MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

„Świderski Cup” z udziałem dziesięciolatków

Udostępnij:

W dniach 26-28 sierpnia na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi drużyna PGE GKS U-10 wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju „Świderski Cup”. W zawodach zaprezentowało się blisko 400 młodych piłkarzy, a na sześciu boiskach rozegrano łącznie 177 meczów.

Rozgrywki toczyły się w atmosferze piłkarskiego święta, które w związku z brakiem klasyfikacji końcowej miały na celu przede wszystkim rozwój umiejętności poszczególnych zawodników, bez presji i konieczności grania na wynik. Patronem turnieju był Karol Świderski, reprezentant Polski, wychowanek łódzkiego SMS, obecnie zawodnik Charlotte FC (MLS USA). Turniej swoim patronatem objął Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej

– Myślę, że dla moich zawodników było to duże doświadczenie, jak również przeżycie, ponieważ pierwszy raz na swoim piłkarskim szlaku spotkali się z takimi akademiami jak Wisła Kraków, Lech Poznań, Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin itd. Nazwy tych drużyn obce im nie są, bo większość z nich ma swoich przedstawicieli w Ekstraklasie. Co do zmagań piłkarskich, na pewno zabrakło nam nieco doświadczenia i obycia na turniejach tej rangi. Jednak w każdym meczu zawodnicy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i dzięki temu mecze były ciekawe do oglądania. Uważam, że jeśli chcemy rozwijać zawodników w naszej akademii, musimy zawsze grać z najlepszymi, a tu była idealna możliwość. – mówi Jakub Bednarek, trener PGE GKS U-10.

Kadra PGE GKS: Tobiasz Kwiecień, Ksawery Kwiecień, Filip Jaworski, Julian Kustra, Wiktor Gorzelski, Franciszek Baranowicz, Kamil Hawrysz, Wojciech Irzykowski, Gracjan Zieliński, Krzysztof Walerianowicz, Aleksander Kałużny.

Podczas turnieju nasz zespół rozegrał 11 spotkań, z których każde trwało po 20 minut. Młodzi giekaesiacy rywalizowali z takimi przeciwnikami, jak: AKS SMS Łódź, Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin, Radomiak Radom, Wisła Kraków i Zawisza Bydgoszcz.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna