MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Sześć goli Kempskiego

Udostępnij:

Efektownym zwycięstwem 7:1 (5:1) ze Świtem Kamieńsk zespół PGE GKS II Bełchatów zakończył rundę jesienną KEEZA Klasy Okręgowej. Autorem sześciu (!) bramek był Mateusz Kempski, najskuteczniejszy strzelec bełchatowskiej „dwójki”.

Kempski, który w sierpniu zadebiutował w drugoligowym zespole GKS Bełchatów (w meczu z Hutnikiem Kraków), po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 16. minucie. Trafił wtedy celnie główkując po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Michalaka. 120 sekund później udanie dobił strzał w słupek kolegi a w 26. minucie szczęśliwie na raty wykorzystał rzut karny. Czwarta i piąta bramka były bardzo podobne, ponieważ „Kempes” udanie finalizował podania prostopadłe w pole karne. Szósty gol napastnika rezerw padł po krótko rozegranym rzucie wolnym, dośrodkowaniu, dobrym przyjęciu i pewnym strzale na bramkę gospodarzy. Wynik meczu ustalił w 88. minucie Szymon Czyżewski, który huknął zza szesnastki.

To spotkanie 15. kolejki KEEZA Klasy Okręgowej (gr. Piotrków Tryb.) zakończyło rundę jesienną. Zespół rezerw przerwę zimową spędzi na pozycji wicelidera z dorobkiem 32 punktów (bramki 51-16). Do najlepszej Stali Niewiadów bełchatowianie tracą 10 „oczek”.

Świt Kamieńsk – PGE GKS II Bełchatów 1:7 (1:5)
Bramki dla GKS: Mateusz Kempski 16., 18., 26., 36., 45. i 77. (as. Damian Michalak, Bartłomiej Trzeboński, Kacper Sionkowski, Oskar Przywara, Damian Michalak), Szymon Czyżewski 88. (as. Kamil Mizera)

PGE GKS II: David Poghosyan – Norbert Stefaniak (71. Szymon Sarnik), Stanisław Wenus (56. Hubert Jakubiec), Jarosław Trzeboński, Kamil Mizera – Oskar Przywara (86. Mateusz Wolankiewicz), Jeremiasz Góralczyk (61. Bartłomiej Tomski), Damian Michalak, Bartłomiej Trzeboński (66. Dawid Woźniakowski) – Mateusz Kempski (81. Szymon Czyżewski), Kacper Sionkowski (76. Mateusz Kaflowski)

Żółta kartka dla GKS: Jeremiasz Góralczyk
Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz