MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Startujemy z projektem „Akademia Sportowych Pomysłów”

Udostępnij:

Czas wakacji to doskonały moment na zachęcenie młodych ludzi do zwiększenia aktywności fizycznej, poprzez ich udział w zajęciach o charakterze sportowym. Taki właśnie cel będzie miała akcja organizowana przez Akademię GKS Bełchatów pod hasłem: „Akademia Sportowych Pomysłów”.

Wakacyjne lenistwo, brak sprecyzowanego planu na zagospodarowanie wolnego czasu i nieodpowiednia dieta – to tylko niektóre czynniki zwiększające zagrożenie wśród dzieci i młodzieży, narażonych m.in. na nadwagę i otyłość. Liczne badania wskazują, iż szczególnie w czasie wakacji młodzi ludzie narażeni są na proces przybierania na wadze. Spowolnieniem lub odwróceniem tendencji jest oczywiście odpowiednie żywienie oraz ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Aby wyjść naprzeciw społecznym oczekiwaniom, Akademia GKS Bełchatów postanowiła przygotować wakacyjny projekt pod hasłem „Akademia Sportowych Pomysłów”, przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców powiatów bełchatowskiego, piotrkowskiego, łaskiego oraz dzieci z innych rejonów województwa łódzkiego, a nawet całej Polski (przebywających w tym czasie w okolicach miejsca realizowania projektu).

„Akademia otwarta dla Ciebie” będzie wydarzeniem inaugurującym cały projekt. Impreza odbędzie się we wtorek (15 sierpnia) na boiskach treningowych Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie w godzinach 9:00 – 18:00. Celem podstawowym będzie stworzenie warunków do aktywnego spędzenia wolnego czasu, kształtowanie zdrowego stylu życia i upowszechnienie dobrych praktyk w obszarze kultury fizycznej, poprzez zabawę i sportową rywalizację. W trakcie tego wydarzenia przewidziane są m.in.: konkursy sprawnościowe o charakterze piłkarskim, gry i zabawy na miniboiskach, konkurs wiedzy sportowej oraz spotkania z udziałem piłkarskich osobistości. Kto będzie mógł wziąć udział w imprezie? Właściwie każdy! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy z danymi dziecka (do pobrania TUTAJ) i dostarczyć go do sekretariatu Akademii, mieszczącym się przy ul. Sportowej 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 16) lub przesłać drogą mailową na adres kontakt@akademiagks.pl.

W dalszej perspektywie plan projektu zakłada również zorganizowanie wakacyjnych zajęć sportowych dla dzieci w formie półkolonii, a następnie imprezy pod hasłem „Zostań z nami w Akademii”, podsumowującej cały projekt. Bliższe informacje na temat ww. wydarzeń przedstawimy niebawem.

Do zaangażowania się w akcję zapraszamy m.in. Miasto Bełchatów, Łódzki Związek Piłki Nożnej oraz kluby partnerskie Akademii GKS Bełchatów.

Projekt „Akademia Sportowych Pomysłów” realizowany jest ze środków Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz środków Akademii GKS Bełchatów.