MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Stało się! GKS U-15 wywalczył awans do I Ligi

Udostępnij:

Drużyna rocznika 2008 w efektownym stylu pokonała Ceramikę Opoczno 9:0, zapewniając sobie mistrzostwo 2. Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1 oraz oczywiście awans do 1. Ligi Wojewódzkiej. Na trzy kolejki przed końcem sezonu wiemy, że nic nie odbierze „Brunatnym” miejsca na szczycie tabeli.

Początek meczu nie zapowiadał tak okazałego tryumfu podopiecznych Adama Paluszka i Arkadiusza Tomczyka. Worek z bramkami rozwiązał się w 28. minucie po trafieniu Pawła Follmanna. 60 sekund później na 2:0 podwyższył Franciszek Pietrzak, a gdy w 33. minucie Igor Gawin pokonał bramkarza Mikołaja Białetę po raz trzeci, było pewne, że GKS tego zwycięstwa już nie wypuści. Do przerwy giekaesiacy prowadzili 4:0, a na listę strzelców wpisał się Milan Latocha. Po zmianie stron dalej trwał festiwal strzelecki biało-zielono-czarnych. Najpierw piłkę do siatki skierował Filip Dziewięcki, w 48. minucie na 6:0 trafił po raz drugi tego dnia Paweł Follman, a ostatnie słowo należało do Jonasza Alberta, która w niespełna kwadrans zanotował klasycznego hat-tricka.

Bardzo się cieszę z awansu. Chłopcy zdecydowanie na niego zasłużyli. Rok temu obejmowałem zespół, który występował w lidze okręgowej, jednak już po kilku tygodniach wspólnej pracy było widać, że ich potencjał jest naprawdę duży. Zaczęliśmy od budowania relacji, chciałem aby zawodnicy mi zaufali i uwierzyli, że praca, jaką będziemy wykonywali na treningach przyniesie efekty. Ogromne zaangażowanie i rywalizacja sprawiły, że ich postępy widoczne były każdego dnia. Dlatego te dwa awanse w ciągu jednego roku, nie są dla mnie zaskoczeniem. Od pierwszego dnia mocno w nich wierzyłem i jestem przekonany, że mogą sięgnąć jeszcze wyżej. Moim osobistym sukcesem jako trenera było to, że nasi podopieczni zakochali się w futbolu i uwierzyli w siebie, reszta ułożyła się już sama. – podsumował postawę swojego zespołu trener Adam Paluszek.

Po 11. kolejkach GKS U-15 ma na swoim koncie 31 punktów, wyprzedzając drugą w tabeli Wartę Sieradz o siedem „oczek”. Na ten imponujący wynik złożyło się 10 zwycięstw i remis. Drużyna ma jeszcze do rozegrania trzy spotkania: z Andrespolią Wiśniowa Góra (dom), Włókniarzem Pabianice (wyjazd) i Wartą Sieradz (dom).

Ceramika Opoczno GKS U-15 0:9 (0:4)
Bramki: Jonasz Albert 60, 66 i 74, Paweł Follmann 28 i 48, Franciszek Pietrzak 29, Igor Gawin 33, Milan Latocha 37, Filip Dziewięcki 44

Skład GKS: Fryderyk Ochap – Vladyslav Babkov, Jan Gruszka, Mateusz Bystry, Milan Latocha – Franciszek Pietrzak, Patryk Kępiński, Igor Gawin, Jonasz Albert – Paweł Follmann, Kacper Papuga.
Na zmiany wchodzili: Grzybowski, Alan Rosiński, Filip Dziewięcki, Bohdan Babkov, Jakub Szczepaniak, Rafał Matysiak, Tomasz Sujka. 

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk