Swoją stuprocentową okazję miał także Kempski, ale na posterunku był golkiper z Gorzędowa.

Ważne trzy punkty dopisał sobie do konta PGE GKS II. Po 25. kolejkach ma ich 54 (17 zwycięstw, 3 remisy). Teraz bełchatowskimi rezerwami już w sobotę wyjazdowy mecz z byłym IV-ligowcem, Stalą Niewiadów (godz. 17:30).

PGE GKS II Bełchatów – Polonia Gorzędów 1:0 (0:0)
Bramki dla GKS: Kacper Sionkowski 50. (as. Oskar Przywara)

Żółte kartki: Miarka Jakub, Góralczyk Jeremiasz

PGE GKS II: Komar Kewin – Mizera Kamil, Jakubiec Hubert, Trzeboński Jarosław, Stefaniak Norbert (71. Jaszczak Jan), Przywara Oskar, Góralczyk Jeremiasz, Miarka Jakub, Kaflowski Mateusz (86. Ossowski Olaf), Sionkowski Kacper, Kempski Mateusz

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz
Kierownik: Marek Cieślak

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna