MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Start sezonu PGE GKS II

Udostępnij:

W niedzielę PGE GKS II rozpocznie sezon 2021/22 KEEZA Klasy Okręgowej. Na inaugurację drużyna Adriana Teodorczyka i Zygmunta Łuszcza zmierzy się z lokalnym przeciwnikiem, Astorią Szczerców.

W sezonie 2020/21 Klasy Okręgowej giekaesiacy zajęli 2. miejsce, za KS Paradyż. Do lidera stracili tylko sześć punktów. Celem na najbliższy rok jest włączenie się do gry o awans do wyższej klasy rozgrywkowej i w dalszym ciągu przygotowywanie zawodników do gry w pierwszym zespole GKS Bełchatów. – Dostarczenie w przeciągu tego roku do pierwszego zespołu siedmiu zawodników to moim zdaniem bardzo dobry wynik. To również doskonały moment dla pozostałej grupy by pracować jeszcze mocniej i liczyć na swoją szansę – mówi Adrian Teodorczyk, opiekun bełchatowskiej „dwójki”. Mówiąc o piłkarzach, którzy pokazali się przy górniczej „jedynce”, trener miał na myśli Kewina Komara, Oskara Przywarę, Kamila Mizerę, Kacpra Sionkowskiego, Jakuba Miarkę, Mateusza Kempskiego i Huberta Jakubca.

Za nami wartościowy okres przygotowawczy. Jego wartością dodaną był tygodniowy obóz przygotowawczy w Opalenicy, w trakcie którego mogłem popracować dłużej z tworzącą się grupą i przyszło nam zagrać z mocnymi sparingpartnerami. Choć podobnie oceniam gry kontrolne z naszymi lokalnymi przeciwnikami – dodaje Teodorczyk. W letnich meczach towarzyskich bełchatowianie kolejno zremisowali z Orkanem Buczek (IV liga, 3:3), przegrali z Tarnovią Tarnowo Podgórne (IV liga, 0:1) i Lipnem Stęszew (V liga, 0:1) oraz pokonali Skalnik Sulejów (IV liga, 3:1) i GKS Ksawerów (Klasa Okręgowa, 5:4).

Zmianie uległ skład kadry PGE GKS II, w której za nowe twarze można uznać powracającego z wypożyczenia do Górnika Zabrze Petera Sobera oraz przedstawicieli grup juniorskich – Marcel Kuśmierek, Mikołaj Kłótkowski, Szymon Sarnik, Marcel Żegota, Dawid Woźniakowski, Szymon Czyżewski, Ernest Kurzawa, Oliwier Urbaniak i Jonasz Wiewiórowski. Z Bełchatowem pożegnali się za to Bartosz Kołodziejczyk (Pogoń II Szczecin), Olaf Ossowski (Olimpia Koło) i Jan Jaszczak (Omega Kleszczów).

KEEZA Klasa Okręgowa (gr. Piotrków Tryb.) w sezonie 2021/22 liczy 16 drużyn. Poza naszymi rezerwami grać w niej będą MGKS Drzewica, Stal Niewiadów, Szczerbiec Wolbórz, Włókniarz Moszczenica, Orzeł Parzęczew, Pilica Przedbórz, LKS Lubochnia, Start Lgota Wielka, Astoria Szczerców, Omega II Kleszczów, Polonia Gorzędów, Świt Kamieńsk, LKS Inowłódz, UKS Concordia 1909 Piotrków Tryb. i Ceramika Opoczno. W 1. kolejce PGE GKS II na boisku Powiatowego Centrum Sportu (ul. Czapliniecka 96) zagra z Astorią. Początek meczu o godz. 11:00.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna