MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Sypnęło medalami na zapaśniczych matach

Udostępnij:

W ostatnią sobotę maja młodzi zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów wzięli udział w dwóch turniejach, z których wrócili z workiem medali.

W Radomiu odbył się „I rzut Radomskiej Ligi Zapaśniczej” w zapasach w stylu klasycznym dzieci i młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło 217 młodych adeptów zapasów, reprezentujących 15 klubów z województwa: mazowieckiego, łódzkiego, małopolskiego, lubelskiego i warmińsko – mazurskiego. Z uwagi na tak dużą liczbę zgłoszeń, turniej odbywał się na czterech matach. Akademię GKS Bełchatów, pod wodzą debiutującego w roli trenera Mateusza Osowskiego reprezentowali Dawid Januszewski i Norbert Szymanek. Pierwszy z zapaśników wywalczył złoto w kategorii 62 kg, natomiast Szymanek w wadze 69 kg zajął trzecią lokatę.

Tego samego dnia, tj. 27 maja z okazji Święta Gminy Wola Krzysztoporska na sali sportowej miejscowej Szkoły Podstawowej odbył się turniej o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w „Mocowaniu się na macie”. Turniej wpisał się też w obchody 15-lecia LUKS „Athletic” Wola Krzysztoporska, który to był głównym jego organizatorem, obok Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej i Gminy Wola Krzysztoporska. Były emocje, a do sportowej rywalizacji stanęło 87 młodych zawodników z całego regionu. Nasi młodzi wojownicy zdobyli pięć krążków. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wywalczyli Adam Wojciechowski i Kajetan Bajer, srebrny medal zdobył Konrad Dąbrowski, a na najniższym stopniu podium stawali Dawid Jagusiak i Olaf Rudzki.

Wielkie uznanie, brawa oraz gratulacje dla naszych „Tygrysów”.