MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Srebrny medal Mateusza

Udostępnij:

Zapaśnik Akademii GKS Bełchatów – Mateusz Osowski – zajmując drugie miejsce zdobył srebrny medal Pucharu Polski Juniorów.

Osowski rywalizujący w kategorii wagowej 130 kg stoczył w Wałbrzychu trzy walki. W pierwszej pokonał na punkty Filipa Musiałowskiego (SKF Olimp Kostrzyn) a w drugiej przez położenie na łopatki Krzysztofa Mortona z RSCZ Olimpijczyk Radom. W pojedynku o medal 19-latek zawalczył z reprezentującym AZS AWF Warszawa, Dominikiem Krawczykiem. Niestety bełchatowianin tego dnia musiał uznać jego wyższość.

Pragniemy przypomnieć, że w październiku, w Pucharze Polski młodzieżowców, który miał miejsce w Piotrkowie Tryb., zapaśnik Akademii uplasował się na piątym miejscu.

Za to 27 listopada br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie (ul. Budryka 7) odbędą się Otwarte Ogólnopolskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kategorii młodzików w zapasach w stylu klasycznym pod patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Ponadto Akademia GKS Bełchatów zaprasza do sekcji zapaśniczej dzieci i młodzież od 6. roku życia. Treningi odbywają się w trybunie północnej stadionu przy ul. Sportowej 3 w dniach poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godz. 17 – 18. Duet trenerski sekcji zapaśniczej stanowią Andrzej Olczyk i Janusz Włastowski.