MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU
Udostępnij:

W minioną środę drużyny Akademii GKS Bełchatów rozegrały dwa spotkania. W Rzgowie rocznik 2002 zremisował, za to w Łodzi wysoka porażka PGE GKS 2007.

W I Lidze Wojewódzkiej A1 PGE GKS 2002 zremisował z Zawiszą Rzgów dzięki bramce wyrównującej w 78. minucie Olafa Ossowskiego. Był to pierwszy remis naszego drużyny juniora starszego w tych rozgrywkach, która w siedmiu grach zdobyła 13 punktów (4 zwycięstwa, remis). Podobny dorobek punktowy mają jeszcze trzy inne zespoły, za to lideruje z „oczkiem” przewagi UKS Gal Gaz Galewice. Z tym zespołem bełchatowianie zagrają u siebie w przyszłym tygodniu.

Niestety 14-latkowie, którzy w weekend sprawili nie lada niespodziankę pokonując niepokonany dotąd Widzew Łódź, w środę wysoko przegrali z tym samym zespołem. Łodzianie pokonali w meczu domowym PGE GKS 2007 aż 12:1. Na kolejkę przed końcem sezonu bełchatowianie z 17 punktami zajmują miejsce w środku stawki. W meczu kończącym rundę (zaległe spotkanie 4. kolejki) giekaesiacy zagrają u siebie z trzecim UKS SMS Łódź.

▪ I Liga Wojewódzka A1

Zawisza Rzgów – PGE GKS 2002 1:1 (1:0)
Bramka dla GKS: Olaf Ossowski 78. (as. Kaflowski)

Żółte kartki: Ossowski, Wenus

Skład GKS: Wolankiewicz (46. Wróblewski) – Stolarczyk (56. Kaliszuk), Ochocki, Wenus, Sztark, Kaflowski, Tomski, Jaszczak, Kusiak (46. Szymczak), Ossowski, Kuśmierek (66. Piechura)

▪ I Liga Wojewódzka C2

Widzew Łódź – PGE GKS 2007 12:1
Bramka dla GKS: Tobiasz Mras

Skład GKS: Kowalczyk – Irzykowski, Kluska, Kwaśnik, Sokołowski – Jasiczek, Pazera, Mras – Gurin, Sadziński, Szymczyk. Grali również: Gaspar, Mazurek, Wróblewski, Małocha

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna