MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Stanisław Wenus podpisał kontrakt z GKS

Udostępnij:

Urodzony 12 sierpnia 2003 r. w Bełchatowie zawodnik, który od najmłodszych lat piłkarsko szkolił się w naszej Akademii, właśnie podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z drużyną seniorów.

Mierzący 186 cm wzrostu obrońca jako pierwszy z młodych wychowanków Akademii GKS Bełchatów, dołączył do nowej drużyny „Brunatnych”, która za dwa tygodnie rozpocznie czwartoligowe zmagania w sezonie 2022/23.

– Moja przygoda z piłką rozpoczęła się jakieś 13 lat temu, kiedy będąc dzieckiem poprosiłem rodziców aby zaprowadzili mnie do klubu na trening. Od najmłodszych lat związany jestem z tym miejscem. – przypomniał Stanisław Wenus.

W minionym sezonie rozegrał dla PGE GKS II 27 spotkań w KEEZA Klasie Okręgowej, w których strzelił jednego gola. Łącznie spędził na boisku 1945 minut i był jednym z wyróżniających się postaci drużyny prowadzonej przez duet trenerski Adrian Teodorczyk – Zygmunt Łuszcz. Od 4 lipca, czyli początku okresu przygotowawczego trenuje z pierwszą drużyną. Jego umowa obowiązywać ma do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze występy!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna