MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Staż trenerski w Łódzkim Klubie Sportowym

Udostępnij:

W ostatnim tygodniu kwietnia dwóch szkoleniowców Akademii GKS przebywało na tygodniowym stażu trenerskim, zapoznając się ze strukturą, filozofią i organizacją pracy w klubie. Program zajęć był urozmaicony i w dogłębny sposób pozwolił poznać specyfikę pracy w Akademii ŁKS-u.

Mikołaj Grzelak (trener U-17) oraz Szymon Lesiakowski (U-12/11) biorą udział w kursie trenerskim UEFA B, gdzie jednym z wymogów jest m. in. odbycie stażu. Nasi szkoleniowcy skorzystali z zaproszenia Łódzkiego Klubu Sportowego i w ramach praktyk, przyglądali się z bliska jednostkom treningowym ŁKS II, ŁKS III oraz młodzieżowym zespołom występującym w Centralnej Lidze Juniorów U-17 i U-15. Dzięki temu mieli również okazję poznać strukturę szkolenia w Akademii ŁKS-u.

Oprócz obserwacji treningów, wymiany poglądów i spotkań m. in. z koordynatorem Akademii, trenerem Krystianem Kierachem, koordynatorami piłki jedenastoosobowej (Marcinem Matysiakiem i Bartoszem Krymarysem) oraz dziewięcio- i siedmioosobowej (Michałem Wyszkowskim), koordynatorem Departamentu Przygotowania Motorycznego (Dawidem Piątkowskim), koordynatorem szkolenia bramkarzy (Sebastianem Bielichowskim) oraz dyrektorem Szkoły Marcina Gortata, gdzie Akademia ŁKS Łódź ma swoje klasy mistrzostwa sportowego – nasi szkoleniowcy zwiedzili stadion „Rycerzy Wiosny” i obserwowali trening pierwszej drużyny ŁKS-u. Następnie wzięli udział w przedmeczowej konferencji prasowej trenera Kazimierza Moskala.

W międzyczasie doszło również do spotkania z byłym zawodnikiem Akademii GKS, Radosławem Pęciakiem, który jako asystent w drużynie ŁKS-u II, zdradził tajniki przedmeczowych analiz rywala.

Cieszymy się, że nasi trenerzy pogłębiają swoją wiedzę oraz dążą do samorozwoju!