MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Start Ligi Makroregionalnej U-19

Udostępnij:

W najbliższą niedzielę zawodnicy PGE GKS U-19 rozpoczną występy w Lidze Makroregionalnej U-19. Pierwszy mecz podopieczni Akademii zagrają w Warszawie, ale tej wiosny przyjdzie im walczyć z dwoma najlepszymi zespołami z trzech województw – mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oraz Widzewem Łódź.

Jesienią ubiegłego roku drużyna GKS Bełchatów 2002/03 pokonała w ostatnim meczu Zawiszę Rzgów 4:0, dzięki czemu zajęła 2. miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej A1 i awansowała na szczebel makroregionu. To z kolei skutkowało awansem do LW A1 drugiej drużyny GKS 2002/03. W zespole tym występują także zawodnicy z rocznika 2004.

Cieszy mnie, że będziemy mieli możliwość rywalizacji z mocnymi zespołami. W dużej mierze to marki uznane w piłkarskiej Polsce – przekonuje Adam Konstańczuk, trener zespołu U-19. – Naszym celem jest zajęcie miejsca na podium. Czy to się uda? Ciężko mi wyrokować w tym momencie. Gdybym miał do codziennej dyspozycji pełną kadrę zawodniczą, to byłaby ogromna szansa na realizację tego planu. Chciałbym przypomnieć, że mimo zajęcia w lidze wojewódzkiej drugiego miejsca, za Widzewem, to dwukrotnie łodzian pokonaliśmy i były to ich jedyne porażki w sezonie – dodaje szkoleniowiec zespołu PGE GKS U-19.

Plan przygotowań w przerwie zimowej był tak zorganizowany, że już schodzimy z mocnych obciążeń. To też jest już najstarsza grupa, dlatego trening jest praktycznie seniorski. Pracujemy teraz nad szybkością i dynamiką. Wydaje mi się, że optymalna forma przyjdzie lada moment – wyjaśnia trener Konstańczuk. W zimowych grach kontrolnych młodzi bełchatowianie m.in. pokonali A-klasowy Korab Łask, B-klasowy KS Grocholice Bełchatów i młodzieżowy RKS Radomsko oraz zremisowali z Astorią Szczerców (klasa okręgowa). – W pierwszych dwóch kolejkach będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników, zatem jakość tej drużyny moim zdaniem będzie wysoka. Jest szansa, że zagrają wtedy np. napastnicy, którzy momentami trenują z pierwszym zespołem – Kacper Sionkowski i Mateusz Kempski –  wyjaśnia Adam Konstańczuk.

Grupa „A” Ligi Makroregionalnej liczy osiem zespołów, które były najlepsze w jesiennych rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Runda wiosenna tych rozgrywek przewiduje rozegranie spotkań w systemie mecz i rewanż. Rywalami zespołu PGE GKS U-19 Bełchatów będą Ursus Warszawa, Olimpia Zambrów, Naki Olsztyn, ŁKS Łomża, Jeziorak Iława, Widzew Łódź i Polonia Warszawa. Zwycięzca ligi uzyska prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów U-18. – Ciekawostką może być fakt, że nasza kadra to roczniki 2002 i 2003. Gdyby udało się awansować do CLJ, to oni już w niej nie zagrają. Zostawią zatem po sobie miły prezent dla młodszych kolegów – kończy opiekun zespołu PGE GKS U-19.

Fot. Piotr Tokarczyk

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0