MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Start Brezyny w Sardynia Open 2022

Udostępnij:

Zawodnik Akademii GKS Bełchatów – Krzysztof Brezyna wziął udział w międzynarodowym turnieju Sardinia Open 2022 rangi ITF 1. Turniej ten zgromadził czołówkę światowego rankingu tenisistów na wózkach. Z pierwszej dziesiątki najlepszych brakowało jedynie 3 tenisistów z Japonii.

Krzysztof Brezyna nie miał szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie trafił na czwartą rakietę świata, Francuza Nicolasa Peifera. Pojedynek przebiegał pod dyktando Francuza, jednak Krzysztof nie poddawał się i urwał rywalowi kilkanaście punktów, co zaowocowało nawet wygranym gemem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną faworyta, Nicolasa Peifera 6:1, 6:0.

W turnieju pocieszenia pech Krzysztofa nie opuszczał i w ćwierćfinale mierzył się z najlepszym Węgrem Laszlo Farkasem. Mimo dobrej gry nasz wózkarz przegrał 1:4, 1:4.

W turnieju deblowym Krzysztof wystąpił w parze z kolegą z polskiej kadry, Przemysławem Hebiszem. Niestety polski duet przegrał w swym pierwszym meczu z parą szwedzko-włoską Hampus Linder-Olofsson/Antonio Cippo 2:6, 2:6.

Mimo braku zwycięstw Krzysztof wrócił z nowymi doświadczeniami, które z pewnością zaowocują w przyszłości. Teraz naszego zawodnika czeka międzynarodowy turniej „Płock Cup”.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0