MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Srebrny medal Mateusza Osowskiego

Udostępnij:

W dniach 28-29 października w hali OSiR Relax w Piotrkowie Tryb. odbył się II Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego w zapasach. Turniej miał rangę Pucharu Polski w kategorii juniorów i młodzieżowców, a jeden z medali trafił do naszego zapaśnika, Mateusza Osowskiego.

W zawodach wzięli udział zawodnicy do lat 23 z najważniejszych ośrodków zapaśniczych w Polsce, a także z zagranicy: Danii i Węgier. Akademię GKS Bełchatów reprezentował Mateusz Osowski, który w drodze po medal stoczył i wygrał dwie walki w grupie, co dało mu przepustkę do finału w kategorii wagowej 130 kg.

W walce o złoty medal nasz zawodnik musiał uznać wyższość Igora Shepetuna z MKS Cement-Gryf Chełm i ostatecznie zadowolić się srebrnym krążkiem.

– Turniej uważam za udany. Każdy medal na tej rangi imprezie cieszy. – podsumował trener sekcji zapasów Akademii GKS Bełchatów, Andrzej Olczyk.

Zawody poświęcone były pamięci trenerów Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego, współtwórców największych sukcesów piotrkowskich zapasów. Gościem specjalnym turnieju była Jowita Wrzesień, tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata i wicemistrzyni Europy, olimpijka z Tokio.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna